CORONAVIRUS Injecteer géén schoonmaakmiddel NYNKE DE JONG 6 Column Maar al die dappere pogingen verzachten de pijn niet, ze doen het verlangen naar een normale Koningsdag alleen maar groeien. En dan ben ik geeneens een enorme Koningsdag-fan. Door al dat afstand houden en gebrek aan fysiek contact met andere men sen, verlang ik ineens naar men sen die op je tenen staan omdat het te druk is, naar onverkoopbare meuk op de vrijmarkt. Ik zou in middels zelfs graag in de rij staan om gebruik te kunnen maken van een vies noodtoilet. nieuwe situatie en goede alterna tieven bedacht om afstand te hou den, maar elkaar niet kwijt te ra ken. Maar sommige dingen zijn niet te vertalen naar een 1,5 meter samenleving. Dan moet je dapper je verlies pakken en hopen dat we in 2021 weer wat meer bewegings vrijheid hebben en elkaar, getooid in brulshirt, weer in de armen kunnen sluiten. Karlijn van Houwelingen New York De fabrikant van Dettol en het populaire schoonmaakmerk Ly sol bracht een verklaring uit om te verduidelijken dat de produc ten onder geen beding gebruikt kunnen worden op of in het men selijk lichaam, 'door injectie, in name of welke route dan ook'. Trump speelde doktertje nadat een overheidsexpert een onder zoek presenteerde dat suggereert dat zonlicht het virus verzwakt. Bleek en alcohol doden het zelfs binnen enkele minuten. Trump fantaseerde vervolgens vanachter zijn microfoon over gebruik van uv-stralen 'of gewoon heel krach tig licht' op of in het lichaam van patiënten. ,,En dan zie ik ont smettingsmiddel dat het uitscha kelt in één minuut. Eén minuut. En is er een manier waarop we zoiets kunnen doen, met een in jectie of bijna als een schoon maakbeurt?'' Het zou 'interessant' zijn dat te testen, vond hij. Aan de zijlijn keek een van zijn medisch adviseurs, immunoloog Deborah Birx, met samengeknepen lippen toe. Ze greep niet in. Giftig Trump claimde een dag later dat hij 'sarcastisch' was geweest. Maar zijn suggestie had toen allang ge zorgd voor een stroom aan be richten van dokters en lokale overheden die waarschuwen dat desinfecterende schoonmaak middelen voor het menselijk li chaam giftig zijn. ,,Eet alsjeblieft geen wasmiddel en injecteer je zelf niet met welk ontsmettings middel dan ook'', waarschuwen de autoriteiten in de staat Was hington. Eugene Gu, een popu laire arts op Twitter: ,,Als je be smet bent, zit het coronavirus in je cellen. Als je een ontsmettings middel gebruikt om het virus in je eigen cellen te doden, dan sterf je samen met het coronavirus.'' Artsen vrezen dat Amerikanen die de president hoog hebben zit ten, naar de middelen grijpen. Ik kan aan veel coronamaatrege len wennen, maar het idee van een Koningsdag nieuwe stijl, dat wil nog niet echt postvatten. Koningsdag is een dag die volledig afhangt van andermans nabijheid. Bij die dag hoort een drukke bin nenstad, waarin je je kunt ergeren aan de weggegooide lege plastic drinkglazen op de grond. Ko ningsdag bestaat niet zonder kroe gen die vanuit hun deuropening één of andere gare feest-dj liedjes laten draaien. Koningsdag, dat moet met een top 100-band op een gammel podium. Met een fanfare op een platte kar door het dorp, zonder 1,5 meter afstand. dan is het Koningsdag. Dat moet worden ge vierd met spellen als koekhappen en aardap- pelpoepen, al snap ik ook wel dat deze activi teiten nu totaal in strijd zijn met de richtlijnen van het RIVM. Daar hoort een propvolle vrijmarkt bij, waar je over de hoof den kunt lopen, en tegelijk geër gerd en vertederd kunt raken door kinderen met beperkt vioolspeel- talent. Ik snap wel dat er nog altijd organisaties zijn die er alsnog iets van willen maken. Die dan geb betjes bedenken als 'Woningsdag' of die Jeangu Macrooy een liedje laten zingen over hoe we het thuis vieren, maar toch samen zijn. Ik verlang ineens naar mensen die op je tenen staan Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat niemand er alleen voor staat. Doe je mee? Wil jij ook iets betekenen voor iemand die eenzaam is? In deze tijd dat we allemaal apart zitten, is het Oranje Fonds extra actief om mensen te verbinden. Dat doen we als grootste sociale fonds van Nederland al sinds onze oprichting in 2002. Zo zorgen we dat niemand er alleen voor staat. Door sociale projecten te steunen en door mensen te helpen er voor een ander te zijn. Dat is, en blijft de komende tijd, belangrijker dan ooit. Ook jij kunt iets doen. Kijk wat jij kunt doen op oranjefonds.nl/ikdoemee zaterdag 25 april 2020 GO ^0 @Nynke nasdaa We hebben ons inmiddels al best goed aangepast aan de Drink géén bleek of ontsmet tingsmiddel, waarschuwen Amerikaanse artsen en produ centen, nadat president Do nald Trump suggereerde dat het mogelijk een behandeling tegen het coronavirus kan zijn. Als er één feest niet zonder nabijheid kan, II #ikdoemee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6