Van Pamelen vergeet het EK nooit meer O O) CD O Zeeuwse oud-spelers schrikken van faillissement ZEELAND 11 Angelo Nijskens en Erik de Koeijer hebben louter goede herinneringen aan Lokeren en zijn Daknam-stadion. „Het was echt smullen.'' Everaert Hockey Tennis Hoogtepunten waren er dit seizoen ge noeg voor de nog maar 17-jarige karter Guillermo van Pamelen. Bij de junio ren behoort hij tot de wereldtop en werd hij derde tijdens het wereldkam pioenschap en tijdens het WK voor se nioren haalde de Middelburger de fi nale. En wat te denken van de tweede plaats tijdens het EK voor senioren in eigen stad? Ook een hoogtepunt! Van Pamelen wordt al enthou siast als hij terugdenkt aan de EK-fïnale. Op 23 februari pakte hij op zijn thuisbaan in Middelburg het zilver tijdens het Europees kam pioenschap. „Alles viel die dag op zijn plaats", blikt de 1 jonge Zeeuw terug. „Een jaar eerder had ik nog pech. Toen werd ik twaalfde. Nu had ik een goede kart en reed ik een hele goede wedstrijd.'' ,,Het was echt een dag om nooit meer te vergeten'', gaat Van Pamelen verder. En dat was op het nippertje. Want nog geen dag later werd vrijwel de gehele sportwereld stilgelegd. In Nederland en daarbuiten. ,,We kunnen niet karten nu. En veel wedstrijden zijn ook afgelast of uitgesteld. Het WK is bijvoorbeeld ver plaatst naar volgend jaar." Toch kan de Zeeuw nog een beetje trainen. „Ik rijd veel digitaal, via het spel iRacing. Dat geeft je écht het racegevoel en daardoor denk ik dat je er ook echt beter van wordt." Het spel is dan ook populair onder coureurs. Zo nam Van Pamelen het on langs op tegen Alexander Albon, team genoot van Max Verstappen bij Red Bull. ,,En ik heb hem zelfs verslagen. Maar hij mij ook, hoor.'' De Middelburger zou uiteindelijk best de stap naar de autosport willen maken. Van Pamelen haalde zijn race licentie al in Zandvoort. Dat brengt hem meteen bij nóg een hoogtepunt. ,,Met één van mijn sponsors, John van der Voort van vakantiepark Het Kust licht, ben ik naar Zandvoort geweest om een test te rijden op het ver nieuwde circuit daar.'' In een Renault Clio RS Cup scheurde de Zeeuw over de grond waar Verstappen, Albon en al die anderen uit de Formule 1 na de co ronacrisis ook te bewonderen zullen zijn. ,,En er staan voor mij dan ook al nieuwe tests op het programma.'' Oporto met zulke jongens mag meetrainen, word je beter.'' Nijskens maakte zijn debuut in het keurkorps onder Dimitri Davidovic en werkte daarna ook met Aimé Anthue- nis en één seizoen onder Wim Jansen. ,,Een geweldige trainer'', vindt Nijs kens. Stadion Daknam had iets bijzon ders, zegt de oud-speler en trainer van Hoek. ,,Het was er eigenlijk nooit volle bak, behalve in de derby's tegen Beve- scheut' van Lokeren, maar ben nooit meer wezen kijken. Negen maanden geleden is De Vries voorzitter gewor den. Ondanks dat ze redelijke namen in de kern hadden lopen, is het daarna heel snel naar beneden gegaan.'' Zwarte dag In het laatste seizoen voor Nijskens vertrek naar Bayer 05 Uerdingen werd doelman Erik de Koeiier door SC L.oke- Toen ik het bericht van het faillissement hoorde, sloeg mijn hartje drie keer over ren uit de jeugd van Terneuzen ge haald. ,,Ik heb er tien jaar gezeten en een heel leuke periode gehad. Toen ik het bericht van het faillissement hoorde, sloeg mijn hartje drie keer over. Dit doet zeer, maandag was een zwarte dag.'' ,,Ik heb op Facebook contact met oud-spelers, we zien elkaar geregeld. Dan halen we herinneringen op. Loke ren was een warme club, waaraan ik vrienden heb overgehouden. Heel ge woontjes, niet te hoog van de toren bla zen. Een gezellig, knus stadion. Klein, maar groot genoeg voor een club als Lokeren. Ik speelde met Didier en Di- mitri M'Buyu, die later bij Terneuzen opeens mijn trainer werd. Het is voor mij de opstap geweest naar mijn car rière bij Moeskroen, maar ik ben Loke ren altijd blijven volgen.'' ,,Bij Moeskroen trainde ik onder Ge orges Leekens. Die heeft ook een plekje in mijn hart. Toen hij bij ons vertrok (Leekens werd halverwege het seizoen bondscoach) en later via Roda JC naar Lokeren ging, heb ik hem tijdens de trainingen regelmatig opgezocht. Een praatje maken. Dan stond je daar op de training met mensen van de oude garde, die het allemaal beter wisten. Dan haalden we herinneringen aan vroeger op. Altijd leuk. Zonde dat dat nu voorbij is.'' Peter van Kouteren Vlissingen Het faillissement van Sporting Loke ren is voor Angelo Nijskens (57) en Erik de Koeijer (53) onverwacht snel gekomen. Beide Zeeuws-Vlamingen speelden in dienst van Lokeren, dat in de jaren eind jaren zeventig en begin jaren tachtig Europees speelde. ,,Dit is voor iedereen een verrassing", zegt Angelo Nijskens. Hij stapte op vijftienjarige leeftijd als jeugdspeler van HVV'24 over en was negentien jaar, toen hij in 1982 zijn de buut in de hoofdmacht van Lokeren maakte. ,,Tegen RWDM mocht ik voor het eerst meedoen'', weet hij nog. ,,We hadden een heel goede ploeg. Met Bouke (Bob) Hoogenboom als keeper, Raymond Mommens, Preben Larsen, Arno Gudjohnsen. Zijn zoon Eidur heeft nog op mijn knie gezeten.'' ,,Het jaar nadat ik mijn debuut had gemaakt kwamen René van der Gijp (van Sparta) en Swatje van der Elst (van West Ham United) erbij. Wlodzi- mierz Lubanski (veelvoudig Pools in ternational) was op zijn retour, maar ik heb nog wel het hem in de beloften gespeeld. Als je ren en AA Gent. De mensen zaten er heel dicht op het veld. Er hing altijd een geweldige sfeer. Het was echt smul len." Na zijn vertrek naar de Bundesliga volgde Nijskens Lokeren op afstand. „Ik woon in Lochristi, 'op een boog- woensdag 22 april 2020 GO Voormalig vol leybaltrainer Jo Everaert is in zijn woonplaats Hulst onver wacht overle den. Hij werd 84 jaar. Everaert was de grote man achter de suc cessen van Morres/Hulst. De hockeybond heeft een streep gezet door het res tant van het seizoen 19/20. Omdat de com petities als 'niet afgerond' worden be schouwd, roept de bond geen kampioenen uit en volgen er geen promoties en degradaties. De tennisbond verplaatst de voorjaarscom petitie naar het najaar. De com petitie van 2020 startte normaal ge sproken begin april, maar van wege het coro navirus had de bond de com petitie al uitge steld naar mei. 'Lokeren was warme club, die niet te hoog van de toren blies' Vroeger dan normaal is het tijd om terug te kijken op het seizoen. Want door het coronavirus zijn veel com petities abrupt tot een einde geko men en liggen andere sporten stil. Wat waren de hoogtepunten van een vreemde jaargang? In deel 2: karter Guillermo van Pamelen. Daniel Vervelde Middelburg EKC -Erik de Koeijer Angelo Nijskens in 1992 als speler in het Daknam-stadion. foto camile schelstraete a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35