Ministerie: Vlissingen heeft islamitische school terecht geweigerd Opheffingsuitverkoop In 2020 stopt van Gils de Wit. Humanitas zoekt vrijwilligers voor Maatjesproject Alle tapijten worden met royale korting verkocht. Moderne Perzische tapijten Berbers Kelims 7 MOTORSPORTVERENIGING DE UITLAAT MSV De Uitlaat had al een technisch parkoers, maar na de herinrichting is nog meer stuur manskunst vereist om het circuit in de Sloehaven zo snel mogelijk te kunnen ronden. De opknapbeurt van het circuit en de ac commodaties stond al langer op de rol. Eind vorig jaar is de kan tine van buiten geschilderd. Van binnen ging de kantine annex clubhuis helemaal op de schop: nieuwe verlichting, koelkasten, een vriezer en een frituuroven. "Jl-1 Leo Leeuwesteijn en Sieb (achterop) zijn aan het werk op het nieuwe circuit. foto lex de meester Door de coronacrisis is het 'nog gezelliger en sfeervoller' geworden dan gehoopt, melden bestuursle den van de Vlissingse motorsport vereniging. ,,Nu alle activiteiten stilliggen, hebben we de tijd geno men om alles tot in de puntjes perfect uit te voeren", verklaart voorzitter Thijs Lampio. Ook het nieuwe juryhuis en het parc fermé (de verzamelplaats voor deelnemers voor wedstrijden en trainingen) zijn door vrijwilli- gers opgeknapt. En dat was nog maar de uiterlijke aankleding, me moreren de voorzitter en be stuursleden Richard Leeuwesteijn en Erwin Meerman. Hét uithang bord van de vereniging en het be langrijkst voor rechtgeaarde cros sers is het circuit. En ook dat is flink onder handen genomen. Leeuwesteijn weet zeker dat het parkoers uitdagender is dan voor heen. ,,We hebben een extra bult opgeworpen en hebben een bocht na de tafelberg aangelegd. Daar kunnen rijders dus niet hard door rijden, maar komt het aan op stuurmanskunst", stelt het be stuurslid, wiens 75-jarige vader veel aan de nieuwe baan werkte. De Uitlaat (opgericht in 1967) moest in ruim een halve eeuw re gelmatig verkassen. Na eerste ille gale activiteiten bij de Veerse Dam en Het Zilveren Schor trokken motor- en crossfanaten naar het Sloegebied. De oprukkende haven dreef hen eerst naar de vuilstort bij Ritthem en vervolgens naar Havendorp aan de Buitenhaven bij Vlissingen. Van daaruit terug naar diverse plaatsen in het Sloegebied, tot de huidige stek aan Engeland- weg in Ritthem. Het voormalige Sloehavencircuit was een stuk groter dan nu en bracht De Uitlaat landelijke be kendheid. Crossgrootheden als Dave Strijbos en John van den Berk scheurden over de baan. Die hoogtijdagen waren een paar jaar later voorbij, maar De Uitlaat zette zichzelf weer in de spotlights door de Strandcross op het Badstrand in Vlissingen. Die is al 35 jaar een hoogtepunt, maar de motorsport vereniging werd nog wel enkele keren heen en weer geslingerd tussen hoop en vrees. Maar, bena- drukken Lampio en Leeuwesteijn, intussen gaat het de vereniging re delijk voor de wind. Leeuwesteijn: ,,We trekken veel jeugd, ook om dat die op onze harde kleibaan goed uit de voeten kan. Oudere rij ders moeten al hun technische vaardigheden aanwenden voor snelle rondes." Die ervaren rijders moeten hun vaardigheden nog We hebben een extra bult opgeworpen en hebben een bocht na de tafelberg aangelegd verder aanscherpen om - 'hopelijk volgende maand' - hard over het nieuwe circuit te kunnen crossen. Het bestuur van MSV De Uitlaat hoopt dat de jeugd volgende week zaterdag (2 mei) de baan voor het eerst echt kan uittesten. Lampio: ,,We wachten gespannen af of de KNMV groen licht geeft en onder welke voorwaarden." VLISSINGEN De weigering van de ge meenteraad van Vlissingen om een islami tische basisschool op te nemen in het scho lenplan van de gemeente, is terecht. Dat vindt het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschap. De Stichting Islamitisch Primair Onder wijs in Breda probeert sinds 2018 een isla mitische basisschool te vestigen in Vlissin- gen, volgens de stichting op verzoek van ouders. Daarvoor moet de stichting aanto nen dat er binnen vijf jaar 245 leerlingen zullen zijn en dat de school dat leerlingaan tal ook vijftien jaar kan volhouden. De meerderheid van de gemeenteraad van Vlissingen was vorig jaar niet overtuigd dat het zou lukken. Bovendien was er vrees dat andere Vlissingse scholen leerlingen aan de nieuwe school zouden verliezen. Sipo ging in beroep tegen het raadsbesluit bij het ministerie. Dat heeft nu bepaald dat het beroep ongegrond is. In beroep Sipo kan nog in beroep tegen de ministeri ële beschikking bij de bestuursrechter van de Raad van State. Onbekend is of het stich tingsbestuur dat gaat doen. Directeur Mo- hamed Talbi reageerde donderdag niet op contactverzoeken. VLISSINGEN Het Maatjesproject op Wal cheren van Humanitas neemt geen nieuwe aanvragen meer op. De reden is dat er al 30 mensen met verstandelijke beperking op de wachtlijst staan die graag af en toe met ie mand een uitstapje zouden maken. Dat zijn er al meer dan de 26 'maatjes' die Humanitas wel kon koppelen aan een vrij williger die geregeld leuke dingen met hen onderneemt. De organisatie doet een drin gende oproep voor nieuwe vrijwilligers. In het Maatjesproject maken mensen met een lichte verstandelijke beperking en een vrijwilliger kennis met elkaar. Samen on dernemen ze geregeld een activiteit. Dat kan een wandeling zijn, een kop koffie drinken, een fietstocht maken, samen ko ken of gaan zwemmen of een spelletje spe len. De bedoeling is dat mensen met een beperking meer sociale contacten krijgen en wat afwisseling in hun bestaan vinden. Telefonisch Momenteel zijn de persoonlijke ontmoe tingen van de maatjes door coronamaatre gelen even vervangen door telefonisch en schriftelijk contact, maar als de voorschrif ten zijn opgeheven wil Humanitas graag weer nieuwe maatjes aan elkaar voorstel len. Voor informatie en aanmelding: maatjes.zeeland@humanitas.nl MSMMÏ? WWW. mm Showroom winkel BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 (t) (0164) 24 22 16 Laden-Lossen voor de zaak (p) Garage: Grote markt vrijdag 24 april 2020 WA Gezellige kantine en pittig circuit René Hoonhorst Ritthem -.si-t-p siSSs**." ^BriËÉMÉri Li'l-ii -Richard Leeuwesteijn, 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31