'De irritatie neemt toe. Hoor ik mijn partner heel hard tikken op zijn toetsenbord. Nee!' zorgpersoneel in het Jeroen Bosch Zieken huis in Den Bosch. Ik dacht: misschien niet de beste tijd, maar de verpleegkundigen lieten me weten dat ze er juist erg blij mee waren. Elegantere, makkelijke kleding waardoor ze zich prettig voelen en minder belemmerd. Elke week hebben we contact over vragen als: moet de kraag anders? Of een zak op een andere plek? Kloppen de lengtes? Ik blijf aanpassen tot het optimale resultaat is bereikt, en dan kunnen we in september officieel lanceren. Ook voor schoeisel geldt dat comfort en de goede ma terialen belangrijk zijn. Juist in deze sector waar veel wordt gestaan en gelopen.'' Beekman doneerde onlangs 250 paar door haar ontworpen sneakers aan zorg- personeel. Haar bericht op Facebook waarin ze de weggeefactie aankondigde, werd maar liefst 800.000 keer bekeken. Ongelooflijk, vindt ze. En daarom begon ze een cam pagne waardoor mensen zorgpersoneel sneakers cadeau kunnen doen. ,,Ik wil mee helpen in deze tijd, maar kan het me niet veroorloven tienduizenden paren weg te geven. Daarom hebben we gezegd: de ver zend- en retourkosten komen voor onze rekening.'' Haar jongste kind is nu tien jaar. Precies de periode dat zij geen televisiepresentator meer is - ze deed onder meer Looking Good, Passion for Fashion en Look of Love. ,,Ik had het druk met mijn tv-werk en mijn bedrijf en ik was zwanger. Dat was zwaar, ik moest constant spugen. Ik had ook nog een her senschudding opgelopen toen ik tijdens het hardlopen struikelde over de hond. Kortom: ik zat totaal niet lekker in mijn vel. Ik ben een paar keer naar het ziekenhuis geweest omdat ik me niet goed voelde. De laatste keer zeiden ze: als je zo doorgaat, verlies je je kind. Toen mijn man zei dat het niet alleen mqn kind was, voelde ik dat ik mijn leven moest veranderen. Ik heb RTL gebeld en gezegd dat ik stopte met pro gramma's maken.'' Inmiddels werkt ze weer aan een nieuw televisieprogramma, net als toen over mode. Daarover kan ze pas rond de zomer meer vertellen. Over de toekomst van haar bedrijf maakt ze zich nog geen grote zorgen. Hoewel naar schatting 95 procent van de werkzaam heden is stilgevallen. Fabrieken die kleding produceren zijn dicht, net als de meeste werkplekken van haar vaste afnemers. Iedereen heeft hetzelfde probleem, zegt ze. ,,Nu is er saamhorigheid en zijn er mooie initiatieven. Ik vraag me alleen af wat er gebeurt als deze situatie langer duurt. Dan groeit bij iedereen de angst: hoe moet het nu verder? En dan neemt de irritatie toe. Ook bij mij, en dat begint op kleine schaal. Hoor ik ineens mijn partner heel hard tik ken op zijn toetsenbord. 'Nee!' hoor ik me zelf zeggen. Of hij komt in joggingbroek en met pijp mijn atelier binnen terwijl ik net roomspray heb gebruikt. Ga weg, denk ik dan, dit is mijn territorium. En: waarom loop je in je joggingbroek?'' ,,Ik hoop echt dat we iets leren van deze situatie. Dat we bewuster worden en effi ciënter met onze energie en de wereld om gaan. In het begin dacht ik: hebben we wel zo'n groot pand nodig? Want nu we thuis werken, loopt het ook. Aan de andere kant, ik mis de bezoeken, mensen aanraken, even wat voorbeelden laten zien. Ik hoop dat we met z'n allen meer leren te verbinden. Het is toch heel raar dat allerlei bedrijven din gen onderzoeken die andere allang weten? En ik vraag me af wat de Europese Unie nu eigenlijk precies betekent, want elk land volgt in deze crisis kennelijk zijn eigen weg. Ik begrijp dat niet, zulke dingen vind ik lastig. Ik hoop dat landen en onder nemers elkaar meer leren waarderen en zien dat ze samen tot oplossingen moeten komen.'' ZATERDAG 25 APRIL 2020 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 109