'M, Chris Hemsworth is een supermens vol emotie Cultuurclash in Lesotho Heftige humor in animatieparodie j f j J\ n® ZEELAND 17 Days of Cannibalism Middenin een boerengemeenschap in het door Zuid-Afrika omringde koninkrijk Lesotho is een groep Chinese ondernemers neergestreken. Zij introduceren met hun geld en zakelijkheid een levensstijl die zich moeilijk laat rijmen met die van de traditio nele locals. Tegelijkertijd lijkt het weerbar stige gebied met hybride wetten, net als in een klassieke western, een ideale plek voor ambitieuze kolonisten. Deze observerende documentaire presen teert stijlvol gefilmde schetsen die alles zeg gen over het grotere plaatje: hoe locals met hun tradities en vee omgaan, dat taal- en cultuurbarrières de nieuwe status quo niet bepaald helpen en hoe de economische mi granten stoïcijns hun oude leven voortzet ten in een steeds vijandiger wordende om geving. De thema's globalisering en een multiculturele samenleving vol cultuur- clashes, geïmporteerd kapitalisme en segre gatie zijn beslist urgent en intrigerend. En hoewel er geen enkele westerse witte man verschijnt, zijn de problemen voor iedere moderne wereldburger herkenbaar. Omdat we geen enkel personage leren kennen, blijft de film emotioneel wel afstandelijk en ge fragmenteerd als geheel. - Marieke Nieuwdorp The Willoughbys 1 Een familie zoals in de animatiefilm The Willoughbys van Netflix zal de kijker niet snel tegenkomen in een Disneyproductie. Ouders die hun kinderen willen lozen, ter wijl het kroost (vier stuks, onder wie een tweeling) hun opvoeders ook liever kwijt dan rijk zijn. Het verhaal, gebaseerd op het gelijkna mige boek van Lois Lowry, lijkt eerder een vileine parodie op wat doorgaans aan zoet sappigheid in animatiefilms uit Hollywood wordt uitgeserveerd. Een en ander wordt aan elkaar gepraat door de huiskat (ingesproken in de originele versie door Ricky Gervais). Deze commen tator plaatst de gebeurtenissen in een kader waaruit zonneklaar blijkt dat kinderen soms maar beter uit de handen van hun ouders kunnen blijven, zeker als het egoïstische engerds zijn die zelfs het eten niet willen delen met hun kroost. The Willoughbys is niet bepaald alledaagse familiekost. De humor is heftig, soms hor rorachtig, maar bij vlagen ook hilarisch. Een waarschuwing - 'niet geschikt voor al te jeugdige kijkers' - is wel op zijn plaats. - A.Z. Nieuwe versie van Robin Hood Hellraiser krijgt ook nieuw jasje De Australische kanjer Chris Hemsworth (36) treedt met de Netflix- film Extractionin de voetsporen van veteranen als Sylvester Stallone en Jean-Claude van Damme. Maar heeft hij misschien meer in zijn mars? Voor producent An thony Russo, samen met zijn broer ver antwoordelijk voor de Avengers-serie, was Chris Hems- worth de enige serieuze kandidaat die in aanmerking kwam om de hoofdrol te vertolken in Extraction, een actiefilm waarin behoorlijk wordt geknokt, geschoten en ge moord. Precies het type film waar de generatie van Sylvester Stallone veel aan te danken heeft. ,,Chris ziet er door zijn fysieke kwaliteiten misschien uit als een supermens, maar hij kan zijn rollen ook diepgang en emotie meege ven'', constateert Russo, die de Aus traliër onder meer gebruikte als de halfgod Thor in onder meer Aven gers: Infinity War en Avengers: End game. ,,Al die eigenschappen kwa men hem goed van pas bij het spe len van de hoofdrol in Extraction. Bovendien heeft hij ook veel ironie in zijn vertolkingen, die uitstekend past bij dit soort films.'' De actiefilm, die zich grotendeels in India afspeelt, maakt gebruik van een beproefde formule in dit film genre. Plaats een stoere spierbundel naast een kwetsbaar kind dat hij moet beschermen en de emotionele lading grijpt de kijker meteen bij de kladden. Zelf is Hemsworth duidelijk over zijn inzet in Extraction, waarin hij een getroebleerde huurling vertolkt die het zoontje van een Indiase drugsbaas uit de klauwen van een concurrerende bende moet redden. ,,Het is, zonder twijfel, de meest uitputtende en emotionele filmrol die ik tot dusver heb gespeeld. De tijd om mij fysiek op deze rol voor te bereiden was heel kort. Meestal zijn daar zes weken voor nodig, nu EXTRACTION Aantal doden is niet bij te houden moest ik in twee weken de stunts onder de knie krijgen. Ik had geluk dat de regisseur, Sam Hargrave, in het verleden als stuntcoördinator heeft gewerkt. Dat gaf mij een soort zekerheid.'' De kijker krijgt heel veel ge vechtsscènes te verduren. ,,De actie in deze film is praktisch non-stop'', bevestigt Hemsworth. ,,Maar daar hou ik wel van. We hebben alles continu in razend tempo opgeno men. Vooral de slotscène op de brug, die ook in het begin even is te zien, vergde veel van het filmteam. We hadden maar liefst 56 stunt mensen tot onze beschikking om een en ander in goede banen te lei den. Die ouderwetse aanpak beviel De actie in deze film is praktisch non-stop. Daar hou ik wel van mij uitstekend. Ik ben gewend met veel computertechnieken te werken in andere films, waarbij de decors er later in worden gemonteerd. Dit was het echte werk. Als acteur vind ik dat veel prettiger.'' Zijn carrière als actieheld zit er voor Hemsworth nog lang niet op. Volgend jaar moet een nieuwe film als Thor (ondertitel: Love and Thun der) in de bioscoop verschijnen. Verder is de Australiër ook gecast als de vertolker van Hulk Hogan in een biografische film over de legen darische Amerikaanse worstelaar. Maar wanneer de opnamen voor dit project beginnen, is in deze corona crisis nog onzeker. zaterdag 25 april 2020 VL DOCUMENTAIRE Regie: Teboho Edkins Te zien op PICL en Vitamine Cineville JtoV 1 -r kf-1 1 De familie Willoughby. foto netflix ANIMATIE Regie: Kris Pearn. Originele stemmen: Ricky Gervais, Martin Short en Jane Krakowski. Te zien op Netflix. Filmmaatschap pij Disney zet de trend door om van animatie- klassiekers uit hun stal nu ook speelfilms met acteurs te maken, zoals onder meer met Aladdin en Dumbo is ge beurd. Deze keer gaat het om Robin Hood, waarvan al tal loze versies be staan. Regis seur Carlos Lopez Estrada maakt hem. Ook de horror klassieker Hell raiser (1980) krijgt een nieuwe versie. De originele film van regisseur Clive Barker, met het be kende perso nage Pinhead, heeft een cult- status. De pro ductie is geba seerd op zijn eigen boek. Voor de nieuwe bewerking is scenarist en producent David Goyer aangetrokken. E Ab Zagt ACTIE Regie: Sam Hargrave. Hoofd rollen: Chris Hemsworth en Rudraksh Jaiswal. Te zien op Netflix. Als er ooit een prijs komt voor de film met het hoogste aantal gedode personages, dan komt de actiethriller Extraction zeker in aanmerking. Als een soort herrijzenis van Rambo banjert Hemsworth door India en Ban gladesh als huursoldaat om het zoontje van een drugsbaron te redden uit handen van een concurrerende bende. Zijn mis sie is helder: knal iedereen neer die je voor de voeten loopt. Binnen de kortste keren neemt het sterftecijfer absurde proporties aan. Extraction vertelt een simpel verhaal zonder diepgang. Het enige mysterie is de gemoeds gesteldheid van de door Hems- worth gespeelde Tyler Rake. Hij is zo roekeloos dat hij zelf ook geen bezwaar tegen een vroege dood lijkt te hebben. Zijn suïcidale opstelling heeft te maken met een groot verlies dat hij nooit heeft verwerkt. Hemsworth kan zo'n rol met gemak aan. De Australische acteur speelt beter dan bij voorbeeld Sylvester Stallone die vergelijkbare rollen ver tolkte. Hij oogt niet alleen stoer, maar ook kwetsbaar. Maar goed, een Oscar zal hij voor deze rol niet krijgen. - A.Z. 44 Chris Hemsworth, acteur Hemsworth (l) paart fysieke kwaliteiten aan diepgang, aldus regisseur Sam Hargrave. foto jasin boland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 133