Atlete Jill Holterman: 'Zet je alles opzij voor je droom en gebeurt er zoiets' 23 Atlete Jill Holterman (28) gaf een mooie baan als advocate op voor haar grote atletiekdroom. Ze haalde meteen de EK in Parijs, maar die zijn nu gecanceld. ,,Ik heb me gekwalificeerd voor een evenement, dat niet bestaat.'' Plan voor races zonder publiek Jill Holterman zit niet bij de pakken neer en wil zich nu kwalificeren voor de Spelen van Tokio. Spijt? Tja, dat kun je alleen krijgen van dingen die je niet probeert r- Ze is er de vrouw niet naar om te gaan zitten huilen in een hoekje, maar je zou het voor minder doen. Jill Holter man had haar leven net dras tisch omgegooid. Haar baan opgezegd om nog één keer haar sportieve ambities na te jagen. Vorig jaar september hing ze na bijna vijf jaar werken bij Visser Advocaten in Alkmaar haar toga aan de wilgen, want een pit tige werkweek was niet langer te combineren met haar hardloop- dromen. Meteen volgde resultaat. Bij de CPC Loop in Den Haag liep ze in een dik persoonlijk record op de halve marathon (1.11,41) onder de limiet voor de EK in Parijs. Een welkome kickstart van de campagne 'Take me to Paris', die de snelste advo cate van Nederland be dacht had voor geïnteres seerde sponsoren. Ze liet een gelikt filmpje schie ten, waarin ze hardlopend langs de Eiffeltoren, de Seine, het Louvre en al die andere iconische gebouwen trok. Want Parijs, daar lagen haar nieuwe doelen. Het EK en over vier jaar de Zomerspelen. Maar toen kwam corona... Na de CPC Loop sneuvelden één voor één alle hardloopevenement in Europa en donderdagavond volgde het bericht waar Holter man al weken voor vreesde. Ook het EK in Parijs gaat straks niet door in augustus. ,,Niet dat ik dat niet allang aan zag komen, maar het blijft natuurlijk gewoon klote'', zo treurt ze. Haar grootste teleurstelling zit 'm in het feit dat het EK volledig gecanceld is en dus ook nooit meer wordt ingehaald. ,,Ik heb een limiet gelopen die helemaal niks waard blijkt te zijn. Ik heb me ge kwalificeerd voor een evenement dat niet bestaat.'' Overtuiging Dat doet bij alle atleten pijn, maar bij de 28-jarige Holterman nog net iets meer, na het inleveren van al haar zekerheid en een prima sala ris. Haar nieuwe hoofdstuk begon zo spetterend, maar dreigt nu al weer in de kiem gesmoord te wor den. ,,Je zegt je baan op, zet alles opzij. En dan dit... Ik heb echt wel getwijfeld of het wel haalbaar was, maar mijn overtuiging was groot genoeg. En dan loop je meteen dik onder die limiet, dan ga je je ook afvragen of er in Parijs misschien een mooi resultaat in zit. Maar ik ga helemaal niet meer de kans krijgen om te laten zien wat ik waard ben op Europees niveau. En tja, dat is shit.'' Ook financieel. ,,Je hebt geen in komsten, want er zijn geen wed- SV- strijden'', zo legt Holterman uit. Ze kan het dankzij de sponsoring van haar voormalig werkgever en het salaris van haar man gelukkig nog even uitzingen. ,,Het is rot, maar we zitten allemaal in deze situatie, dus ik sta er ook wel flexi bel in'', relativeert ze. ,,Gaat er een deur dicht dan gaat er elders wel weer een open.'' Plan B luidt: dit najaar debute ren op de hele marathon en dan daar maar meteen olympische kwalificatie voor afdwingen, nu de Zomerspelen in Tokio toch met een jaar uitgesteld zijn. ,,Best ge waagd om te zeggen dat je in je eerste marathon al voor de olym pische limiet gaat, maar ik ben toch geneigd om in kansen te den ken en niet in beperkingen'', blijft ze strijdbaar. „Pessimisten zullen wel zeggen dat die marathons in het najaar ook allemaal niet door gaan, maar daar wil ik nu niet eens over nadenken.'' Het vertroebelde toekomstper spectief levert twijfels op, soms. Maar spijt dat ze haar toga inge ruild heeft voor de hardloop schoenen, heeft ze nog altijd niet. ,,Ik doe dit voor mezelf, uit pure passie voor de sport. Geniet er enorm van, ook zonder wedstrij den. Ik heb het geprobeerd en in feite ben ik al geslaagd met die EK-limiet. Dus spijt? Tja, dat kun je alleen krijgen van dingen die je niét pro beert.'' De plannen voor twee races in de Formule 1 zonder publiek op het circuit van Red Bull in het Oos tenrijkse Spielberg krijgen steeds concretere vormen, zegt topman Helmut Marko van de renstal van Max Verstappen (25, foto). ,,Er zijn races gepland op 5 en 12 juli. We kunnen aan alle officiële ver eisten voor 'spookraces' vol doen'', zei Marko op de Oosten rijkse radio. De organisatie van de Formule 1, de leiding van Red Bull en ook de minister van Sport zijn het erover eens dat racen zonder toeschouwers mogelijk is in Oostenrijk, mits een tweede uitbraak van het coronavirus uit blijft. Volgens de plannen wor den ook journalisten geweerd bij de races op Spielberg en is er ruimte voor 2000 personen, me rendeels medewerkers van de teams en officials. Oranjevrouwen al zeker van EK Enkeloperatie voor Coutinho Geen nieuwe datum voor NK Roland Garros weer week later zaterdag 25 april 2020 GO Geen toga én geen EK FOTO HOLLANDSE HOOGTE Arjan Schouten Rotterdam De advocate gooit haar toga af op de atletiekbaan, in bijzijn van haar collega's. FOTO TON MOSHEUVEL IGéÉl. FORMULE 1 Max Verstappen. foto getty IMAGES HANDBAL Nederland is recht streeks geplaatst voor het EK in december in Denemarken en Noorwegen. De Euro pese federatie be sloot vanwege de co- ronapandemie de vier nog te spelen rondes in de kwalificatie te schrappen en de teams aan te wijzen op basis van de eind- ranking van het vorige EK. De Oranjeheren hadden pech. Ze kre gen geen startbewijs voor het WK van 2021. VOETBAL De Braziliaanse mid denvelder Philippe Coutinho (27, foto) van Bayern München heeft een kleine ope ratie aan zijn rechte- renkel ondergaan. Pas over twee weken kan de middenvelder de training hervatten. WIELRENNEN De KNWU en organi sator Courage Events hebben na overleg met de provincie Drenthe besloten voorlopig geen nieuwe datum te plan nen voor het NK op de weg. Dit vanwege het feit dat er van wege het nieuwe co ronavirus tot 1 sep tember geen sport evenementen zijn toe gestaan. Wel is beslo ten het NK in 2021 op nieuw toe te wijzen aan Drenthe. TENNIS Roland Garros begint een week later. De openingsdag is ver schoven naar 27 sep tember. Dat meldt de Franse krant Le Pari- sien. Het grandslam- toernooi op gravel in Parijs stond aanvan kelijk van 18 mei tot 7 juni op het pro gramma. Het uitstel biedt ruimte om twee andere toernooien te houden tussen de US Open (31 augustus - 13 september) en Ro land Garros.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23