CORONAVIRUS 'Hopelijk volgend weekend weer in onze stacaravan' cf ZEELAND 3 Servicebericht voor abonnees zaterdag 25 april 2020 Het maakt in principe niet uit of we daar zijn of thuis. Mocht ik ziek worden en naar het ziekenhuis moeten, dan kom ik ook in Terneuzen terecht - Cindy van Wijck 3L K®fS!ï?S Cindy van Wijck met haar dochter Laura in de tuin in Sluiskil. Zij wachten op toestemming om weer naar hun caravan te kunnen gaan. foto camile schelstraete Rolf Bosboom Sluiskil Dit is zeker goed nieuws", zegt Cindy van Wij ck uit Sluiskil. Het ziet ernaar uit dat ze met haar gezin over enkele dagen weer in hun stacaravan op Camping Zonneweelde in Nieuw- vliet terechtkunnen. De Veilig heidsregio besloot gisteren de deur voor het toerisme in Zeeland weer op een kier te zetten. ,,Daar zijn we heel blij." Al acht jaar is Zonneweelde hun vaste stek. ,,We zijn er eigenlijk al tijd: elk weekend, elke meivakantie en de hele zomervakantie." Maar de afgelopen weken konden ze er niet meer terecht, omdat de Veilig heidsregio Zeeland alle toeristische overnachtingen verbood vanwege het coronavirus. ,,Ik vond dat wel heel jammer, maar had er ook alle begrip voor", zegt Van Wijck. ,,De hele wereld staat op z'n kop, dus we moeten ons aanpassen om de risi co's te beperken. Het is logisch dat de Veiligheidsregio één lijn trok. Ze konden moeilijk zeggen: de Zeeu wen mogen wel en de Brabanders mogen niet." De afgelopen weken mochten ze alleen overdag, van zeven uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds, bij hun stacaravan zijn. ,,We gingen er af en toe heen voor wat onder houd, maar als je er niet kunt sla pen, is het niet zo leuk. En elke dag 40 kilometer heen en 40 kilometer terug is toch best veel. Een paar da gen geleden waren we er nog heel even. Het onkruid staat inmiddels tot aan je enkels. Dat is niet fijn om te zien." Ze had er stiekem al op ge hoopt dat de regels wat zouden worden versoepeld. ,,Wij hebben onze eigen voorzieningen, zoals toilet en douche. Dus het maakt in principe niet uit of we daar zijn of thuis. En mocht ik ziek worden en naar het ziekenhuis moeten, dan kom ik ook in Terneuzen terecht." Het streven is dat de versoepelde regels, waaronder ook stacaravans met eigen toilet en douche vallen, op 1 mei ingaan. Dat is nog net in de meivakantie. ,,Dat zou mooi zijn. Dan kunnen we er het laatste weekend nog overnachten." LET OP! Nog niet alle abonnees maken volledig gebruik van hun abonnement. U heeft recht op onbeperkt digitale toegang. De voordelen op een rij: Digitaal onbeperkt toegang tot alle extra's zoals alle Premium artikelen, columns, interviews en puzzels. Geef makkelijk en snel uw vakantie, adreswijzigingen of bezorgmelding door. Lees uw vertrouwde krant digitaal op uw computer, tablet of mobiele telefoon. Om als abonnee optimaal gebruik te maken van uw abonnement dient u een profiel aan te maken en uw abonnement hieraan te koppelen. Dit regelt u in 2 eenvoudige stappen: Stap 1: Maak een profiel aan met uw e-mailadres op pzc.nl/inloggen (als u al een profiel heeft kunt u deze stap overslaan) Stap 2: Koppel uw abonnement aan uw profiel. Ga naar pzc.nl en klik rechtsbovenaan op het profiel icoon en vervolgens op 'Instellingen'. Hier dient u uw abonnement te koppelen met uw abonnementsnummer. Zo maakt u ook online optimaal gebruik van uw abonnement! aÈr±J' Bij vragen: pzc.nl/service deels weer toegestaan wr. v r'. v'-Af'F; üfa iÜB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31