SCHRIJVER LEEST RECENSIE Plotwendingen als haarspeldbochten 'De schrijfstijl van Gerard Reve heeft iets magisch' ImëHL Van Splinter Chabot (24) verscheen onlangs Confetti- regen, over een jongen die worstelt met zijn geaardheid. Het boek dat ik had willen schrijven Het boek dat mijn leven heeft veranderd Wil ik herlezen Sheriff Dole, een van de hoofd personen in Verdraaid (Luitingh- Sijthoff, €21), houdt niet van thrillers. Hij ziet de plotwen dingen altijd al van verre aan komen. Maar in dit avontuur, van oud-advocaat Steve Cava nagh uit Belfast, moet de poli tieman alle zeilen bijzetten om de rode draad niet uit het oog te verliezen. Ook geen sinecure voor de lezer, trouwens. Het verhaal draait om J.T. LeBeau, een thrillerauteur van formaat. Zijn boeken, vermaard om de onverwachte draaien in het verhaal, worden wereldwijd gelezen. De ware identiteit van de schrijver is een groot geheim. Maria Cooper vermoedt dat haar echtgenoot Paul de auteur is: ze komt erachter dat haar man miljoenen op een bank heeft staan en bovendien vindt ze een brief, gericht aan LeBeau. Maar wie Cavanagh kent, weet dat het niet zo simpel is. En ook Maria, die op wonder baarlijke wijze herstelt van fors hersenletsel na een klap met een klauwhamer, zal later over haar aanname twijfelen. De vraag is wie die J.T. Le- Beau dan wel is; in een voor woord houdt hij de lezer voor dat hij geen woord moet gelo ven van wat hij leest. Het antwoord volgt pas na een thriller die is volgestouwd met plotwendingen als onver wachte haarspeldbochten. Het is een goed geschreven, onder houdend verhaal, maar je krijgt te doen met sheriff Dole, die zich in de thrillers van LeBeau moet verdiepen om enigszins zicht op de waarheid te krijgen. —Peter Kuijt Verslonden in mijn jeugdjaren I De mooiste vis vaijdczee Hü Ik lees nu Lieg met mij Philippe Besson ,,Zo puur en mooi dat ik ervan moest huilen. Het verdriet zit 'm in het vol heimwee geschreven verhaal over een onmogelijke en geheimgehouden liefde van twee Franse schooljongens. De weemoed keert in alle hevig heid terug als de schrijver 23 jaar na dato zijn inmiddels overleden vriend herkent in de gestalte van diens zoon.'' De taal der liefde Gerard Reve „Voor mij de roze variant van Turks Fruit. Behalve het rauwe van Wolkers heeft de schrijfstijl van Reve ook iets magisch. Hij tovert met woorden en sleept je mee in een leven vol vurig verlangen. Net een snel trein, met dan opeens een vreemde rem: de trage brief wisseling in het midden.'' Savage Beauty Alexander McQueen ,,Dit boek heb ik het liefst bin nen handbereik. Om het lezen gaat het niet, want dit fotoboek van een van de origineelste modeontwerpers van de afge lopen tijd telt maar drie pagina's tekst. Maar al die waanzinnige creaties geven mij zoveel ener gie dat ik er steeds naar grijp. Ik herken er de worsteling in. Met kunst, identiteit, anders zijn. Net als David Bowie was McQueen een outsider en een duizendpoot. Zijn leven was geen sprookje, zoals niemands leven dat is. Maar hij heeft mij geleerd dat je alles wat je be denkt, ook kunt creëren.'' THRILLER Steve Cavanagh Verdraaid ZATERDAG 25 APRIL 2020 33 De mooiste vis van de zee Marcus Pfister ,,Over een vis met prachtige schubben die hij vervolgens een voor een uitdeelt aan andere vis sen. Ontroerend mooi. Maar ook Nijntje vond ik geweldig. En dan zoals mijn vader dat voorlas aan mijn broer Storm en mij, in rap tempo. Daar werden we zo vrolijk van dat we de slaap niet konden vatten.'' Alles wat er was Hanna Bervoets ,,In mijn kamer liggen zoveel boe ken opgestapeld dat ze samen de skyline van Manhattan vormen. Ik lees van alles door elkaar, maar Alles wat er was sluit goed aan bij de tijd die we nu doormaken. Het speelt zich af in een school gebouw waar een groep mensen van het ene moment op het andere tot elkaar veroordeeld is. Ze kun nen niet weg en vechten samen tegen een onzichtbare vijand. Die dreiging, heel beangstigend.'' TEKST PETER SIERKSMA FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 113