ben er nog stil van' Recordaantal Zeeuwen krijgt dit jaar een lintje 5 zaterdag 25 april 2020 Burgemeester Fons Naterop en zijn rechterhand Ineke Bouwens verrassen Marianne Lavrijssen uit Kapelle via een beeldverbinding met een koninklijke onderscheiding. In totaal kregen vier inwoners van de gemeente Kapelle een lintje. fotos cynthia cats breide opsomming bewaart hij voor een later moment. „Hopelijk kunnen we dit najaar alsnog een feestelijke bijeenkomst in de kerk houden." De burgemeester gunt Marianne Lavrijssen - net als de andere gedecoreerden - alvast wel een blik op het lintje en de bijbe horende oorkonde. ,,En blijft u tot die tijd vooral gezond. Dat is het belangrijkste op dit moment!" Ook bij Fruitteeltmuseum-vrij willigers Adrie van Liere en Jaap de Schipper verloopt de digitale uitreiking tot opluchting van Bou wens soepeltjes. ,,Ik vond het toch wel heel spannend", geeft ze ach teraf toe. Normaal heeft ze veel meer mogelijkheden om alles tot in de puntjes te regelen. ,,Het moet echt een verrassing voor ze zijn, maar ik vind het ook belangrijk dat ik ze op hun gemak kan stellen." Zowel Bouwens als Naterop hopen volgend jaar weer op een normale lintjesregen, die voor beiden ook meteen hun laatste in de ge meente Kapelle zal zijn. ,,Deze lintjesregen was er in elk geval één om nooit te vergeten." Barry Rademaker is onderscheiden tot ridder. Op de achtergrond zijn vrouw Martine, zoon Mik en dochter Tess. foto dirkjan gjeltema Zeeland is dit jaar getrakteerd op een overvloedige lintjesre gen. Een recordaantal van 124 mensen heeft te horen gekre gen dat ze koninklijk zijn on derscheiden. Rolf Bosboom Vlissingen Vanwege het coronavirus zijn de lintjes dit jaar niet daadwerkelijk uitgereikt. De betrokkenen wer den gisterochtend door hun bur gemeester gebeld met de mede deling dat zij koninklijk zijn on derscheiden. De uitreiking vindt later dit jaar plaats. De Zeeuwse burgemeesters hadden het druk met bellen: 124 gedecoreerden is een ongekend hoog aantal. Het vorige record stond sinds 2012 op 118. Vorig jaar ontvingen nog 90 Zeeuwen een koninklijk eerbetoon. De meeste lintjes zijn dit jaar in de gemeente Goes toegekend, waar maar liefst 22 mensen zijn onderscheiden. Slechts één keer eerder werden in een Zeeuwse gemeente meer lintjes genoteerd: in 2009 werden op Schouwen- Duiveland 25 mensen onder scheiden. Schouwen-Duiveland scoort dit jaar ook hoog, met 19 onder scheidingen. Terneuzen kwam tot 18 lintjes. Vergeleken met an dere jaren valt ook de score in Vlissingen (10) en vooral Noord- Beveland (8) in positieve zin op. Op Noord-Beveland werden tus sen 2010 en 2017 in totaal slechts 6 onderscheidingen uitgereikt tij dens de lintjesregen. In Middel burg (7) en Veere (2) werden dit jaar naar verhouding juist weinig mensen geëerd. Van de 124 gedecoreerde Zeeu- Er zijn dit jaar 37 vrouwen en 87 mannen onderscheiden wen zijn er 106 Lid in de Orde van Oranje-Nassau geworden en 16 Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Twee mensen mogen zich vanaf nu zelfs Officier in de Orde van Oranje-Nassau noe men: ondernemer Tom Stuij uit Brouwershaven en Marcel Ver- hoeff (chef-dirigent van het Don KosakenChor Russland) uit Wol- phaartsdijk. Er zijn 37 vrouwen en 87 man nen onderscheiden. Dat betekent dat het aandeel vrouwen 30 pro cent is. Dat is iets lager dan ge bruikelijk. Dit jaar werden zes echtparen gezamenlijk geëerd. De lintjes vielen in 53 Zeeuwse plaatsen. Hofleverancier is Goes, met 13 onderscheidingen, gevolgd door Vlissingen met 9. Opvallend is dat 7 van de 8 lintjes op Noord- Beveland in Colijnsplaat beland den. In Waterlandkerkje was het extra feest. Daar kreeg Cees van Oostrum te horen dat hij een lintje ontvangt. Het is de eerste koninklijke onderscheiding in Waterlandkerkje in bijna 25 jaar. GO geval een grote glimlach bij u!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33