Weinig motorrijders zullen Alabama op hun bucketlist hebben staan, maar Hans Avontuur denkt met veel plezier terug aan de Amerikaanse staat waar hij zich door het ongepolijste decor helemaal thuis voelde. Een reis om alvast over te dromen, voor als het straks weer mag. Het regent al uren op het platteland van Alabama. Ik ben nat, heb het koud en voel vermoeidheid van kilometers sturen over glibberige wegen. Op de hoek van een kruispunt staat een typisch Amerikaanse eettent: Fincher's Real Delite. Ik parkeer de motor, trek mijn regenkleding uit en stap een wereld binnen waar zelden onbekend bezoek komt. Het is een eettent zoals ik ze graag tegen kom. Geen grote Amerikaanse keten als Denny's, Wendy's of McDonald's, maar ook geen familiezaakje dat tot een cliché is op- gepoetst om toeristen te behagen. Fincher's Real Delite is een trefpunt van locals, ge liefd om z'n catfish (meerval). Gebakken, gekookt, gefrituurd. Een, twee of drie stuks op je bord. Ik heb nauwelijks besteld of mijn achter buurman vertelt dat hij Frank heet en dat hij geluk heeft dat hij nog in leven is. Mijn halve liter ijsthee arriveert en Frank begint ongevraagd zijn verhaal. ,,Als kind droomde ik al van motorrijden. Nog voor ik mijn rij bewijs had, stond er al een Yamaha 200 cc dirtbike in de schuur.'' Het is stil in de bijna lege tent. De regen klettert op het dak. Frank schraapt zijn keel en gaat verder. ,,Man, wat was ik blij toen ik mijn papiertje kreeg. Nog dezelfde dag maakte ik een rit. Maar die eindigde op de motorkap van een oude dame. En toen ik eindelijk weer kon rijden, ging ik onderuit en vloog mijn motor in brand. Ik ben met een gestopt. Twee keer door het oog van de naald was genoeg.'' Zo gaat het vaak als ik met de motor onderweg ben. In een morsige Engelse pub werd ik eens vijandig ontvangen door FOTOGRAFIE HANS AVONTUUR ZATERDAG 25 APRIL 2020 39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 119