CORONAVIRUS uhuiswerkei Hoe dan? n! Lintje voor Barry: 'Ik 4 Na 19 mei gaat ons land mogelijk stapsgewijs richting het oude normale leven. Tot die tijd blijven we zo veel mogelijk thuiswerken. Maar wat als je kapper, kok, zanger, zwemjuf of schoonheids specialiste bent. Pakken ze andere banen op, gaan ze klussen of projectjes beginnen? Deze week vertellen ze erover. Vandaag: Kayleigh de Visser, schoonheidsspecialiste uit Veere. e zitten met z'n al len nu een beetje niets te doen", grapt Kayleigh de Visser (22). Dat is niet helemaal waar. Ze werkte voor de coronacrisis twee dagen in de week aan huis. Op de dagen dat haar moeder, ook schoonheidsspecialiste en pedi cure, de behandelruimte niet no dig heeft. In deze tijd blijft ze twee dagen in de week werken op de brood-, kaas- en vleeswarenaf- deling van een supermarkt in Vrouwenpolder. Haar schoonou ders hebben Hotel Kodde in Aag- tekerke, dat werk ligt wel stil tot zeker 20 mei. In de woning naast dat hotel gaat ze samen met haar vriend wonen en een nieuwe schoon heidssalon starten. ,,Dan word ik de eerste schoonheidsspecialiste in Aagtekerke. Ik wilde 18 mei open gaan, dat wordt dus later. We zijn nu aan het klussen. Dat ben ik nu wel een beetje beu. Ik mis mijn klanten en de gezellig heid." Handschoenen Kayleigh zet permanente make up bij klanten onder de naam Beauty&Brows By Kay. En ze be handelt acne. „Daarvoor heb ik altijd handschoenen aan. Drie jaar geleden ben ik afgestudeerd aan het Scalda in Goes. Dat per manente make-up zetten is te vergelijken met tatoeëren. Het blijft zo'n anderhalf tot twee jaar goed zichtbaar. Daarna is het ver standig om het te laten bijwer ken." Toen ze vorig jaar met die per manente make-up begon, kwam de GGD Zeeland langs in Veere om te kijken of alles via de regels gaat. ,,In een salon als de onze werken we altijd volgens hygië- nerichtlijnen. Mijn moeder heeft In een salon als de onze werken we altijd volgens hygiënerichtlijnen standaard een mondkapje om als pedicure. Als dat een richtlijn wordt na 20 mei, moet dat maar. Nu geef ik mijn klanten potjes verf mee met een briefje erbij hoe ze het zelf kunnen doen." Kayleigh mist naast haar werk ook de wekelijkse bezoekjes aan de sportschool in Middelburg. „Jammer ook dat de festivals deze zomer niet doorgaan, ik had er drie a vier op staan. Uitgaan is nu anders. Als ik afspreek met vrien dinnen gaan we op gepaste af stand wandelen met elkaar. Of we rijden ergens naar toe in onze eigen auto's en spreken elkaar bij voorbeeld bij het Veerse Meer. Met dit mooie weer is het moei lijk binnen te blijven, maar de ge zondheid is natuurlijk het be langrijkste." LINTJESREGEN DIGITALE UITREIKING „Kunt u mij ook horen? Ja hoor, we hebben verbinding!" Het is soms even behelpen, maar het lukt burgemeester Fons Naterop vrijdag ochtend wonderwel goed om via een video verbinding vier inwoners van de gemeente Kapelle te verrassen met een koninklijke onderscheiding. De verrassing en blijdschap bij de gedecoreerden zijn er niet minder om. Kapelle Bent u van de schrik be komen? Ik zie in elk geval een grote glim lach bij u!", zegt bur gemeester Fons Nate- rop nadat hij de eerste gelukkige in beeld heeft. Adri Gijssel - onder meer al vijftig jaar actief voor de kerk in Wemeldinge - reageert be scheiden. ,,Ik verdien het helemaal niet hoor. Maar jullie zijn blij dat je mij dit kunt geven, dus dan ben ik het ook!" Naterop vindt het een mooie reactie. ,,Dat is Zeeuwse nuchterheid. Heel herkenbaar. De Hopelijk kunnen we dit najaar alsnog een feestelijke bijeenkomst in de kerk houden mensen in het Land van Heusden en Altena - de streek waar ik lang burgemeester ben geweest - reage ren ook zo." Dat Gijssel de telefoon opneemt en even later op de iPhone van de burgemeester verschijnt, is te danken aan Ineke Bouwens - vol gens Naterop zijn steun en toever laat. ,,Ouderen hebben niet altijd een mobiele telefoon bij zich, dus heb ik ervoor gezorgd dat een fa milielid aanwezig is", legt Bou- wens uit. Duizendpoot Bij de tweede op het lijstje is dat niet nodig. „Mevrouw Lavrijssen is goed in Facetimen", weet Nate- rop, die vooraf al uitgebreid met haar zussen in Limburg heeft ge beld. En inderdaad, de Kapelse verschijnt zonder moeite in beeld. Ze mag met recht een maatschap pelijk duizendpoot worden ge noemd. ,,Ik heb al heel wat ko ninklijke onderscheidingen mo gen uitreiken, maar de veelheid aan functies is bij u wel héél bij zonder", zegt Naterop. De uitge- Claudia Sondervan Vlissingen De versierselen worden nog eens feestelijk uitgereikt na afloop van het corona-regime, beloofde burge meester Bas van den Tillaar hem te lefonisch. Van den Tillaar overviel Rademaker even voor twaalven met zijn telefoontje. ,,Ik was zo overdonderd, ik kreeg eerst de helft niet mee. Ineens stond de woonka mer vol met mensen die begonnen te filmen", vertelt Rademaker. ,,Ik ben er nog stil van. Ik moet het eerst laten indalen." Zelf ouder van een zoon, Mik, met diabetes type 1, merkte hij de behoefte aan praktische kennis en ervaringen over het strenge leven met diabetes en de moeilijkheid voor kinderen om hun bloedwaar- den goed ingeregeld te krijgen. Hij richtte in 2010 de stichting Kinder diabetes op met hulp van kinder arts Eric Sulkers, diabetesverpleeg- kundige Ed Vader en Miks opa Adri Salomé. Inmiddels heeft de stich ting actieve afdelingen in Zeeland, Brabant en het midden van het land en zijn er contacten voor groe pen in de rest van het land. De stichting brengt ouders en kinde ren samen om elkaar te helpen met hun bijzondere, 'normale' bestaan. Trots De onderscheiding is Rademaker een eer, maar hij is vooral trots dat via de voorzitter de Stichting en Fe deratie Kinderdiabetesfonds de ko ninklijke waardering toevalt. Het tiende bestaansjaar van de stichting had deze zomer uitgebreid gevierd moeten worden, maar alles is tot nader order opgeschort. Zo ook het geliefde zomerkamp voor de kinde ren, dat voor het tweede jaar bij Wemeldinge zou zijn. Ook de lan cering in mei van de nieuwe editie van Suikerlijers, de documentaire uit 2018 van regisseur Charlotte Hoog- akker, is uitgesteld. Suikerlijers 2 wordt een social mediaplatform waar jongeren met diabetes het over alle levensaspecten in relatie tot hun ziekte kunnen hebben. zaterdag 25 april 2020 GO Kayleigh de Visser in de schoonheidssalon van haar moeder. foto dirkjan gjeltema Gerrit van Loon Veere W - Kayleigh de Visser 'Ik zie in elk Joeri Wisse - Fons Naterop, burgemeester Kapelle Zijn gezin organiseerde in stilte een estafette-feestje in de voor tuin met elk half uur twee nieuwe bezoekers om Barry Ra demaker op gepaste afstand te feliciteren met zijn Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau. En met zijn 43-ste verjaardag, eerder deze week. De Vlissingse oprichter van de stichting Kin derdiabetes Nederland werd gisteren onderscheiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32