if If n 70-plussers massaal aan de soep op Koningsdag óieujoon fersoonfy* 1 7 VERO MODA OPHEFFINGSUITVERKOOP De Vlissingse vestiging van het Deense modehuis Vero Moda houdt opheffingsverkoop. De dameskleding winkel sluit naar verwachting eind juli. Het Vlissingse winkelcentrum is te stil om verantwoord te draaien met de zaak, is de slotsom. VERO MODA Babbelbingo als alternatief voor de borrel Private Shopping optiek de pnge Vlissingen Het verkoopteam van drie tot zes mensen gaat aan de slag in de Vero Moda-vestigin- gen in Middelburg, Goes en Terneuzen. Die franchise- zaken blijven wel open, bevestigt verkoopster Lynne Velthuizen. ,,De beslissing was al voor de coro nacrisis genomen", zegt zij. ,,Het Vlissingse centrum is niet druk genoeg." Het besluit spijt haar zeer: ,,Ik werk al bijna elf jaar op deze locatie. Op deze plek, in de Walstraat bij het Scheldeplein zal het lege pand zeker opvallen." Oorspronkelijk zou de winkel slui ten aan het einde van het seizoen; door de coronarestricties is dat naar voren gehaald tot eind juli. Dat kan nog wijzigen, mede af hankelijk van de duur van de maatregelen en of de recreatiesec tor alsnog gasten mag ontvangen. Veel winkels in de Vlissingse binnenstad sloten de deuren, ook grote ketens als C&A en H&M, Omoda en Van Haren. Een aantal heropenden weer (zoals Omoda en Van Haren), weet voorzitter van ondernemersvereniging VOC Jolanda van Boven. Winkels die steeds open zijn gebleven, ontvan gen een paar mensen per keer waardoor winkelen op dit mo ment haast een exclusieve privé- belevenis is. ,,Winkelen is veel persoonlijker geworden", ervaart Van Boven. Winkelen wordt weer een beetje zoals vroeger, vindt Van Bo ven. ,,Winkeliers zijn blij mensen te ontvangen. Je merkt ook dat het publiek dat komt heel doelgericht naar winkels gaat. Nu het al een aantal weken duurt gaan mensen dingen ook gewoon nodig hebben, De gemeente denkt ook goed mee, de samenwerking met het stadhuis gaat heel goed maar we merken ook dat de men sen die komen kopen, dat ook vooral doen omdat ze de Vlis- singse middenstand willen steu nen." Praatjes maken Hartverwarmend, vindt Van Bo ven dat. ,,De gemeente denkt ook goed mee, de samenwerking met het stadhuis gaat heel goed. Burge meester Bas van den Tillaar belde ook om te vragen wat hij kan doen om onze ondernemers te steunen. De saamhorigheid is groot. Zo hebben we afgesproken elkaar on derling eens te bellen. Ik ga zelf ook rond om praatjes te maken. Vooral ondernemers die alleen werken missen het sociale contact in deze tijden." VLISSINGEN Op Koningsdag (maandag) krijgen 1143 zeventig plussers in de gemeente Vlissin- gen een portie gratis verse 'vor stelijke tomatensoep'. En dat overtreft alle verwachtingen. De soep wordt door vele vrij willigers op zo'n achthonderd adressen in 'bijna alle wijken en straten van Vlissingen, Oost Souburg en Ritthem' rondge bracht, meldt initiatiefnemer Anton Swennen, exploitant van Stadscafé De Dighter. Samen met negen uitbaters van elf andere horecazaken zorgt hij dat de soep, waarvan de ingrediënten door drie groothandels worden gele verd, dit weekeind wordt bereid. Oranje-achtig Niet in alle keukens van de deel nemende etablissementen wordt dit weekeind gekookt. ,,De keuken van cateringbedrij SEC is de ruimste en het meest geschikt om grote hoeveelheden te bereiden. We zullen dus in verschillende groepen aan de slag gaan." De uitbaters kozen voor tomatensoep, omdat die 'een bij Koningsdag passende oranje-achtige kleur heeft'. De aanmelding van 1143 soe plepelaars overtreft de stoutste verwachtingen van Swennen. ,,Ik had op 800, hoogstens 900 mensen gerekend. Maar een buurtzorgorganisatie heeft bij voorbeeld een groot deel van haar cliënten aangemeld. En wat me ook opviel, veel kleinkinde ren hebben soep voor opa en/of oma aangevraagd." Het enthousiasme van aanvra gers stelt de Vlissingse horeca ondernemers overigens niet voor problemen. ,,Nee hoor, mooi dat veel ouderen prijs stel len op een lekkere verse soep. We hebben gelukkig genoeg mensen die de soep in biolo gisch afbreekbare verpakkingen willen rondbrengen. We bren gen de soep koud vanaf 09.00 uur 's morgens, dan kunnen mensen zelf kiezen wanneer ze het gerecht willen verorberen." Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf www.villavalentijnmiddelburg.nl GROEDE Zin in een vrijdag middagborrel? Pieters Media in Groede lanceerde een alter natief: Babbelbingo. Gisteren werd om 16.00 uur de eerste virtuele bingobal getrokken. Het doel is vooral een verras send gesprek te starten, zegt Koen Verhagen, die het spel met collega's ontwikkelde. Ook spelen? Stuur de link in babbelbingo.com naar beken den. De spelleider trekt een bal en stelt een vraag of geeft een opdracht. Staat het num mer op je bingokaart, dan be antwoord je de vraag. Bingo? Verhagen: ,,De prijs voor de winnaar bepaal je samen." Tijdelijke openingstijden: di - vr 12.00 - 15.00 uur zaterdag 11.00 - 15.00 uur Extra service: Veilig, op afspraak winkelen 13 O (1 zaterdag 25 april 2020 WA In stil Vlissingen is winkelen haast een privé-belevenis Claudia Sondervan Patricia Janse (l) en Kyra Riemeijer bij Vero Moda in Vlissingen. foto dirk jan gjeltema - Jolanda van Boven, ondernemersvereniging VOC Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al meer dan 17 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienum mer is 257589806. Opvangvormen zijn o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Hele-, halve- en verlengde dagen, incidentele-, ruildagen en uurtje factuurtje. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd. -1 jaar (Gele groep), 1 - 2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar (Rode groep), 3 - 4 jaar (Blauwe groep), waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden en de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Voor de zeer scherpe prijs/kwaliteit verhouding kunt u meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl ons e-mailadresisinfo@villavalentijn.nl. 4 Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090. Rouaansekaai 61 in Middelburg| info@villavalentijn.nl Landelijk registratienummer is 257589806 Lange Vorststraat 40, Goes www.optiekdejonge.nl Tel. (0113)21 12 72 Mob. 06 83 87 51 44 JOOSSE AccountancY J accountants Belastingzaken belastingadviseurs Bedrijfsadvies X JOOSSE Salarisverwerking m PERSONEELSDIENSTEN LOOnadvieS HR Diensten T 0118 612 774 T 0118 583 010 info@joosse-accountants.nl T 0118 592 828 WWW.JOOSSE.NL info@joossepersoneelsdiensten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35