II John de Wolf wil dolgraag weer op het veld staan bij zijn club Feyenoord, maar 20 John de Wolf (57) mist Feyenoord, wandelt zich suf, heeft zijn huwelijk met Inge tot nader order uitgesteld en telt de dagen af tot hij weer langs mag bij zijn dementerende moeder. ,,Ik hoop dat ze mij straks nog herkent.'' Herbeleef hoe Feyenoord de Europacup 1 won 50 JAAR EUROPACUP 1 maandag 27 april 2020 Tekst: Mikos Gouka INTERVIEW J ohn de Wolf veegt het zweet van zijn voorhoofd. De assistent-trai ner van Feyenoord heeft er net 23 kilometer 'behoorlijk doorstap pen' op zitten. Nee, geen hardlo pen. ,,Dat gaat niet meer'', zegt hij. Een hinderlijk souvenir uit zijn tijd bij Wolverhampton Wande rers, waar hij in de jaren 90 een zware knieblessure opliep. ,,Eigen- lijk ging het de laatste jaren aardig met die knie, tot de uitwedstrijd tegen FC Groningen dit seizoen.'' De 57-jarige De Wolf zat die wedstrijd in november naast hoofdcoach Dick Advocaat. ,,Mijn stoeltje klapte opeens om. Ging mijn hak tegen mijn billen aan. Natuurlijk deed het pijn, maar dan ben je toch weer voetballer. Je laat het niet merken. In de rust heeft clubarts Casper van Eijck er twee pijnstillers in gegooid. Af en toe probeer ik te joggen, maar dat gaat moeizaam. Lekker doorwandelen is mijn uitlaatklep. Een manier om de mind sterk te houden. Ik ben een vroege vogel, ga er in de och- Toch moet het ergens weer normaal worden straks. Dat we ook blij kunnen worden van kleine dingen - John de Wolf (57) tend al op uit. En dan minimaal tien kilometer. Ik voel me er lekker bij. Ik heb het altijd gedaan. Waren we op vakantie in Italië, zat ik om kwart voor zes 's ochtends op de fiets. Of Nederlanders dan vroe gen of het wel goed met me ging? Die kwamen pas uit bed als ik al terug was en gedoucht, hahaha.'' Lockdown Even vreesde De Wolf, zesvoudig international en met Feyenoord landskampioen in 1993, dat Neder land in een totale lockdown zou komen. ,,Ik heb nog snel een spin- fiets geregeld. Alleen nog maar binnenblijven, ik werd van dat idee wel een beetje nerveus. En ik niet alleen, merkte ik. Namens ouderenbond ANBO heb ik in Woerden bloemen gebracht bij al leenstaande ouderen. De richtlij nen van het RIVM zijn gevolgd, geen zorgen. ,,De verhalen van die mensen, dan ben ik echt even stil. Ze zien soms niemand meer, willen ge woon even hun verhaal kwijt. Dan zie je wat deze crisis met mensen doet. De ouderen in onze samen leving hebben het echt zwaar. Dat maak ik van dichtbij mee. Mijn moeder zit in Frankeland in Schie dam, op een gesloten afdeling van een verzorgingstehuis. Ze is 77 jaar en ze heeft de ziekte van Alzhei mer. Een verpleegster liet haar nog op het balkon komen en toen kon den we naar elkaar zwaaien. Ver der is alles dicht, we mogen en kunnen er niet bij. Dat is hard. ,,Mijn moeder is de liefste vrouw John de Wolf: ,,Ik mis het zo om met die gasten op het veld te staan." foto guus schoonewille ter wereld. Haar bellen is erg lastig, daar raakte ze ook van in de war. Ik hoop dat ze mij nog herkent als ik straks weer bij haar langs mag. Ik weet dat ze geweldig wordt ver zorgd. Daar heb ik diep respect voor. De situatie gaat langs haar heen. Dat is eigenlijk wel een op luchting voor mij. Het geeft rust dat ze in goede handen is en ner gens heen kan. Maar wat zou ik haar graag weer echt zien.'' De Wolf heeft toch al veel met ouderen. Samen met het gemeen telijke participatiebedrijf Stroom opwaarts begon hij zes jaar gele den een project om mensen op leeftijd weer fitter te krijgen. Het doel was om ze te laten inzien dat ze terug in de maatschappij zou den kunnen komen. ,,Belde er opeens iemand van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid. Ze zochten een boeg beeld voor werkzoekende vijftig plussers. Zat ik, met alleen een leao-diploma, tegenover Lodewijk Asscher, die toen minister was. Ik heb daar bijna twee jaar met veel plezier gewerkt. Ik probeerde mensen te laten inzien dat ze altijd zelf verantwoordelijk zijn voor hun toekomst. Toen kwam het nieuwe kabinet en schoof minister Wouter Koolmees zijn eigen men- Een unieke terugblik in de tijd 6 mei 1970: de dag die de geschiedenisboeken ingaat als het moment dat Feyenoord de Europa Cup wint en het totaalvoetbal in Nederland een opmars maakt. Op 6 mei 2020, precies 50 jaar later, komt het boek 'Voor Altijd De Eerste' uit, waarin we deze dag mogen herbeleven. Het boek staat vol met nog nooit eerder gepubliceerde foto's, documenten en tientallen souvenirs. Een must voor elke Feyenoord fan! Bestel nu en je bent de eerste die het boek ontvangt! Bestel op pzc.nl/eerste UNIEKE UITGAVE EXCLUSIEF ONLINE VERKRIJGBAAR! Het voordeel van PZC 'Ik zie licht aan het einde Exclusief verzendkosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20