'Je kan niet alles doen wat je wilt, 18 KNVB wil gestrande competitie deze week De KNVB hakt morgen de knoop door over het eind van de profcompetities. Op slechts driekwart van het seizoen wordt de oplossing hoe dan ook 'oneerlijk'. Maar wat is dan de minst oneerlijke, meest haalbare oplossing? Een gedachteschets. 'Ik mis mijn spelers en het voetbal. Maar eerst moet alles veilig zijn.' Kort Hofland trainer van Fortuna Kevin Hofland (40, foto) is de nieuwe hoofdcoach van Fortuna Sittard. De huidige assistent lost Sjors Ultee af, die de nieuwe technisch manager wordt. Hofland tekent een contract voor 2 jaar, meldt de Limburgse eredivisionist. Hij beschikt nog niet over de vereiste papieren maar heeft dispensatie van de KNVB gekregen, omdat de cursus Betaald Voetbal sinds de uitbraak van het coronavi rus stilligt. Ook eind eredivisie vrouwen De KNVB heeft besloten ook de eredivisie voor vrouwen niet uit te spelen. De bond ziet geen kans meer de eredivisie voor vrou wen te hervatten nu het kabinet alle voet balduels tot 1 september heeft verboden. Ook het bekertoernooi voor de vrouwen is van de agenda gehaald. WK landenteams uitgesteld Het officieuze WK darts voor landenteams in juni in Hamburg gaat niet door vanwege de coronacrisis. Schotland is de titelverdedi ger. Gary Anderson en Peter Wright waren afgelopen jaar in de finale te sterk voor Ier land, dat in de halve finale titelprolongatie voor Nederland had voorkomen. Michael van Gerwen (30, foto) en Jermaine Watti- mena waren vorig jaar namens Oranje ac tief. Nederland won de PDC World Cup of Darts vier keer. ,,We hopen het toernooi dit jaar alsnog te organiseren'', aldus de PDC. PAARDENSPORT Ook streep door CHIO Aken Het CHIO van Aken, de grootste paarden sportwedstrijd ter wereld, gaat dit jaar defi nitief niet door. De organisatie liet gisteren weten af te zien van pogingen het evene ment dit jaar nog te houden. ,,Op dit mo ment gaat het alleen maar om de gezond heid van mensen'', aldus directeur Frank Kemperman. De Nederlander zegt dat er ge zien de nationale- en internationale ont wikkeling in de coronacrisis nog weinig uit zicht is op hoe het verder moet met grote sportevenementen met publiek. Mcllroy hoopt op uitstel EK in Berlicum geschrapt Er bestaan nogal wat definities van 'eerlijk', zo blijkt maar weer in deze voetballoze coronatijden. Het is maar net door welke bril je kijkt - voor elk denkbaar scenario valt wel een boompje op te zetten, liefst in je eigen achtertuin. Ongetwijfeld is behangkoning John van Zweden er in Den Haag heilig van overtuigd dat ADO het ab-so-luut niet verdient te degrade ren. In Utrecht kunnen ze feilloos beredeneren dat je als bekerfinalist en nummer 6 een Europees ticket verdient. Vanuit Volendam kwam de suggestie om maar gewoon te 'loten' om promotie en degradatie, aangezien de club daar (net als NAC) een periodetitel in de Keu ken Kampioen Divisie (KKD) pak te. Zo schreef clubman en jurist Keje Molenaar de KNVB: loten is al tijd nog eerlijker dan niet loten. Heerlijke kroegpraat: bij elk sce nario is er wel een groepje clubs dat zich benadeeld mag voelen. Giste- Dilemma's: ren mengde ook het onvermijde- heeft Cam- lijke adviesbureau Hypercube zich buur recht op in de discussie: de statistici ervan promotie en hadden het fictieve competitiever- moet ADO loop 'voorspeld' met een geavan- degraderen? ceerd rekenmodel. Conclusie: Ajax Wie mag er zou met een ruime voorsprong Europa in, kampioen zijn geworden, Feyen- nu de beker oord zou de derde plaats hebben finale tussen veroverd. Zelfs het doelsaldo was FC Utrecht doorberekend. en Feyenoord Het is grappig glazenbolgedoe, niet gespeeld maar je kunt er zo weinig mee. Ook is? En wie is zoiets: in een competitie die nog er kampioen, niet is uitgespeeld, en waarin nog Ajax of AZ? niet iedereen tegen dezelfde tegen- fotos bsr pim ras standers heeft gespeeld, kun je best beredeneren dat 'onderling resul taat' een logischer, eerlijker maat staf is dan doelsaldo. In dat geval zou niet Ajax, maar AZ de titel moeten krijgen, want de Alkmaar- ders wonnen twee keer van hun di recte concurrent. Maar 'eerlijk' is vaak ronduit arbitrair en abstract. Bovendien: je moet in dat geval de reglementen nóg creatiever toepas- ,,Toen ik van de versoepeling hoorde, was ik eerst hartstikke po sitief. Later op de avond besefte ik pas goed wat er nog meer werd verteld. Tot 1 september helemaal geen evenementen in Nederland, dus ook geen wedstrijden. Ergens heb ik nog hoop dat het EK in Pa- rijs er eind augustus nog wel komt, anders wordt het wel heel lastig je te motiveren. Trainen op sportcentrum Papendal met 1.5 meter afstand, dat zie ik voor me. Maar tot 1 september geen wed strijden is niet makkelijk. Ik ben en blijf positief, maar een atleet wil een doel hebben en het liefst op korte termijn. Ik zou liegen als ik zeg dat ik elke dag opsta met het gevoel: 'yes, we gaan er weer voor'. Volgende week word ik 30. Zo oud voel ik me nog lang niet. Feit is dat ik niet nog zes of acht jaar door kan. Mijn gevoel zegt: ik ben nog lang niet klaar. Maar 2018 is door een kruisbandblessure weggeval len en nu wordt er weer een jaar weggesneden.'' ,,Onze baan op Papendal was net vernieuwd, toen ging het slot erop. Ik ben blij als ik er straks weer twee of drie dagen per week terecht kan. Maar de vraag is wel: waarvoor ga ik trainen? Ik denk dat we pas volgend jaar weer wed strijden fietsen. Het mentale as pect vrees ik. Ik doe straks gewoon even waar ik zin in heb. Ga mezelf niet topfit maken, dat heeft geen nut nu. Ik ga mezelf niet lopen pushen, want dan brand je alleen maar op. Het wordt trainen op een laag pitje en ook andere dingen doen. Mijn huis is nog nooit zo schoon geweest. Je kunt een jaar missen door een blessure, maar nu ligt iedereen er een jaar uit, terwijl Quote van de dag donderdag 23 april 2020 GO VOETBAL VOETBAL DARTS GOLF De Ryder Cup afwerken zonder pu bliek? De Noord-Ier Rory McIlroy (30, foto) ziet liever dat het toernooi waarin een Amerikaans team het op neemt tegen Europese col lega's wordt uitgesteld tot 2021. „Alles beter dan golfen zonder fans'', vindt de huidige nummer 1 van de wereld. BILJARTEN Dick Jaspers (54, foto) kan zijn Europese titel in het driebanden niet verdedi gen. Het Europees kampioen schap, dat deze zomer in het Bra bantse Berli- cum zou wor den gehou den van 30 juni tot en met 4 juli gaat niet door. Tot 1 september zijn publieks evenementen verboden. Bij elk scenario zijn er clubs de pineut Sjoerd Mossou Rotterdam o a 0) Onder strikte voorwaarden mogen topsporters spoedig weer op topsportlocaties als Pa pendal trainen. Maar waarvoor, nu alle doelen maandenlang ont breken? ,,Ga mezelf niet pushen, dan brand je alleen maar op.'' Arjan Schouten Rotterdam Nadine Broersen (30, meerkamp) Laura Smulders (26, BMX) —Liverpool-coach Jürgen Klopp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18