CCRCNAVIRUS Thuiswerken Hoe dan? i! Weer minder opnames in Zeeuwse ziekenhuizen 4 Na 28 april gaat ons land mogelijk stapsgewijs richting het oude normale leven. Tot die tijd blijven we zo veel mogelijk thuiswerken. Maar wat als je kapper, kok, zanger, zwemjuf of schoonheidsspecialiste bent. Pakken ze andere banen op, gaan ze klussen of projectjes beginnen? Deze week vertellen ze erover. Vandaag: John Baaij van Hotel Café Restaurant De Kroon in Wissenkerke. Ook voor John Baaij en compagnon Peter de Looff was het schrikken toen het bericht binnen kwam dat ze binnen een uur dicht moesten. „Achteraf gezien begrijpelijk dat de overheid dit zo deed. De kans op afscheidsfeest jes was daardoor beperkt." Een paar dagen later viel het muntje. Koelkasten leegruimen, lijsten maken van producten die wegge gooid moeten worden. Welke machines kunnen uit? Verwar ming omlaag. ,,Dan word je ge beld en gemaild en vliegen de an nuleringen je rond de oren. Ho telkamers leeg, restaurantboekin gen weg, kortom: een lege agen da. Je mist je vaste (bar)gasten met wie je elke dag je praatje en geintje had. Met de neus op de feiten. Dat doet zeer", zegt John. Het is rekenen geblazen. John nodigde al zijn medewerkers uit voor een bakje koffie. ,,We hebben zitten kletsen over hoe het er mis schien uit gaat zien. Wie er even tueel wil komen werken en na tuurlijk wie dat niet ziet zitten. Ie ders reactie en gevoel respecteren we." Er werd verder niet stilgezeten. De vloerbedekking ging uit het Je mist je vaste gasten waar je elke dag je praatje en geintje mee had hotel. Links en rechts een likje verf. Keuken een grote beurt, ter ras op en top in orde. Nieuwe bar verlichting, straatje leggen en elke dag een update van de boekhouder en horecabond KHN. ,,Natuurlijk doen we er alles aan om onze me dewerkers aan boord te houden en uit te betalen. Ze krijgen cursus- sen aangeboden. We hebben ze (hopelijk) weer keihard nodig zo dra de horeca open kan." ,,Er zijn dagen die je makkelijk doorkomt, beginnend met een rondje op de racefiets", vertelt John. ,,Maar er zijn ook dagen die echt niet opschieten. Dat je je echt bewust bent dat reserves worden opgegeten. Dat het een vreselijk slecht jaar wordt dat niet zomaar goed is te maken. Wat als dit nog eens drie maanden duurt?" John moest ook zijn kinderen van 14 en 17 jaar in de schoolmo- dus zien te krijgen. Een vader die de hele dag de boel in de gaten houdt, zijn ze niet gewend. John wilde gaan helpen in zorgcentrum Cleijenborch. Met koffie rond gaan. Dit was niet mogelijk. Daarna gaf hij zich op om indien nodig voor Tafeltje Dekje te rijden. Met een scheef oog kijkt hij naar een opening na 28 april. „Zetten we bargasten in een glazen kooitje? De helft van de terrasta fels weg? Werken met een afhaal- tafel? Allemaal suggesties en vra gen die voorbijschieten. Het be langrijkste is dat familie, perso neel, familie en gasten gezond Het belangrijkste is dat familie, personeel, familie en gasten gezond blijven -John Baaij blijven. Als het moment weer daar is en we open mogen: laten we er dan voor honderd procent tegen aan gaan. Samen deze vreselijke tijd te boven komen. Laten we er maar direct een mooi feest van maken met alle inwoners van Wissenkerke. Die verdienen dat zo." Theo Giele Vlissingen De meeste nieuwe coronapatiënten (vier) kwamen uit de gemeente Tholen. Twee patiënten zijn inwo ners van de gemeente Terneuzen en verder werd van de gemeenten Bor- sele, Goes, Middelburg, Schouwen- Duiveland en Veere één inwoner in het ziekenhuis opgenomen. Vanuit de gemeente Reimerswaal is tot nu toe in de maand april niemand met Covid-19 naar het ziekenhuis ge bracht. In maart waren dat er vier. Voor afgelopen woensdag en gis teren meldde het RIVM geen nieuwe ziekenhuisopnames. In to taal zijn tot gisterochtend 10.00 uur 136 Zeeuwen met een coronabe smetting in het ziekenhuis opgeno men (geweest). Teststraat Bij het Adrz is deze week een 'test straat' geopend waarin mensen zich vanuit hun auto kunnen laten testen op corona. Die is bedoeld voor zorg- medewerkers of voor patiënten na verwijzing door de huisarts. Micro bioloog Bas Wintermans zei voor de microfoon van Omroep Zeeland dat nu 350 testen per dag mogelijk zijn, maar dat dit is op te voeren tot 1000. Zwaarst getroffen De gemeente Tholen is het zwaarst getroffen door corona, met 38 zie kenhuisopnames en 12 overledenen van wie besmetting bevestigd was. In Tholen staat het aantal mensen dat in het ziekenhuis ligt of heeft ge legen op 1,48 per duizend inwoners. Dat is bijna vier keer zo veel als in de gemeente Terneuzen, die in Zeeland op de tweede plaats staat. Alle an dere gemeenten liggen onder het Zeeuwse gemiddelde van 0,33 zie kenhuisopnames per 1000 inwo ners. De meeste mensen kwamen eind maart en begin april in het zie kenhuis terecht. Gisteren telde het Adrz 16 corona patiënten, van wie 7 op de intensive care. Dat zijn er minder dan een week eerder. Op 14 april lagen 23 co ronapatiënten in het Adrz, van wie 12 op de intensive care. Inmiddels hebben in totaal 51 patiënten het Goese ziekenhuis verlaten. ZorgSaam meldde dat 8 patiënten met het coronavirus in het zieken huis in Terneuzen zijn opgenomen, van wie 5 op de intensive care. Ook vorige week had dit ziekenhuis 8 pa tiënten, maar nu ligt één patiënt meer op de ic. Op de Covid-afdeling in Oostburg zijn 6 patiënten opge nomen: één minder dan op 14 april. In de Zeeuwse ziekenhuizen liggen ook patiënten uit andere pro vincies. woensdag 22 april 2020 GC Gerrit van Loon Wissenkerke -John Baaij, uitbater John Baaij kan nu even niet tappen voor gasten in zijn Hotel Café Restaurant De Kroon in Wissenkerke. privéfoto Het aantal nieuwe ziekenhuisop names van Zeeuwse patiënten met Covid-19 blijft dalen. Sinds vorig week dinsdag meldde het RIVM 11 nieuwe opnames. De week ervoor waren dat er 14; in de eerste week van april meer dan 25. niet op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28