Beetje hoop voor toerisme Boulevards komende weekeinden gesloten CORONAVIRUS Smakken 2 We willen zoveel mogelijk de grip houden in deze crisis Gasleidingen op Noord-Beveland moeten blijven Dockwize biedt SOS-hulp aan ondernemers Commentaar De lockdown begint te knellen. Ondernemers zetten hun beste beentje voor om de anderhalvemetereconomie vorm te geven, maar tot nu toe krijgen zij weinig ruimte. De horeca en de recreatiesector liggen praktisch helemaal plat. Dat doet pijn. Toch is het devies nog steeds: blijf zo veel mogelijk thuis. Daar is een goede reden voor. Als we nu een fout maken met de versoepeling van de lockdown, en corona piekt weer, dan is de economische schade helemaal niet meer te overzien. De PZC heeft dit weekeinde veel verhalen over de dappere werkers in de gezondheidszorg. Niemand wil hen opnieuw zo zwaar belasten als in de afgelopen weken. Maar nu het aantal coronapatiënten in de Zeeuwse ziekenhuizen behapbaar be gint te worden, verliest het belangrijkste argument voor het verbod op toeristische overnachtingen kracht. Daarom is het goed dat de Veiligheidsregio Zeeland de recreatiesector wat armslag geeft. Al is het maar een beetje. Het is de bedoeling dat binnenkort maximaal vijftien procent van de accommoda ties wordt benut. De horeca blijft dicht. Net als de centrale voorzieningen op parken en campings. De Zeeuwse recreatieondernemers zullen er niet meteen blij van worden. Maar deze zeer bescheiden ruimte om zaken te doen geeft wel hoop. Als het effect van de maatregelen op de verspreiding van corona meevalt, mag er straks wellicht meer. Dan is er mogelijk nog iets van het seizoen te redden. Als coronaregels voor recreatie nog wat soepeler worden, valt er wellicht iets te redden De Vlissingse boulevards zijn sinds gisteren tot en met 19 mei in de weekenden en op vrije dagen afge sloten voor gemotoriseerd verkeer. Dit heeft de Veiligheidsregio Zee land besloten op verzoek van de ge meente Vlissingen. Dit omdat het deze maand al verschillende keren nodig was de boulevards te sluiten vanwege overlast en het overtreden van de noodverordening. Tolerantiegrens De nieuwe aanwijzing geldt op vrijdagen, zaterdagen, zondagen en op Koningsdag en Bevrijdingsdag vanaf 14.00 tot 24.00 uur. De ge meente verwacht dat zolang de co ronamaatregelen van kracht zijn, er in de weekenden en op vrije dagen opnieuw overlast zal ontstaan. Ze stelt in een persbericht dat het be- ALMANAK Een 6-jarig meisje uit Goes gaat graag naar school, maar eten deed ze er de laatste paar weken voor de coronacrisis losbarstte niet zo graag. De reden: aan het tafeltje naast haar zat een klas genootje dat heel erg smakte tij dens het opeten van zijn boter ham. Dat vond het meisje sluit voortkomt uit het feit dat de coronamaatregelen ervoor zorgen dat op de boulevards minder be schikbare ruimte is, men een ver minderde tolerantiegrens heeft en mensen nog meer dan anders be hoefte aan een 'rondje boule' heb ben. Mensen hebben nog meer dan anders behoefte aan een 'rondje boule' Het besluit van de VRZ houdt in dat het verboden is om met gemo toriseerd verkeer, zoals auto-, mo tor-, scooter- en bromfietsverkeer, tijdelijk aanwezig te zijn op Boule vard Evertsen, Boulevard Bankert en Boulevard De Ruyter. 'zóóóó smerig'. Nu ze binnen kort weer naar school mag, maakt ze zich echter geen zor gen meer. 'Ik denk dat ik geen last meer zal hebben van zijn gesmak', zei het meisje laatst op montere toon. 'Hij moet toch anderhalve meter bij me van daan zitten'. Man uit Breskens overleden bij verkeersongeval Sterrenchef gaat barbecuestrijd aan Tweesterrenchef Syrco Bakker (Pure C in Cad- zand-Bad) gaat maandag online de strijd aan met Frederic Kole (foto) van het Terneuzense barbe- cuebedrijf Yakiniku. Beiden bereiden ze bar becuegerechten waarin ze bier van de brouwe rijen Dutch Bargain in Groede en Kees in Mid delburg verwerken. De battle is online te vol gen via een live stream op de facebookpagina Zalig Zeeuws. DJ T-Go sluit de middag af met een dj-set. De wedstrijd begint om 15.30 uur en duurt tot 20.00 uur. WISSENKERKE Drie raadsleden kunnen niet meevergaderen Sinds 30 maart mochten mensen in Zeeland niet meer 'recreatief over nachten. Die maatregel nam de VRZ om de zorg in Zeeland niet onnodig te belasten vanwege de co ronacrisis. De VRZ heeft de maatregelen nu versoepeld om zo de verlieslijdende recreatiesector tegemoet te komen. Dat is goed nieuws voor eigenaren van tweede woningen. Zij mogen weer naar hun huis. Ook eigenaren van bijvoorbeeld stacaravans mogen weer naar hun verblijf, mits ze eigen toilet en douche hebben en mits de campingeigenaar dat toestaat. Welke en hoeveel accommodaties weer mogen worden verhuurd, wordt volgende week woensdag be kend. In deze eerste fase wordt uit gegaan van ongeveer 15 procent van de maximale toeristische bezetting. De precieze ingangsdatum wordt woensdag ook bekendgemaakt. Die datum zal ergens begin mei zijn. Strandhuisjes Strandhuisjes mogen daarnaast wel worden opgebouwd, maar nog niet steeds worden gebruikt. De Veilig heidsregio bepaalt komende dagen welke categorieën allemaal onder een tweede verblijf vallen en welke niet. De versoepeling is vooral bedoeld voor 'rustzoekers'. Hen wordt ge vraagd in de buurt van de accommo datie te blijven, om zo het eventuele risico op verspreiding te verlagen. Uiterlijk 22 mei wordt de eerste fase geëvalueerd. Dan kan worden be paald ofandere vormen van verhuur ook worden toegestaan. Alle horeca en attracties in Zee land blijven verder dicht. Net zoals centrale sanitaire voorzieningen bij campings, parken en jachthavens. Dat is in lijn met de verlenging die premier Rutte dinsdag afkondigde. ,,We willen zoveel mogelijk de grip houden in deze crisis", vertelde voorzitter Jan Lonink van de Veilig heidsregio Zeeland. ,,Met deze eerste stap zetten we weloverwogen een eerste stap vooruit. Het is geen va- kantietijd, maar crisistijd. De ver soepeling is mogelijk omdat het aan tal Covidi9-patiënten afneemt. Daardoor kan Zeeland - ondanks het feit dat de zorgketen nog steeds zwaar belast is - wel voorzichtig weer gasten ontvangen." De recreatiesector kan niet gelijk open, omdat het risico te groot is dat het aantal besmettingen toeneemt, zegt directeur van de GGD Zeeland Joke Gaemers. ,,Als we moeten kie zen, tussen alles of niets, dan is het niets. Maar we denken dat de Zeeuwse gezondheidszorg deze eer ste kleine stappen aankan." Positief Belangenclub Toeristisch Onderne mend Zeeland is 'positief over de eerste stap dat ondernemers weer gasten mogen ontvangen'. ,,Het is een belangrijke stap, omdat we er met elkaar van moeten leren", zegt voorzitter Carla Schönknecht. ,,We moeten leren omgaan met een on- line-registratiesysteem waarbij on dernemers per dag onder meer aan geven hoeveel gasten ze hebben." WISSENKERKE Het bestaande gasnet op Noord-Beveland moet blijven liggen. Dat heeft de ge meenteraad besloten op initiatief van BEN, D66 en de PvdA. Dit gasnet kan in de toekomst gebruikt worden voor het trans port van waterstofgas. Uit onder zoek blijkt dat waterstof een kans rijk alternatief is voor aardgas. Een ander alternatief, warmte- netten, zijn voor Noord-Beveland niet geschikt door het ontbreken van industrie waar warmte van kan worden afgenomen, een lage bebouwingsdichtheid. Bovendien is de bodem van de gemeente ook niet geschikt voor warmtewinning. VLISSINGEN Dockwize heeft het programma SOS opgezet om Zeeuwse ondernemers te helpen het hoofd boven water te houden tijdens de coronacri sis. SOS staat voor Snel Onder nemers Support. Dockwize heeft een team van experts samengesteld die een ondernemer - online - indivi dueel begeleiden, niet alleen om de schade tijdens de crisis te beperken maar ook om alvast een toekomstplan te maken. Het programma begint ko mende week, de deelname is gratis en aanmelden kan via de website dockwize.nl/sos. zaterdag 25 april 2020 II Wendy de Jong Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl HOOFDPLAAT Een 49-jarige man uit Breskens is gistermiddag overleden bij een auto ongeluk in Hoofdplaat. De man botste rond 17.30 uur door onbe kende oorzaak met zijn auto op een boom langs de Kruisweg. Het voer tuig belandde vervolgens in een sloot. De brand weer, politie en twee am bulances rukten uit, maar alle hulp mocht niet meer baten. De man overleed aan zijn verwondingen. Zijn familie is inmiddels op de hoogte gebracht. De politie doet onder zoek naar de toedracht van het ongeluk. TERNEUZEN De twee eenmansfrac ties (PvdA en D66) ont braken donderdag tij dens de raadsvergade ring van Noord-Beve land. Ze konden niet meevergaderen, omdat ze in de risicogroep val len. Ook raadslid Koen van der Klooster (NBB) ontbrak. Noord-Beveland kijkt nu of digitaal verga deren toch mogelijk is, zolang de coronacrisis duurt. Dat drie leden om veiligheidsredenen niet mee konden doen stoorde Yvonne van der Maas (NBB). Zij stelde voor om toch maar digi taal te vergaderen. Toerisme Het toerisme in Zeeland mag langzaam weer op gang komen. Dat heeft de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) gisteren beslo ten. Een deel van de toeristische accommodaties mag begin mei open en mensen die een tweede woning in de provincie hebben mogen die weer gebruiken. Strandhuisjes mogen weer wor den opgebouwd, maar nog steeds niet worden gebruikt. Jeffrey Kutterink Middelburg - Jan Lonink, VRZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30