II Uitstel onderzoek naar duiveluitdrijving 7 'Nietgenoeg parkeerruimte voorhouders vergunningen' Babbelbingo als alternatief voor de borrel Private Shopping optiek de pnge dievJOOn fersoonty* 1 Ik zag het op televisie voorbij komen en dacht dat het hier ook goed kon", vertelt Gwen van Vliet (10). De jonge in woonster van Dreischor is een creatief meisje. ,,Ik schilder ook heel vaak en vind het leuk al lemaal patronen te bedenken. En die uit te werken." Als oudste van het groepje kinderen aan de Ring stuurt ze de rest aan. Ze begon samen met vriendin netje Kany de Groot (8) patronen te trekken. Geholpen door buur vrouw Romina den Hartog, die met tape (dat ook bij het verven kan worden gebruikt) helpt af plakken. Andere buurvrouwen zorgen voor nieuw stoepkrijt. De kinderen worden beloond met li monade en snoep. Lievelingskleur ,,Je moet gele vlakken van elkaar gescheiden houden, niet precies naast elkaar", doceert Gwen de an- ZIERIKZEE Mensen met een parkeervergunning in Zierik- zee-centrum moeten hun auto ook op plaatsen met betaald par keren mogen zetten. Er zijn na melijk 'zat' lege plekken, zegt be woonster Monique Stuut, die het deels eens is met de adviezen die verkeersbureau Juust geeft over het parkeerprobleem. De Mosselboomgaard, de Gasthuisboomgaard: parkeer plaatsen waar nog vaak plaatsen leeg zijn, zegt Stuut. ,,Dan is het frustrerend om als vergunning houder rondjes en rondjes te rij den, omdat je je auto niet op die lege plekken mag zetten. Als dat wel mocht, zou een groot deel van de problemen opgelost zijn." De inwoonster van Zierikzee pleit verder voor een regeling waarbij plaatsen voor vergun ninghouders altijd en exclusief voor mensen met een vergun ning zijn: 24 uur per dag en 7 da gen in de week. Nu is het zo dat 's ochtends vroeg en 's avonds ie dereen zijn auto op zo'n plaats mag zetten. „Werkende mensen die laat thuis zijn, kunnen hun auto dan dus niet kwijt", zegt Stuut. Knelpunten Als initiatiefnemer van een grote handtekeningenactie mag Stuut binnenkort aanschuiven bij de groep winkeliers en bewoners die over het rapport en de advie zen van Juust gaat praten. Ze ziet daarin dezelfde knelpunten naar voren komen als bij haar actie van begin dit jaar. ,,Het grote probleem is dat er voor vergun ninghouders te weinig plaatsen zijn. Ze moeten ook op plaatsen met betaald parkeren kunnen staan. Nu kunnen mensen hun auto niet kwijt. Dan parkeren ze in smalle straatjes zoals de Ven kelstraat." De Zierikzeese is er daarnaast voorstander van dat het gebruik van de populaire kraskaart wordt ingedamd. Lag het aan haar, dan zouden bezoekers voortaan op plaatsen met betaald parkeren moeten staan. TEKENINGEN DREISCHOR In deze zwarte crisisperiode brengen kinderen kleur in de openbare ruimte. Werd er eerder op ruiten geverfd, nu maken kinderen met stoepkrijt hele patronen op straat. In Dreischor maken ze een Mondriaan- tekening rondom de Adriaanskerk. deren. Lou Bosch (5) gaat voor paars. ,,Dat is mijn lievelings kleur", zegt ze. IJverig kleurt ze door. Donderdagmiddag werd er om 16.00 uur begonnen. Gisteren stonden de kids alweer om 10.00 uur klaar. ,,We gaan heel de kerk rond", kijkt de 6-jarige Ted den Hartog vooruit. We hopen dat kinderen in andere plaatsen dit ook gaan doen ,,Hij stond om zeven uur van ochtend al te springen", lacht moeder Romina. ,,Dat ging dus even niet door." Ted moet zijn energie nu onder andere met stoepkrijten kwijt. Motorcrossen ('ik kan al staan tijdens het rijden') op het omgeploegde land gaat even niet. ,,Het krijten is geen wedstrijd. We hopen dat kinderen in Zonne- maire, Nieuwerkerk, Ouwerkerk en Noordgouwe dit ook rond de kerk gaan doen", zegt Gwen. Met z'n allen hopen ze in Dreischor dat regenachtig weer nog even uit blijft. GROEDE Zin in een vrijdag middagborrel? Pieters Media in Groede lanceerde een alterna tief: Babbelbingo. Gisteren werd om 16.00 uur de eerste virtuele bingobal getrokken. Het doel is vooral een verras send gesprek te starten, zegt Koen Verhagen, die het spel met collega's ontwikkelde. Ook spelen? Stuur de link in babbelbingo.com naar beken den. De spelleider trekt een bal en stelt een vraag of geeft een opdracht. Staat het nummer op je bingokaart, dan beantwoord je de vraag. Bingo? Verhagen: ,,De prijs voor de winnaar bepaal je samen." Michiel Bouwman Zierikzee Vreiland Wonen is een plek waar verslaafden en psychiatrisch pa tiënten op adem kunnen komen na een periode van opname. Een soort tussenstation tussen kliniek en thuis. Op Schouwen-Duive- land is er één locatie van, waar al leen vrouwen welkom zijn. Volgens enkele ex-cliënten zou het er niet blijven bij onschuldige praatsessies. Er zouden duiveluit drijvingen plaatsvinden, cliënten zouden gestraft worden en be loond met intimiteit. De gemeente vroeg de GGD be gin maart om onderzoek te doen naar Vreiland Wonen. In april zouden de resultaten daarvan be kend worden, maar vanwege de coronacrisis heeft het GGD-per- soneel het te druk. Het onderzoek wordt daarom verplaatst. Wan neer het wel gedaan wordt, en de resultaten bekend zijn, is nog niet duidelijk. Gemeente en GGD heb ben iedere drie weken overleg over de kwestie. Tijdelijke openingstijden: di - vr 12.00 - 15.00 uur zaterdag 11.00 - 15.00 uur Extra service: Veilig, op afspraak winkelen zaterdag 25 april 2020 Kinderen krijten Mondriaan: 'We gaan heel de kerk rond' Gerrit van Loon Dreischor Lou (5), Kany (8), Ted (6) en Gwen (10) maken er een kleurrijk kunstwerk van. fotos marieke mandemaker -Gwen van Vliet (10) De kinderen doen het voor de l I: 'Het krijten is geen wedstrijd'. Of er inderdaad duiveluitdrij vingen plaatsvonden bij het op vanghuis van Vreiland Wonen in de Westhoek, blijft voorlopig onduidelijk. Het onderzoek wordt verplaatst omdat de GGD het te druk heeft. Lange Vorststraat 40, Goes www.optiekdejonge.nl Tel. (0113)21 12 72 Mob. 06 83 87 51 44 JOOSSE Accountancy J accountants Belastingzaken %0 belastingadviseurs Bed rijf sad vies X JOOSSE Salarisverwerking m PERSONEELSDIENSTEN LOOnadvieS '"■r HR Diensten T 0118 612 774 T 0118 583 010 info@joosse-accountants.nl T 0118 592 828 WWW.JOOSSE.NL info@joossepersoneelsdiensten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 129