DOORDEWEEKS Bil 9 Hm asmeerd worden voor het beroep." Kinderen, collega's en ouders weten niet allemaal dat Janine in het week end (en avonden) een echte onderne mer is. ,,Ik loop er niet zo mee te koop. Natuurlijk vertel ik er wel eens wat over. Maar als ik juf ben, ben ik juf Sommige ouders bestellen wel eens wat bij me, superleuk! Maar ik houd mijn rol als leerkracht en onderneem ster wel gescheiden. De planningtools die er tegenwoordig zijn voor social media zijn dan ook echt een uitkomst voor mij. Zo kan ik 's avonds en in het weekend mijn berichten klaar zetten en worden ze automatisch geplaatst waardoor mijn bedrijf toch zichtbaar blijft terwijl ik voor de klas sta." Het runnen van mijn bedrijf en het bijhouden van mijn webshop en so cial media is nu eenmaal echt mijn passie! Ik krijg er energie van. Een an der gaat misschien graag hardlopen of meubeltjes opknappen in z'n vrije tijd, ik richt me op mijn bedrijf. Wel is het soms nog lastig om een goede ba lans te vinden. Het huishouden en de verbouwing moet ook door blijven gaan. Tijd doorbrengen met familie en vrienden vind ik het fijnste wat er is, dus dat geef ik er zeker niet voor op." Combineren Janine zou geen van beide bezigheden willen en kunnen missen. ,,Wel wil ik het over een aantal jaar beter verdelen. Parttime voor de klas en dan de an dere dagen inrichten voor het runnen van mijn bedrijf. De passie en het ple zier die ik voor het onderwijs heb, zal ik altijd blijven houden. Stoppen als leerkracht is zeker niet aan de orde. Ik wil het gewoon blijven combineren met elkaar. Leerkracht zijn en een ei gen bedrijf hebben kent vele gelijke nissen. In beide gevallen sta je toch 'in de belangstelling'. Niet dat dat mijn doel is; maar je laat wel veel van jezelf zien. Ik vind het belangrijk om vooral mezelf te zijn. Van nature ben ik een vrij open persoon. Niet alleen op school, ook in mijn bedrijf." Janine is een nuchtere en en thousiaste Zeeuwse meid ge boren en getogen in Ooster land. Op dit moment samen met haar verloofde druk met de ver bouwing van hun toekomstig droom huis. Daarin moet ook een showroom komen voor haar webshop. Van jongs af aan had ze maar één grote droom: juf worden. Na de Pontes in Zierikzee volgde ze de opleiding Onderwijsas sistent op het Scalda in Goes om erna door te stromen naar de Pabo op de HZ in Vlissingen. ,,Ik speelde met mijn broertje vroe ger al 'schooltje'. Ik de juf, hij de leer ling. Verzon ik allerlei opdrachtjes die hij moest uitvoeren. Was hij dat niet van plan, dan trad zijn grote zus wel even op." Nu is ze fulltime juf. ,,Het contact met de kinderen, ouders en collega's vind ik fantastisch. En ook het ondernemen en runnen van mijn eigen bedrijf is ontzettend leuk. Con tact met klanten, het continue zoeken naar nieuwe items, het maken van nieuwe sieraden en tijd besteden aan mijn webshop en social media, heer lijk. In ons huis dat we vorig jaar no vember kochten zit een perfecte Het contact met de kinderen, ouders en collega's vind ik fantastisch showroomruimte. Daar kan ik straks niet alleen mijn voorraad netjes uit stallen, maar ook workshops geven en kledingparty's organiseren. Zodra deze droom realiteit is geworden wordt het natuurlijk gevierd met een grote opening. Tot die tijd blijf ik lek ker fantaseren over hoe die ruimte er straks uit gaat zien. Over de opening heb ik al regelmatig gedroomd." Creatief Juf zijn nu de scholen gesloten zijn is anders, al schakelden alle basisscholen op Schouwen-Duiveland snel. „Grap pig eigenlijk hoe we hiermee ook weer uit onze comfortzone worden gehaald en hoe creatief we ermee om gaan. We hebben zelfs met alle colle ga's van de school een 'Thuis-Ko- ningsspelen' aangeboden. Alles om leuke activiteiten die de school nor maal organiseert niet voorbij te laten gaan. Het verloopt allemaal eigenlijk vrij soepel voor mijn gevoel. Ik heb ook heel veel bewondering voor mijn collega's en vooral alle ouders die hun kinderen thuis begeleiden. Het meeste mis ik toch de kinderen. De sfeer in de klas en hun heerlijke op merkingen, acties en puurheid geven mij het grootste plezier in mijn werk. Aan de ene kant heb je samen de grootste lol, aan de andere kant ben je een veilige factor voor ze als het even wat minder gaat." Vanaf 11 mei kunnen basisschool kinderen weer voor de helft naar school. ,,De coronacrisis heeft vooral de onmisbaarheid van leerkrachten aangetoond. Het lerarentekort is de laatste tijd veel in het nieuws geweest. Soms met een wat negatieve kijk op ons beroep. Een school is een belang rijke plek in een dorp of wijk. Voor veel kinderen een veilige omgeving. Dat ik daar mijn bijdrage aan mag le veren vind ik een onwijze eer en doe ik met liefde. Ik hoop dat er in de toe komst meerdere mensen geënthousi- zaterdag 25 april 2020 GO Janine Dorst (23) uit Oosterland staat doordeweeks voor de klas op basisschool De Kirreweie in Burgh- Haamstede. In het weekend en avonden is ze druk met haar web shop en staat ze op markten en braderieën om kleding, modeac cessoires en handgemaakte siera den van haar eigen merk My Sweet Lifestyle More aan de vrouw te krijgen. ,,Ik loop daar niet zo mee te koop." Gerrit van Loon - Janine Dorst FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37