vi 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Peter Pannekoek verschijnt op Koningsdag op televisie met zijn theatervoorstelling Later was alles beter, de tour van voor de coronatijd. „Mensen kunnen twee dingen denken: wat doet dit ertoe, of hèhè, even geen corona.'' Extra cabaret tijdens coronacrisis Creatief zijn, dat is het adagium heden ten dage in Hilversum. Maakt het rondwa rende virus het onmogelijk om een grote live-finale van The Voice Kids op te tuigen, dan wordt het een semi-liveshow met enkel een plukje familie op de tribune en de uitslag in de late- nighttalkshow van Beau. Creatief hè, hengelde RTL-baas Peter van der Vorst naar een compli mentje van Margriet van der Linden, die gisteren het onderwerp 'tv maken in tijden van lockdown' besprak in haar talkshow M. Mwah, creatief? RTL deed in 2018 en 2019 al precies hetzelfde met de finale van The Voice Senior. Dus om het kopiëren van dat draaiboek nu als hét staaltje van coronagedreven inventiviteit te bestempelen, gaat me te ver. Dan denk ik toch eer der aan Floortje Dessing. Floortje kan op dit moment niet naar het einde van de wereld, maar is net als wij allemaal veroor deeld tot eigen land. Dat inspireerde haar tot de wonderschone nieuwe serie Floortje blijft hier, over zelfredzaamheid en veerkracht, die zowel diep-fi- losofisch als prettig aards is. De schoonheid zit niet alleen in de verhalen van de soms zonderlinge ty pes die ze bezoekt - keurig op 1,5 meter, dat spreekt voor zich - maar ook in de ongewone beelden van ons landschap. De drone-opnames van een hypermodern land bouwvoertuig dat de kaarsrechte rijen gewassen bespuit, waren gisteren hypnotiserend en ver vreemdend tegelijk. Op precies dezelfde manier kun je deze dagen als mens naar je eigen ver trouwde omgeving kijken. Nu het leven noodge dwongen tot stilstand is gekomen, lijkt er een laag afgepeld van de werkelijkheid en bezie je alles met andere ogen. En dat gevoel vangt Floortje perfect. Je eigen sa lade bij elkaar scharrelen in bossen en kwelders? We zouden er nu zomaar eens zin in kunnen heb ben. Wonen in een leefgroep? De hemel beware me, maar het heeft misschien ook zijn positieve kanten. De boel de boel laten en op een bijna verla ten eiland een herberg beginnen? Ik Vertrek in ei gen land, dat is nog eens romantisch. Wie heeft Toscane nodig als het goudgele raapzaad bloeit tot aan de horizon? En laat dat nou precies het woord zijn dat de im port-eilanders hadden geleerd de afgelopen elf jaar, vertelden ze. Nederigheid. Je kunt je druk ma ken dat het windkracht 7 is en de pont niet vaart. Maar je kunt ook bij de kachel kruipen. ,,Moeder Natuur is ons de baas.'' Een waarheid als een koe. Al durf ik de voorspelling aan dat Moeder Natuur The Voice Kids niet gaat winnen. Quote van de dag Het nummer waar ik zo'n hekel aan heb, ga ik voor je zingen. Ik hoop dat je het mooi vindt Front-vlogs langer door Concert uit het Rijks INTERVIEW PETER PANNEKOEK en ouderwetse flip perkast in de hoek. Het is het eerste wat opvalt in het rom melige maar gezel lige appartement van Peter Pannekoek (33), driehoog in Amsterdam. ,,Maar", zegt de bewoner zelf, ,,ik ken 'm te goed. Ik moet 'm eigenlijk inruilen.'' De cabaretier ontvangt zijn bezoek dus 'gewoon' thuis. Niet dat hij de coronaregels aan zijn laars lapt. Pannekoek houdt keurig afstand. Op de trap, bij de fotosessie in de straat en aan tafel. Om de beurt even flip peren is er dan ook niet bij. Dat geldt voor meer spellen, terwijl de Amster dammer er zo verzot op is. Zowel bordspellen als computergames. ,,Catan? Nee joh, Game of Thrones. Dat is acht uur lang spelen. En lekker in gewikkeld. Dat moet het zijn. En dat je elkaar keihard naait." Quarantaine Op de PlayStation speelt hij Modern Warfare, Madden, Formule 1 ('Net ge- download') en, sinds kort, This War of Mine. ,,Over een belegering in Sara jevo. Gaat over overlevingsskills. Zit je in een schuilkelder, zeg maar in quarantaine. Ik ben heel slecht, hoor. Ik eet elke keer na drie dagen mijn ei gen kind op.'' Quarantaine, het woord is geval- Ik hou van eropuit trekken. Ik mis de chaos. Ik sport, loop hard en fiets. Ik lees meer, ik game en, geloof het of niet, ik maak ook plotseling gembershots NPO START len. Peter Pannekoek is gezond, maar zit - zoals velen - thuis. En dat is wennen. ,,Er zijn mensen die gevoe lig zijn voor prikkels. Ik ben juist ge voelig voor te weinig prikkels. Nor maal gesproken sta ik vijf keer per week in het theater. Ga ik zelf een avondje naar dans of toneel. Ik hou van musea, eropuit trekken. Ik mis de chaos. Ik sport, loop hard en fiets. Ik heb net een nieuwe mountainbike. Ik lees meer, ik game en, geloof het of niet, ik maak ook plotseling gem- bershots. Ik heb de tijd hè." Vakantie Hij is vrij deze periode. Noem het va kantie. De laatste show van zijn twee jaar durende theaterprogramma Later was alles beter was op 29 februari, net voor de coronacrisis ('Agendatech- nisch liep dat dus net goed af). Aan sluitend volgde een nieuwe reeks af leveringen van Dit was het nieuws en moest er keihard worden gewerkt aan de televisieregistratie van zijn theatershow, die op Koningsdag wordt uitgezonden. Eigenlijk zou die dit najaar worden uitgezonden, maar de NPO wilde 'm naar voren halen. ,,Begrijpelijk, omdat nu veel mensen thuis zijn.'' De voorstelling gaat over alles be halve corona. ,,Best spannend. Er kunnen twee dingen gebeuren. Dat mensen zoiets hebben als: hèhè, even geen corona. Dat hoop ik natuurlijk. Of dat ze denken: wat doet dit ertoe?'' Over twee jaar bezochten bij elkaar zo'n 120.000 mensen zijn show in het theater, maandag zit er mogelijk een miljoenenpubliek voor de buis. Bij Dit Was Het Nieuws miste hij de drie honderd bezoekers in de studio. ,,De eerste aflevering was begin maart. Zat er nog publiek, rond de tweehon derd man. De corona was net ons le ven binnengekomen. Een week later namen we op zonder publiek. Lo gisch, maar ook raar. Ik haal mijn energie uit het publiek. Nu traden mijn comedyhart en hersenen op in stilte. Je voelt het niet. Ik heb wel eens gedacht: waar doen we het voor? Maar het was mijn vierde seizoen en Floort e Je zou er als mens zomaar nederig van worden. —Anouk bedankt Ali B. met een lied voor zijn hulp in Marokko. zaterdag 25 april 2020 GO TELEVISIE Het programma Frontberichten, met daarin vlogs van men sen in vitale be roepen tijdens de coronacrisis, gaat een maand langer door dan gepland. Het programma is tot 1 juni op vrij dag-, zaterdag en zondag avond te zien. MUZIEK Davina Michelle en Snelle geven op Koningsdag een speciaal optreden in het Rijksmuseum dat te volgen is op YouTube. Het is voor het eerst dat ze weer samen op treden sinds zij de hit 15 Miljoen Mensen her schreven. 3 "U O 'Over alles moet je grappen kunnen maken' Dennis Jansen 44 NPO Start, de streaming- dienst van de publieke om roep, wordt uitgebreid met een reeks cabaretvoorstel lingen van onder meer Theo Maassen en Van der Laan Woe. Zo hoopt de publieke omroep extra ontspanning te bieden tijdens de corona- crisis in de meivakantie. Ook shows van Sara Kroos en Sanne Wallis de Vries wor den toegevoegd aan het be staande aanbod, dat al voor stellingen bevat van onder meer Youp van 't Hek, Peter Pannekoek en Claudia de Breij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24