4 cfk regionale nieuws JOL Het is vandaag Lintjesdag, Aan wie geeft u uw lintje? Walcheren net als elk jaar vlak voor Koningsdag. Uit naam van de koning krijgen 3060 mensen een onderscheiding. Zij krijgen deze alleen niet opgespeld, zij ontvangen 'm per koerier, of soms later. De burgemeesters gaan hen allemaal bellen. 'Het heeft Zijne Majesteit behaagdklinkt het dan plechtig door de telefoon. De officiële feestelijkheden zijn afgeblazen. Geen openbare huldiging en speeches. Al deze mensen zijn de afgelopen jaren door anderen voorgedragen bij de Kanselarij der Nederlandse Orden. Wij feliciteren hen van harte. Voor hen en hun naasten is het een speciale dag. Het is de eerste Lintjesdag-op-afstand. Maar niet alleen daarom is het anders dan anders, vinden wij. Sinds de uitbraak van het coronavirus zien wij veel mensen om ons heen die zich onderscheiden. Omdat zij onvermoeibaar diensten draaien in het ziekenhuis, de ambulance, de huisartsen post, het verpleeghuis, de thuiszorg. Of bij de politie, in het onderwijs, bij bedrijven en instellingen. Of vanwege hun mantelzorg voor degenen die het zo hard nodig hadden. De afgelopen weken zijn veel mensen opgestaan voor anderen. Dat geeft moed en hoop voor de toekomst. Dat verdient een lintje, denkt u misschien. Dat dachten wij ook. Misschien worden zij wel voorgedragen, maar dat duurt dan weer een jaar. Vandaar deze speciale voorpagina. U kunt de onderscheiding uitknippen en aan iemand sturen, op iemands deur of raam plakken. Of gewoon even wachten totdat u hem of haar weer in levenden lijve kunt zien. Het heeft onze redactie behaagd dat Lintjesdag dit jaar van en vóór iedereen is. Een compleet overzicht van alle Zeeuwse lintjes is vanaf 13.00 uur te zien op pzc.nl Nieuwsmedia ZEELAND2 O O O Laat het ons weten op pzc.nl/lintjesregen vrijdag 24 april 2020 Vrij zonnig pzc.nl en droog Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1