Na ruim twintig jaar weer een lintje in Waterlandkerkje Partijen in Staten noemen actie slecht voorbeeld naar Den Haag toe Film by the Sea ziet het wel zitten Vergaan van de jeuk door een enkele eikenprocessierups Meer dan twintig jaar lang trok de lintjesregen voorbij aan Waterlandkerkje. Tot gisteren. De eer is aan Cees van Oostrum (67). ,,Ik was verbaasd, stond perplex", reageert hij. Het lintje komt Van Oostrum toe. Al bijna veertig jaar lang is hij betrokken bij de toneelvereniging en de Meerminnefeesten. Ook is hij bestuurslid van de dorpsraad en adviseur van de stichting dorpshuis. Omdat de uitreiking dit jaar iets anders gaat, overhandigde de Sluise burgemeester Marga Vermue hem een bos bloemen. Op het échte lintje zal Waterlandkerkje dus nog moeten wachten. Directeur Jan Doense verwacht dat festival in september door kan gaan Evie Carol uit Middelburg kan erover meepraten Wil Zeeland bij het kabinet het maximale uit het vuur slepen, dan moet de eenheid worden bewaard. Dat was het eerste wat Bernard Wientjes zei toe hij zich enkele we ken geleden in Middelburg presen teerde. De oud-werkgeversvoor- man werkt aan een pakket van maatregelen waarmee Den Haag moet goedmaken dat de mariniers kazerne niet in Vlissingen wordt gebouwd. Rijen gesloten Dat de rijen gesloten moeten blij - ven, daarover is de Zeeuwse poli tiek het wel eens. Maar over de ma nier waarop je dat doet, verschillen de partijen van mening. Tijdens de eerste online Statenvergadering ooit, die een kijkje gaf in studeer- en zolderkamers en zelfs het interi eur van een auto, kibbelden ze over het museumplan en het wel of niet aanspannen van een kort geding te gen de staat. ,,Samen optrekken is niet zo van zelfsprekend, zo is maar weer ge- bleken", zei Kees Bierens (VVD). ,,Laten we dat tijdens de rest van het project wel doen." Dat was een verwijt richting D66. Volgens de VVD, het CDA, de PvdA en 50 Plus is Statenlid Ton Veraart aan de haal gegaan met een initiatief dat drie Zeeuwse musea bij Wientjes op ta fel willen leggen om in Vlissingen met steun van een internationaal topinstituut als het Rijksmuseum een culturele hotspot te creëren die banen en bestedingen oplevert. Beschuldigingen ,,De culturele sector is er zeer onge lukkig mee dat dit plan door D66 is gekaapt en naar buiten gebracht", mopperde Hannie Kool (CDA). Veraart had de mensen in de cultu rele sector in alle rust hun werk moeten laten doen, voegde Corina van der Vliet (PvdA) daaraan toe. De D66'er antwoordde dat ze eerst de feiten moeten bekijken voor ze De culturele sector is er zeer ongelukkig mee dat dit plan door D66 is gekaapt zulke 'zware beschuldigingen' ui ten. Hij gaf aan dat hij in november 2018 al heeft voorgesteld een deel van de collectie van Museum Boy mans van Beuningen in de machi nefabriek te laten zien. Ook werd getwist over het wel of niet aanspannen van een kort ge ding tegen de staat. Dat wil de een mansfractie van Robert Koevoets, gesteund door de Partij voor Zee land, Partij Pro Zeeland en PVV/Bosch, om alsnog de kazerne te krijgen of een zo hoog mogelijke schadevergoeding. Volgens een meerderheid van de Staten zet Zee land dan juist de steun van de Tweede Kamer op het spel. Die wil dat de provincie 'ruimhartig' wordt gecompenseerd. Aan die opdracht werkt Wientjes nu. Op 15 mei komt hij met zijn steunpakket. Een voor stel van de SP om de Zeeuwen via een digitale peiling daarover hun mening te vragen, haalde het niet. Behalve de SP waren alleen PVV/Bosch en PPZ voor. It ZEELAND4 Kijk voor een compleet overzicht van alle Zeeuwse lintjes op pzc.nl ZEELAND 6 ZEELAND8 'Museumplan gekaapt door D66' D66 heeft het plan voor een rijksmuseum in de Machinefa briek in Vlissingen 'gekaapt' en voortijdig naar buiten gebracht. Volgens CDA, PvdA, VVD en 50 Plus is dat het slechte voor beeld. Zo wordt de compensatie die Zeeland wil hebben voor het mislopen van de marinierska zerne op het spel gezet. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Hannie Kool, CDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29