JONG IN HULST Museum mist boek uit serie 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Demi Valckx (16) uit Hulst. ,,Ik woon al mijn hele leven in Hulst en vind het wel goed. Niet te druk en niet te rustig. Als er iets meer winkels waren, zou het nog fijner zijn. Maar we krijgen de bios coop terug, dat is ook leuk." ,,Journalistiek studeren in Tilburg. Dat is wel grappig, want vorig schooljaar wilde ik nog iets in de beeldende kunst gaan doen. Ik te kende altijd graag, ik had ook beel dende vorming als vak en had mijn profielwerkstuk voor vmbo-t ge maakt over kunst. Na de zomerva kantie ging ik naar havo 4 en tij dens de vakantie dacht ik: 'ik denk eigenlijk toch niet dat dit 'm gaat worden'. Journalistiek past meer bij mij. Ik was altijd al geïnteres seerd in nieuws. Ik zou niet per se voor de camera willen staan, maar wel artikelen willen schrijven." ,,Ik vond het altijd al leuk en inte ressant om te weten wat er waar gaande was. Ik heb de apps van nu.nl en NOS, maar ik volg ook het regionale nieuws." ,,Op zich wel, maar ik denk dat het wennen is. Toevallig gaat een vriendin van mij ook in Tilburg studeren, dus dan kunnen we mis schien samen op kamers. Ik heb nog geen idee of ik na de studie te rugkom naar Hulst. Er is wel min der te doen hier. Stel dat ik het naar mijn zin heb in Tilburg of daar na de studie een leuke baan vind ,,Ik luister veel naar K-pop. Het is heel gevarieerde muziek met ver schillende genres, zoals hiphop en pop. In 2017 kwam ik het op Twitter of YouTube tegen en ben ik gaan luisteren naar verschillende groe pen, zoals BTS. Die bestaat uit ze ven jongens. Ik ben in 2018 naar een concert van hen in Parijs geweest en ze zouden in juli naar Rotter dam komen. Ik zou gaan, als het door zou gaan. Verder luister ik ge woon random muziek die ik leuk vind. Troye Sivan luister ik ook graag, ik ben naar een concert van hem geweest in 2019." ,,Haha nee, Koreaans is te ingewik keld. Sommige zinnetjes zijn wel in het Engels. Ik zoek online op wat de Koreaanse teksten betekenen. Achter veel liedjes zit een bood schap, dat vind ik wel belangrijk." Lezers helpen lezers Tom Schoremans, voormalig me dewerker van Fabricom Sluiskil, beloofde tijdens een bezoek aan museum Oud Electro in Sas van Gent de serie Practische Elektrici teitsleer aan de bibliotheek van het museum te doneren. De serie was echter niet compleet. ,,Jammer ge noeg ontbrak deel drie in de serie van vijf van de uitgave van 1952", al dus museumeigenaar Marc Lij- baert. ,,Tom weet niet meer aan wie hij het boek ooit heeft uitgeleend. Graag had ik de serie voor het mu seum compleet." Lijbaert begon in 2013 met de in richting van zijn museum. ,,Het is een privéverzameling van hoofdza kelijk oud industrieel electro. Zelf heb ik van mijn zestiende tot mijn vijfenzestigste in dit vak gewerkt. „Diploma's?" Hij lacht. ,,Die had- den we vroeger niet. Anders dan nu. Wie verder wilde komen, moest avondschool volgen. Ik heb altijd geleerd. Bij mijn laatste grote klus, een grote centrale in Gronin gen, was ik constructiemanager. Toen viel me op hoeveel materiaal er wordt weggegooid en daardoor verloren gaat. Ik mocht een deel meenemen en dat was het begin van mijn verzameling." Nu is hij in het bezit van een groot aantal bijzondere stukken zo als oude marmeren schakelborden, het oudste is van 1895, meetappara tuur of de Leidse fles. Voor zijn werk is hij behalve in Nederland veel in het buitenland geweest. ,,Rusland, Syrië, net voor de oorlog, Engeland en meer. Tegenwoordig geef ik ook lezingen over dit metier De boeken maken nu deel uit van en leen ik instrumenten uit aan het de kleine, heel specifieke biblio- Industrieel Museum in Sas van theek van het museum aan de Vrij- Gent." straat 20 in Sas van Gent. woensdag 22 april 2020 GO 'Journalistiek past bij mij. Ik ben altijd geïnteresseerd in nieuws' Sophie Stockman Waar ben je vaak te vinden? ,,Na school ben ik meestal thuis of ik spreek af bij vrienden." Hoe vind je het om in Hulst te wonen? Wat wil je gaan doen na de mid delbare school? Volg je ook het nieuws uit de buurt? Lijkt het je leuk om op kamers te gaan wonen? Demi Valckx Hulst Geboren: 29 september 2003 Woont met: Ouders Tommy en Bianca en zussen Jasmijn (14) en Linde (10) Huisdieren: Honden Buddy en Cara en kat Bink School: Havo 4 op het Rey- naertcollege in Hulst Hobby's: Tekenen, muziek luisteren, spelen op Nintendo Switch Bijbaantje: Nee Verliefd: Nee Je luistert veel muziek, wat luis ter je? K-pop, een afkorting voor Ko rean popular music, is een mu- ziekgenre uit Korea. Versta je wat er gezongen wordt? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Museumeigenaar Marc Lijbaert zoekt het derde deel uit de boekenserie Practi- sche Elektriciteitsleer. Wilma Valk Sas van Gent Marc Lijbaert in zijn museum Oud Electro. foto anne hana Demi Valckx wil na de middelbare school journalistiek studeren in Tilburg. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33