II Work-out voor de voordeur 7 ANDERHALVE METER PUBLIEK BIJ BRAND HOUDT GEEN AFSTAND Een grote brand trekt vaak drommen mensen. Niet handig in coronatijd, met de anderhalve- meterregel. Bij de brand in garage bedrijf Van der Poel in Hulst hielden woensdagavond heel wat toeschouwers zich niet aan de regels. VAKGARA Nauwelijks was woens dagavond rond acht uur de brandmelding uitgegaan, of het stond vol met ramp toeristen op en rond het Stations plein. Velen bleken de regels rond anderhalve meter afstand spon taan vergeten te zijn. De hulpdien sten hadden in het begin vooral aandacht voor het afzetten van de omgeving. ,,De verkeersbewegin gen moesten goed geleid worden", reageert burgemeester Jan-Frans Mulder. Concentratie Vervolgens riep de politie ieder een op weg te gaan of tenminste afstand van elkaar te houden. ,,Dat ging goed, maar na een tijd kwa men er toch weer mensen dicht op elkaar staan. Iedereen wil blijkbaar het beste zicht hebben om een tie had met de brand ook genoeg aan haar hoofd." Later op de avond brak even verderop in Nieuw-Na- men ook brand uit. Hulpdiensten stonden daar volgens de regels te dicht op elkaar, aldus Mulder. ,,Dat kon daar niet anders. Het gebied was klein. De veiligheid, het blus sen van de brand, gaat dan voor al les." Trekpleister Ook een dag later blijken de resten van het uitgebrande pand een fo tografische trekpleister. Uit alle hoeken wordt het autobedrijf ge fotografeerd. Een man met een imposante camera ligt bijna op de stoep voor de perfecte foto. Zijn naam wil hij niet zeggen. Wel dat hij een urbexer is; een amateurfo tograaf die graag verlaten panden fotografeert. ,,Ik snap wel dat ik nu net een ramptoerist lijk, maar ik vind dit ook gewoon mooi. Hoe erg het voor de mensen natuurlijk ook is," zegt hij er verontschuldi gend bij. Hij is bepaald niet de enige. Kij ken wat er rest van Van der Poel lijkt de uitgaanstip van de dag. Ook vanuit voorbijrijdende auto's worden plaatjes geschoten. Een monteur van het bedrijf sorteert auto sleutels op de grond. Zin om op de brand te reage ren heeft hij niet. Hij verontschuldigt zich met een 'ik heb momenteel wel wat anders aan mijn hoofd." Paul Meeuse kwam niet voor foto's uit Sint Jansteen. De lesauto van de rijschoolhouder was er voor een grote beurt. De hagel witte Honda staat smetteloos aan de overkant van de straat. ,,Hij was net buiten gezet vóór de brand be gon. Als de brand een dag eerder was, dan stond hij op de brug." De oorzaak van de branden in Hulst en Nieuw-Namen is nog niet bekend. De politie gaat niet uit van brandstichting. goede foto te maken. Het lijkt wel alsof iedereen zijn concentratie dan kwijt is." Tegen tien uur zette de politie een groter gebied af en keerden de meesten huiswaarts. Mulder: ,,An- derhalve meter afstand houden is in zo'n situatie bijna niet te doen. Daarom moeten mensen zelf wij zer zijn. Ze moeten zien dat het niet kan. Ik was daar verbaasd over." Had de politie niet al die men sen op de bon moeten slingeren? ,,Dat is bijna niet te doen. De poli- Mensen moeten zelf wijzer zijn. Ze moeten zien dat het niet kan HULST ,,Oké mensen, we gaan ap pels plukken! En zoals we weten, hangen de lekkerste appels hele maal boven in de boom!" Zo'n 25 oudere bewoners van appartemen tencomplex Refugium in Hulst imiteren instructeur David de Haan en strekken hun armen zo ver ze kunnen. Zo hebben ze vanaf hun balkon of de stoep toch wat beweging. Hulst voor Elkaar geeft op twin tig locaties in de gemeente bewe- gingslessen voor ouderen. Gewoon voor hun deur. ,,Als zij niet naar ons kunnen, gaan wij gewoon naar hen", zegt coördinator Marc de Haas. ,,Zo komen ze toch een beetje buiten, kunnen ze bewegen en hebben ze interactie. Ze vinden het hartstikke leuk." Dat blijkt. De bewoners doen en thousiast mee vanaf de galerij of het balkon. David de Haan en Bert den Hamer instrueren hen via een mi crofoon. ,,We gaan marcheren! Als het te lastig is, pak dan de reling vast!", roept David. Hulst voor El kaar waakt er wel voor dat het niet te druk wordt. ,,We flyeren alleen bij bewoners, verder maken we in de omgeving niet bekend dat we dit doen. Anders komen er misschien te veel mensen en kunnen we de anderhalve meter niet waarbor- gen." Burgemeester Jan-Frans Mul der, die even komt gluren, vindt het initiatief ook leuk voor nd de coro- natijd, vertelt hij. Na twintig minuten zit de work out er op. Een bewoonster heeft zich helemaal in het zweet gewerkt, maar daar maalt ze niet om. ,,Vol- gende week doe ik weer mee hoor! Tenminste, als ik mijn koffie dan al op heb." Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. vrijdag 24 april 2020 'Ramptoerist op de bon? Niet te doen' Bob Maes en Guido van der Heijden Hulst De ravage na de brand bij ga rage Van der Poel in Hulst is grOOt FOTOANNEHANA De brand in Hulst trok veel bekijks. foto bob maes - Jan-Frans Mulder, burgemeester Hulst SAS VAN GENT Een 65-jarig huwelijksfeest om nooit te vergeten, daarop hebben neven, nichten én aanhang Karel en Simone de Roo getrakteerd. Voor hun huis aan de Buiten weg in Sas van Gent brachten ze het echtpaar een sere nade. Helemaal coronaproof. Karel (87) en Simone (90) waren verbluft. ,,Op en top een verrassing", straalde Si mone, die haar man bij het dansen ontmoette. ,,Hij vroeg mij steeds, tot ik het haast beu was. En nu zijn we 65 jaar ge trouwd! Beu zijn we elkaar nog lang niet." foto anne hana Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters, leibomen en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Vanaf heden weer volop aardbeiplanten te koop! A Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie M Donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00, zaterdag van 8.30 tot 16.00 ^vhg Wemeldingse zandweg 4B, Kapelle, Mob. 0611395456, info@defruittuin.com, www.defruittuin.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 44