g-a s? Duidelijk oordeel over euthanasie Woningen ontruimd vanwege brand Hulst CORONAVIRUS 'Sleep Rijk voor de rechter om kazerne' Vakantie De Zeeuwse Kust: Concert at Sea is het drukste weekend 2 De scholen gaan na de meivakantie open, kinderen mogen weer een balletje trappen, maar voor de rest blijft alles bij hetzelfde. Geen evenementen, tot en met de meivakantie zoveel mogelijk thuisblijven. Attractieparken blijven dicht. En evenementen zijn zelfs voor de hele zomer afgelast. Ondernemers vertellen over de gevolgen. Commentaar Wie bij zware dementie niet in ondraaglijk en uitzichtloos lijden wil belanden, mag er nog steeds op vertrouwen dat artsen een vooraf opgesteld euthanasieverzoek in willigen. Zelfs als je alleen nog maar onduidelijke signalen kunt geven en je je doodswens niet meer kunt bevestigen. De Hoge Raad laat artsen de ruimte om dan, met alle zorgvuldigheid die bij levensbeëindiging hoort, toch tot euthanasie over te gaan. Deze uitspraak, die de raad eerder deze week deed, is van be lang omdat artsen tot nu toe weinig juridisch houvast hadden bij vergevorderde dementie. Het hoogste rechtscollege vindt dat artsen de vrijheid hebben zowel de eerdere euthanasieverklaring als de huidige gedragingen van de patiënt te interpreteren. De uitkomst staat niet vast. Het kan zijn dat een patiënt met afwe rende reflexen toch euthanasie krijgt. Maar het kan ook dat de ui tingen van een demente patiënt aanleiding zijn een eerder ge daan euthanasieverzoek niet in te willigen. De raad veegt de vloer aan met de uitspraak van de medische tuchtrechter dat de letterlijke tekst van een euthanasieverzoek bepalend is. Terecht, want dit uitgangspunt blijkt soms onwerkbaar. De raad zegt er nadrukkelijk bij, dat het oordeel over euthana- siezaken zo veel mogelijk moet worden overgelaten aan medi sche experts en dat strafvervolging van de arts meestal niet de aangewezen reactie is. Zo steekt de raad een hart onder de riem van alle artsen die dit moeilijke maar noodzakelijke werk doen. Uitspraak van Hoge Raad is een hart onder de riem van alle artsen die levens beëindigen Het ging om de woningen aan de Absdaalseweg, vanaf de Aldi tot aan de rotonde, aan beide zijden van de weg. Bewoners werden opgevan gen in Brasserie Oud Hulst. De po litie stuurde de vele pottenkijkers weg. De brandweer probeerde te voorkomen dat de gloednieuwe Aldi ernaast in vlammen opgaat. Rond negen uur werd een NL- Alert verstuurd om mensen te waarschuwen uit de rook te blijven vanwege asbest in het dak. Een meetploeg van de brandweer on derzocht of dat het geval was. Ook ALMANAK Thuiswerken gaat de Goesenaar goed af. Technisch gaat het vlot, en een nieuwe bureaustoel en koffiezetter maken het aange naam. Dat zit wel goed. Maar langzamerhand ziet hij ook de vakantie dichterbij komen. Drie weken in juni. Niets geboekt, maar wel plannen voor een trip riep de Veiligheidsregio mensen met klem op thuis te blijven. Eerder op de avond trok de brand honderden kijkers waardoor 1,5 meter afstand houden niet moge lijk was. Ook al werden mensen weggestuurd, ze dromden toch weer samen om naar de brand te kijken. Op last van de burgemeester trad de politie rond kwart voor tien op en stuurde mensen naar huis. De eerste melding kwam gister avond even na acht uur binnen. Omstanders hoorden voortdurend harde knallen. Dat bleken explode rende gasflessen te zijn. naar het buitenland. Het zou zo maar eens 21 dagen thuis kun nen worden. En dan, vroeg een vriend. ,,Nou, dan zetten we de tent in de tuin, slapen we in een slaapzak onder de sterren en la ten we elke dag eten bezorgen." Met die vakantie gaat het ook wel goed komen. Alwin treedt op buiten zorgcentra Burgemeester geeft antwoord op coronavragen TERNEUZEN Dow maakt SVRZ blij met tablets NOORDWELLE Tijdens Concert at Sea herbergt Strandpark De Zeeuwse Kust in Noordwelle meer dan 2000 festivalgangers. Nu het evenement niet door gaat, blijven ze waar schijnlijk allemaal weg. ,,Dat kost een berg geld en het is heel jammer van al het leuks dat hier gebeurt", zegt eigenaar Mare Ruitenberg. Concert at Sea heeft meerdere keren laten onderzoeken wat de impact van het popfestival is op Zeeland. In 2017 was dat bedrag ruimschoots verdubbeld naar 134 miljoen euro, aldus merkenexpert Hendrik Beerda. Ondernemers in de verblijfsrecreatie zijn blij met het festival. ,,Het is het leukste en drukste weekend van het jaar", vertelt Rui tenberg. ,,We hebben het hele ter rein ingericht op Concert at Sea en er logeren dan ook alleen maar festivalbe zoekers." Dat zijn er meer dan op andere top dagen, want op de plek ken voor tenten en cara vans slapen dan tien men sen in plaats van één gezin. Ruitenberg schat het aantal gasten in het weekend van CAS tussen de 2000 en 2500. Van een verloren zomer wil Ruitenberg nog lang niet spreken. ,,Daar ben ik veel te positief voor aangelegd. Ik heb er goede moed op dat we er nog een mouw aan kunnen passen." De provincie moet via een kort ge ding tegen de staat alsnog de bouw van de marinierskazerne in Vlis- singen afdwingen. Dat voorstel doen de fractie Koevoets, Partij Pro Zeeland en PVV Bosch morgen in de Staten. De belangen van Zeeland wor den 'op grove wijze veronacht zaamd' als nu geen kort geding wordt aangespannen, vinden de partijen. Als de marinierskazerne niet wordt gebouwd, leidt dat vol gens hen tot verliezen die nooit he lemaal met geld te compenseren zijn. Het is ook een principekwes- tie. Ze vinden het raar dat het kabi net zonder motivatie zijn verplich tingen niet nakomt. Anderspoor Het pleidooi is niet nieuw, maar het dagelijks provinciebestuur en een meerderheid van de Staten zit ten op een ander spoor. Die sluiten juridische stappen niet uit, maar alleen als speciaal adviseur Bernard Wientjes er niet in slaagt een goed compensatiepakket voor Zeeland in de wacht te slepen. Volgens de drie partijen is geen tijd te verlie zen en verstevigt Zeeland zijn on derhandelingspositie met een kort geding. Morgen debatteren de Sta ten over de marinierskazerne. donderdag 23 april 2020 Bij autobedrijf Van der Poel aan het Stationsplein in Hulst woedde gisteravond een grote uitslaande brand. De naaste om geving werd afgezet en de wo ningen die in de rook stonden zijn ontruimd. Jeffrey Kutterink Hulst FOTO BOB MAES Tip? redactie@pzc.nl GOES Alwin Rennen uit Hoede- kenskerke gaat maandag 27 april, Koningsdag, zorginstellingen in Goes langs om daar buiten op te treden voor cliënten. De zanger spreekt zelf van een 'lock down tour'. Vanaf 13.00 uur doet hij elk uur een andere loca tie aan. Hij begint in de beweegtuin van woon zorgcentrum Sint Maar ten in de Groe en gaat daarna achtereenvolgens naar Ter Valcke, het Gasthuis, verpleeghuis Abbekindershof en loca tie Rommerswalestraat van Stichting Zuidwester. MIDDELBURG Wie wil meer wil weten over de handhaving van de coronamaatregelen kan vanmiddag op Face- bookpagina Zeelandveilig terecht bij Harald Berg- mann. De burgemeester van Middelburg is binnen de veiligheidsregio mede verantwoordelijk voor de handhaving in de provin cie. Om 15.30 uur begint de vraag- en antwoord sessie op de Facebook- pagina van Zeelandvei lig. Alle vragen over wat nu wel en niet mag, of hoe lang bepaalde maat regelen nog duren bij voorbeeld, kunnen van daag live op Facebook aan Bergmann worden gesteld. Dow Benelux schenkt 180 tablets aan zorgin stantie SVRZ. De zorgorganisatie ge bruikt sinds de uitbraak van het coronavirus steeds meer smartpho- nes en tablets. Dat maakt contact tussen cliënten en hun familie toch nog enigszins mo gelijk, door middel van beeldbellen of Whats- Appen. De tablets worden ook gebruikt voor digitale oefeningen, om spelle tjes te doen en muziek te luisteren. SVRZ heeft in Zeeland ruim vijftig eigen loca ties. Verlies is Theo Giele Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26