Dethon ziet gigantische vraag naar acrylaat ZEELAND 3 Zomers wijnpakket van Neleman woensdag 22 april 2020 Bedrijfsmanager Clen de Kraker bij de nieuwe schermen die een opening hebben voor kassahandelingen. fotoanne hana leveranciers, wat het gemakkelij ker maakt aan materiaal te komen, maar er speelt meer. Dethon heeft de personele bezetting vanwege de coronacrisis beperkt. Niet ie dereen durft het nog aan naar het werk te komen vanwege een kwetsbare gezondheid. Voldoende afstand bewaren moet ook kun nen. Het gevolg: Bij Dethon in Oostburg werken normaal zestig mensen, nu zo'n vijfentwintig. Voor de toekomst ziet De Kraker veel in de nieuwe markt van acryl aat beschermingsmiddelen. Zo ligt er een verzoek van een tandarts om een patiëntenkap te maken om hemzelf en zijn patiënten te be schermen. Dethon is daarover aan het nadenken. ,,We hebben de spullen ervoor in huis, de mensen die ontwerpen kunnen maken, en veel productiebedrijven als Det- hon zijn er niet. En als je veel doe- het-zelf-schermen bij supermark ten ziet, dan weet je 'dat kan be ter'." De Krakers ogen beginnen erbij te twinkelen. Harmen van der Werf Oostburg Toeval bestaat niet, maar iets van toeval heeft er wel voor gezorgd dat het Zeeuws- Vlaamse sociaal werkbedrijf Det- hon een nieuwe markt heeft kun nen aanboren, de productie van balieschermen van plexiglas. ,,Ik ken iemand die bij een apotheek in Hulst werkt en op zoek was naar een beschermingsmiddel voor de balie", diept bedrijfsmana ger Clen de Kraker op. ,,We heb ben er één gemaakt. 's Avonds heb ik een afbeelding ervan geplaatst op mijn LinkedIn-account, en toen is het gaan rollen." Receptie Dat is zo'n drie weken geleden. In middels heeft Dethon ook aan apotheken in Oostburg en Terneu- zen speciale balieschermen gele verd. De gemeente Terneuzen volgde, evenals Zeeuws-Vlaamse bedrijven met een receptie. De Kraker: ,,Dat maakt het mogelijk om klanten in deze coronatijd toch fatsoenlijk te ontvangen." Dethon maakt in de vestiging in Oostburg al jaren tal van produc ten van plexiglas, of eigenlijk acrylaat, onder meer voor Star bucks. Het werkbedrijf heeft er al les voor in huis; grote zaag-, frees- en lasermachines. Het kon daarom ook zo snel schakelen en zou een enorme productie kunnen draaien. ,,Maar'', schetst De Kraker, ,,zo- als er in de begindagen van deze crisis een run op wc-papier was, zo zie je nu een gigantische vraag naar acrylaat." Dethon heeft vaste hulp in van de Goese kunststofpro ducent. ,,Het ziekenhuis heeft bijna uitsluitend open balies. Dat was destijds in de mode. Het oogt leuk en fris, maar nu kan dat niet meer. We zijn terug bij af. We hebben in middels dertig balieschermen gele verd en ook schermen voor spreek- ruimten." Pekaar Plastics monteert niet al les zelf. Het levert ook bouwpak ketten, zodat bedrijven er zelf mee aan de slag kunnen. Verder kunnen aannemers de schermen bij klanten monteren. Pekaar: ,,Bouwbedrijf Fraanje gaat bijvoorbeeld kunststof schermen plaatsen in de frietfa- briek van McCain." De kunststofproducent, die ove rigens een nieuw gebouw laat zet ten, krijgt een 'enorme boost door de anderhalvemetereconomie waarin personeel en consumenten voldoende afstand moeten hou den'. ,,We zijn met 23 man/vrouw aan het werk, soms ook in de avonduren. Dat is noodzakelijk om alle orders weg te werken. Als deze vraag aanhoudt, denk ik dat we nog wel twee of drie extra mensen moeten aanstellen. Als bedrijf spe len we uiteraard in op de afstands norm die voorlopig overal geldt. We leggen wat flyers met ontwer pen neer bij horecabedrijven, onder meer voor afschermpanelen op ter rassen. Ik heb al heel wat horeca ondernemers aan de lijn gehad." Sportscholen Ook de sport- en fitnessbranche is geïnteresseerd, zegt Pekaar. ,,Ik heb al een offerte uitgedaan naar fit ness- en sportscholen. Daarvoor hebben we een verstelbaar scherm ontwikkeld. Dat kun je zowel ge bruiken voor de loopband als voor de roeimachine. Wij blijven vooruit denken, overal is een oplossing voor!" Het gevoel van een mediterrane vakantie thuis Zoveel zon in één wijnpakket! Vrolijke bubbels, dorstlessende rosé, elegante witte en ook rode wijn voor de warme dagen. Licht gekoeld het lekkerst, tijd om te genieten! Neleman wijnen zijn altijd biologisch, duurzaam én vegan friendly en worden door henzelf gemaakt in Spanje. Speciaal voor jou zijn zes heerlijke verschillende biologische wijnen samengevoegd in één zomers pakket. Bestel nu snel één van de wijnpakketten van Neleman met korting tot wel 30%. Bestel het pakket op pzc.nl/wijn Het voordeel I van PZC I Omdat je het verdient! is het nieuwe goud UtXACH.l MONASTREU neleman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27