CORONAVIRUS 4 Lockdownweekend: ene camping open, andere dicht Mogen Update En wéér gaan we een extra lang lockdownweekend in. Na de Pasen, nu het koningsdagweekend. Afgelopen dinsdag werden de coronamaatregelen iets versoepeld. Wat mag er wel en wat er niet dit weekend? Vooropgesteld, het algemene advies is nog steeds: blijf thuis! Maar de ene camping is de andere niet. Aantal besmettingen wereldwijd: 2.761.121 Aantal doden wereldwijd: 193.671 Aantal mensen genezen wereldwijd: 760.047 Aantal besmettingen in Nederland: 36.727 Aantal doden in Nederland: 4289 1 Kan ik bij mijn ouders op bezoek? Dat kan, afhankelijk van de leeftijd van de ouders in kwestie. Voor 70-plussers geldt nu nog het advies: ga er niet op bezoek. Voor mensen onder de 70, mits ze geen gezondheidsproblemen hebben, zijn geen speciale regels. Voor hen geldt wel het algemene advies: ontvang zo min mogelijk bezoek (maximaal drie bezoekers tegelijk) en houd 1,5 meter afstand. In de tuin koffiedrinken is ook een beter idee dan binnen. Vanaf 29 april (aanstaande woensdag) geldt een soepeler advies voor het bezoeken van 70-plussers: 'zelfstandig wonende ouderen, kunnen dan door één of twee vaste personen met enige regelmaat worden bezocht', stelt de Rijksoverheid. De reden voor die versoepeling is cru: de druk op de ziekenhuizen is af genomen, waardoor er meer ruimte is voor nieuwe ziek tegevallen. De bezoekregeling voor verpleeghuizen wordt niet aangepast, daar zijn te veel ziektegevallen. 2 Mogen opa en oma weer op de kleinkinderen passen? Want kunnen kinderen nu wel of niet corona doorgeven zonder dat ze symptomen hebben? Het was deze week een van de meest gestelde vragen aan het corona-informatienummer (0800-1351) van het mi nisterie van Volksgezondheid. Het antwoord van het mi nisterie: ,,Opa en oma (jonger dan 70) kunnen op bezoek komen als iedereen gezond is en 1,5 meter afstand houdt. Bij oppassen is afstand houden lastig. Daarom wordt het dringend afgeraden, omdat ouderen kwetsbaarder zijn." Dat is wel wat verwarrend omdat na 11 mei naast de scholen ook gastouders weer aan de slag mogen. Kan een gastouder op leeftijd wel afstand houden? Over de verspreiding via kinderen, zegt de overheid: ,,Kinderen lijken minder klachten te hebben van het vi rus en op basis van de beschikbare gegevens lijken ze een kleine rol te spelen bij de verspreiding van het virus. Dat blijkt onder meer uit Chinese data. Er wordt nu in Neder land onderzoek gedaan naar de rol van kinderen bij de verspreiding." Het RIVM stelt dat kinderen 'eerder ont vangers van het virus zijn dan verspreiders'. zaterdag 25 april 2020 GO De politie heeft gisteren een tweede verdachte aangehouden voor brand stichting in zendmasten. Het gaat om een 24-jarige man uit Swifterbant, ver dacht van de brand van een zendmast in Dronten op 10 april. De mast werd volledig verwoest. In Spanje heeft de politie een man bestraft die zijn goudvis uitliet. De man wilde daarmee het uit gaansverbod omzeilen, want het uitlaten van huis dieren is wel toegestaan. Hij droeg de vis in een kom. In Duitsland gaan steeds meer mensen de straat op om te protesteren tegen de, in hun ogen, te strenge maatregelen tegen het coronavirus. Ze vinden de regels ondemo cratisch. In Brazilië is wegens me ningsverschillen met pre sident Bolsonaro de mi nister van Justitie, Sergio Moro, opgestapt. Moro was een belangrijke steunpilaren van de presi dent die onder vuur ligt door zijn bagatellisering van het coronavirus. In de Verenigde Staten is het aantal mensen dat is overleden aan de gevol gen van het coronavirus de 50.000 gepasseerd. In het land zijn meer dan 866.000 besmettingsge- vallen van het longvirus bekend. Kijk op de site bij /video voor meer uitleg en het laatste nieuws Wat mag er nu wel en Cyril Rosman Vertier op Molencaten Park Bosbad Hoeven. foto marcel otterspeer Bezoek op afstand voor bewoners van Huize Heelwijk in Heesch. foto van assendelft Een opa in Rotterdam past op zijn kleindochter. foto robin utrecht Het afgesloten Limburgse heuvelland. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4