II 12 ZEELAND Evert Verwer is 37 jaar lid van ZVV Hulst, dat veertig jaar bestaat Zaalvoetbalclub draait al decennialang mee in de Zeeuws-Vlaamse competitie. Het eerste team pakte zeven Zeeuwse titels. tijd graag bij het Zeeuws kampioen schap zijn, of dat nou voor kampioe nen of bekerwinnaars is. Vijfjaar ge leden deden we met niet eens onze beste spelers mee. Saïd Bouzambou, die toen in de Belgische competitie speelde, deed met een team van An- gelo Geelhoed mee. We wilden in onze eerste wedstrijd zo lang moge lijk de nul houden, maar stonden na twintig seconden met 1-0 achter. We wonnen uiteindelijk met 2-1. De wedstrijd erna moesten we tegen de ploeg van Bouzambou. We stonden na een minuut met 2-0 achter, maar wonnen met 3-2. We zeggen nog wel eens schertsend: Bouzambou, wie is dat eigenlijk?" Prestatie en ontspanning zijn bij de jubilerende club onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Evert Verwer: „Soms zijn we blij als we zeven of acht man voor een team hebben, maar soms moeten we spelers vragen een keer over te slaan. Ons jongste lid is achttien jaar, Bruno Everaert is in het tweede met zestig de oudste. Welke ploeg heeft nog twee coaches? We stemmen onze tactiek af, want we willen graag winnen." Bommelding Ze kijken elke keer weer naar de maandag uit. „Naar dat fanatieke tij dens de wedstrijd, maar zeker ook naar de derde helft. In 1993 hielden we voor het eerst ons Bertha-festijn. We wilden een loterij houden van wege ons 12,5-jarig bestaan. Mijn va der had op vakantie 'Schijt je rijk' ge zien. Drie koeien, vijftienhonderd vakken. Mensen konden een lootje kopen, met het nummer van een vak. We waren van plan om het maar één jaar te doen, maar het was meteen volle bak. In het tweede jaar wilden we dat met struisvogels doen, maar kregen we een bommelding van dierenactivisten. Een week later ging het wel door, met kame len en 2400 man publiek." Het groeide uit tot een tentfeest met in tien jaar tijd ruim dertigduizend bezoekers. „René van der Gijp is hier geweest, Erik Huize bosch heeft staan zingen. Mooie tijd hoor." Hulst al jaren op het hoogste Zeeuws-Vlaamse niveau een rol van betekenis. ,,We proberen altijd op sterkte te blijven'', zegt de voorzitter. ,,We doen het voor de saamhorig heid, maar ook om een potje voetbal te winnen. Het mooie is dat onze le den bijna allemaal leden voor het le ven zijn. De belangrijkste voor waarde om te worden 'toegelaten' is dat een speler moet passen in onze cultuur. Dertig jaar geleden heb ik erin gebracht dat iedereen elkaar een hand moet geven bij begroe ting en afscheid. Dat is nog wel een dingetje nu." ZW Hulst heeft twee teams. „Peter Bouman en ik coachen het eerste team. We vragen een paar dagen van tevoren via onze app wie mee kan doen. In ons eerste team spelen nu jongens die allemaal op het veld in een eerste elftal spelen. Angelo Ver- braeken is twee jaar geleden bij het eerste gestopt. Hij is de beste met wie ik ooit heb gevoetbald. Als hij erbij was, speelde iedereen beter. Je kreeg van hem de bal altijd op een presenteerblaadje. Angelo Nijskens heeft ook een paar keer met ons meegedaan. Kappen, draaien en een enorm hard schot. Als hij op doel schoot, was het nooit ver naast." ZW Hulst verzekerde zich sinds de eeuw wisseling van ze ven Zeeuwse titels. „We willen al- Veertig jaar zaalvoetbal in de regio heeft tot het komen en vooral gaan van veel teams geleid. Futsal, zoals de officiële term tegenwoordig luidt, heeft echter nog steeds bestaans recht. ZVV Hulst zag in 1980 onder een eerste sponsornaam het levens licht. De club is een blijvertje geble ken en bestaat op 1 mei officieel veer tig jaar. Dat krijgt door de coronacrisis geen feestelijk tintje, maar is wel een opmerkelijk feit. De club telt zo'n dertig leden, komt met twee teams in de Zeeuws-Vlaamse competitie uit en is in al die jaren uitgegroeid van caféploeg tot een vereniging met am bities. Een week later ging het wel door, met kamelen en 2400 man publiek -Evert Verwer „Waarom ik er nog steeds bij be trokken ben? Dat vraag ik mezelf ook wel eens af', retourneert voorzitter Evert Verwer de vraag. Hij is 37 jaar lid, zat vanaf het eerste jaar van de club als veertienjarige toeschouwer op de tribune en trekt met Peter Bou man al jaren de kar. Verwer zwaait zijn zwager Patrick Mac Taggart alle lof toe voor zijn jarenlange inspan ningen voor de club. „Hij heeft heel veel voor de club betekend, maar een stapje terug gedaan", vertelt Verwer. „Eigenlijk ben ik door hem bij de club betrokken geraakt. Ik speelde bij HW'24 in de jeugd met een heel sterke lichting. Angelo Verbraeken, Jan Leendertse, de heel vroeg overle den Theo Warrens. Toen ik uit de A- junioren van HVV'24 kwam, had ik geen zin om op zondagmorgen met het vijfde weg te gaan." Hij koos op jonge leeftijd voor voetballen in de zaal en zag de club groeien. Onder diverse sponsor namen werden succes sen geboekt, de laatste jaren bedruipt de club zichzelf. ZW Hulst heeft een eigen website (www.zwhulst.nl), waarop de rijke histo rie beknopt wordt be schreven. De club begon in de Hulster zaalvoetbalcom petitie (Huzavo) en werd in het tweede seizoen kampioen van de tweede klasse. Inmiddels speelt ZW vrijdag 24 april 2020 VL 'Voor de saamhorigheid, maar ook om een potj e te winnen' W MÜVH*-T RWER®^»^ giro 4403 Evert Verwer (zit tend tweede van links) met The Movies, dat in 1982 kampioen werd in de tweede klasse. REPRODUCTIE CAMILE SCHEL- STRAETE Evert Verwer: ,,Ons jongste lid is achttien jaar, Bruno Everaert is in het tweede met zestig de oudste.'' foto CAMILE SCHELSTRAETE Peter van Kouteren Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45