ZEELAND 11 PUBLIEKSTREKKETR RIJKSMUSEUM Vishandelaar Adri en Zoon neemt Urks bedrijf over COR DE JONGE TSiwWWÊKj^ll YERSEKE Door een gedeelte lijke overname van Ekofish uit Urk, verstevigt vishandelaar Adri en Zoon uit Yerseke haar markt positie op het gebied van duur zaam gevangen vis zoals schol. De overname gaat in per 1 juni 2020. Vanaf die datum neemt Adri en Zoon het verpakken en verhandelen van de door Ekofish gevangen vis over. Het familiebe drijf uit Urk is sinds 2018 onder deel van de W. Van der Zwan Zonen uit Scheveningen. Aanleiding voor de overname is de toenemende onzekerheid in de visserij op de Noordzee, zegt Jacob Kramer van Ekofish tegen Omroep Flevoland. Met name de gevolgen van de Brexit en de af name van visgronden door de bouw van windmolenparken spelen een rol. Het bedrijf wil zich met drie moderne kotters gaan richten op de visserij zelf. Adri en Zoon is de laatste jaren flink gegroeid. Onlangs is het nieuwe bedrijfspand in Yerseke in gebruik genomen. ,,Een com binatie van beide bedrijven geeft als uitkomst een samenwerking waarbij wij vanaf de bron garant kunnen staan voor een duurzaam en kwalitatief hoogwaardig pro duct", aldus een gezamenlijke verklaring. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Christenen Het lijkt me goed dat Maikel Harte, die in zijn column (11 april) aangeeft zich zorgen te ma ken om orthodoxe christenen, zich wat meer verdiept in de le venswijze van deze groep. Als hij dat gedaan had, dan had hij gewe ten dat kerken direct gestopt zijn met het beleggen van kerkdien sten. Verder is zijn conclusie dat de Bi- blebelt extra hard getroffen is een aanvechtbare. De cijfers van bij voorbeeld Middelburg, Veere, Goes, Noord-Beveland, Kapelle, Reimerswaal, Rhenen, Putten, Barneveld en Veenendaal laten een relatief laag aantal besmet tingen zien. Dat Tholen zwaar getroffen is komt omdat daar relatief veel zorgpersoneel woont. Orthodoxe christenen rijden ook niet in grote groepen door het land, zijn op zondag gewoon thuis en wil len vanuit hun geloof de overheid gehoorzamen. Karel Keijman, Goes Bosoverleg Provincie, Zeeuwse gemeenten, waterschap, Rijkswaterstaat en andere instanties hebben het Bosoverleg (11 april) opgericht. Totaal 26 stuks. Dat moet in kaart brengen waar wel (zoekgebied) en geen (verbodsgebied) nieuw bos mag komen. Als het Bosoverleg eenmaal een conceptplan heeft gemaakt, zie het dan daarna in de inspraak als burger nog maar eens gewijzigd te krijgen. Dit geldt overigens ook voor de Bosoverleg-deelnemers. Lastig voor de gemeenten want die behartigen primair de belan gen van de burgers. Vooroverleg met 26 instanties brengt met zich mee dat burgerparticipatie geen kans van slagen krijgt. De pap is vrijwel gestort. Met eenzelfde op zet als hiervoor hebben wij in Sas van Gent slechte ervaringen (nieuwe windturbines). De (nieuwe) Omgevingswet streeft naar vroegtijdige en gelijk waardige deelname van burgers, bedrijven en maatschappelijke organisaties aan besluitvor mingsprocessen. Burgerpartici patie dient in de overheidspro- cessen zo spoedig mogelijk een andere positie te verkrijgen, waardoor de burger gelijke kan sen heeft als instanties en bedrij ven. Rens De Beleir, Sas van Gent (voorzitter Stadsraad) Coronavirus (18) Het wordt een beetje een rare we reld waarin we leven. Zo las ik over een raadselachtige ziekte bij de pimpelmezen en een berucht tomatenvirus dat veel tomatente- lers treft en dan het coronavirus. Ondanks het goede bericht dat er steeds minder ziekenhuisopna- mes zijn en we nog steeds in een dalende lijn zitten blijft het toch verstandig om voorzichtig te zijn met het versoepelen van onze lockdown. Tijdens de uitbraak was ik in Spanje waar een gehele lockdown van kracht was en daar wil je dan echt niet zijn. Wees alert en vooral ook voorzichtig met sociale media want daarin worden misverstanden uitver groot. Focus je op betrouwbare informatie, toegankelijkheid en helder verwoord. Elly van der Bliek, Vlissingen Europa Het begrip solidariteit wordt de afgelopen weken door Europese politici vaker gebruikt dan door socialistische partijen gezamen lijk in de afgelopen tien jaar. Mis bruik van dit mooie begrip ligt op de loer. Het is verdedigbaar dat de solidariteit van Nederland met de Zuid-Europese landen groter is dan de solidariteit die men aldaar zelf aan de dag legt. Groter dan in Italië tussen Lombardije en Cala- brië. Groter dan tussen Catalonië en de rest van Spanje. De Franse president durft wel grote woor den te gebruiken maar hoe zit het met de solidariteit met zijn mede-citoyens in de banlieues? Gebrek aan solidariteit tussen Vlamingen en Walen betekent dat men daar al heel lang een de missionaire minderheidsregering heeft die per decreet regeert. Ne derland moet als altijd verant woordelijkheid nemen en een meer dan evenredige bijdrage in Europees verband leveren maar niet op basis van Latijnse senti menten. Jaap Huisman, Goes Jetten 'Cultuur geeft leven kleur', zegt Rob Jetten (18 april). Daar ben ik het helemaal mee eens! Vooral onder 'rechtse schreeuwers' her ken ik veel cultuurbarbaren. Een mooie inkijk op het gedachtegoed van deze man. Ondanks de toren hoge kostenlast die de belasting betaler te wachten staat na de huidige crisis, vindt hij dat de maatregelen voor de energietran sitie doorgevoerd moeten wor den. Voor de vissers staat hij pal, die moeten kunnen blijven vis sen ook na de Brexit. Ja, logisch, uit de Noordzee gaat hij ze verja gen want die moeten, zeker voor een kwart, volgebouwd worden met windmolenparken. Cees Schouten, Noordgouwe Veiligheidsregio Bij de oprichting van Veiligheids regio Zeeland (VRZ) waren er veel vragen en problemen, onder meer wat gemeenten zouden moeten bijdragen. Zoals altijd worden hulporganisaties pas ge waardeerd als ze hun nut hebben bewezen. Zo ook tijdens deze co ronacrisis. Er is één organisatie die vragen beantwoordt en beleid voert. Het is voor de burger dui delijk wat wel en niet mag op lo kaal gebied. Natuurlijk komt er weer een peri ode waarin alles wordt geëvalu eerd maar van fouten kun je le ren. VRZ-voorzitter Jan Lonink en zijn team verdienen een pluim. Samen met de media hou den ze ons goed op de hoogte. La ten we daar trots op zijn en ons aan de bekende spreuk houden: 'Ik worstel en kom boven'. Thon Bastiaansen Terneuzen zaterdag 25 april 2020 GO Jan Lonink, voorzitter Veiligheidsregio Zeeland. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39