Vlissingen op Bedrijf en evenement de klos Zeeland vraagt aandacht voor dunbevolkt gebied Nick Peursum is een corona-fysiotherapeut ,,Er zijn nog heel veel open eindjes", zegt Pim van Kampen, voorzitter van de coöperatie voor het Zeeuwse basisonderwijs. ,,Dat de kinderen minder gevaar lopen begrijp ik, maar hoe zorg je dat je medewer kers veilig kunnen werken? Maat werk is nodig. Het maakt nogal een verschil of je een school hebt met 50 leerlingen of met 500. Of we ge noeg personeel hebben? Dat durfik niet te zeggen. Hoe we nu onder wijs gaan geven? In shifts? Het zijn allemaal vraagtekens." De basisscholen wachten op ad vies van de PO Raad (de sectororga nisatie voor het primair onderwijs). Vandaag vergaderen alle schoolbe stuurders met elkaar, online. Van Kampen: ,,We zullen ook goed overleg moeten voeren met de kin deropvang." Voortgezet onderwijs Het voortgezet onderwijs gaat mo gelijk op 1 juni weer open. Guus Hagt, voorzitter van het bestuur- dersoverleg van de Zeeuwse mid delbare scholen: ,,Het lijkt me heel logisch om te kijken hoe het gaat met de jongste kinderen. Het geeft ons de tijd om ons voor te bereiden op de anderhalvemetersamenle- ving. Op 4 mei ontvangen we al de eerste leerlingen voor de schoolexa mens. Dat geeft al wel wat erva ring." ,,Het zal heel veel voeten in aarde hebben", voorspelt Hagt. ,,In een klaslokaal kunnen dan 15 leerlin gen, een halve klas. Onze gebou wen worden niet groter en we krij gen er niet meer personeel bij, dus daar moeten we mee werken. Het zal een combi worden van fysiek onderwijs en het afstandsonder wijs. Het wordt er niet simpeler op. We moeten iets bedenken voor de gangen in de school, waar je geen anderhalve meter afstand kunt houden. Dat wordt iets van een richtingsverkeer en heel veel sur veillance." De jeugd mag weer bij de eigen club sporten. De j onkies is wat meer vrijheid gegund dan de j eugd van 12 tot 18 jaar. Remy Verhage, voorzitter van voetbalvereniging Zeelandia Middelburg: ,,Het geeft zeker weer mogelijkheden. Maar laten we niet als clubs ieder ons eigen plan trek ken. Ik verwacht dat de KNVB deze week met een advies komt. Het is verstandig om dat te volgen." Horeca Frank de Reu, voorzitter van de af deling Zeeland van Koninklijke Horeca Nederland, is ondanks be grip voor het kabinetsbesluit, te leurgesteld. ,,Een nieuw besluit valt pas op 20 mei. Ik hoop dat er snel extra compensatiemaatregelen worden aangekondigd, anders gaan er veel bedrijven omvallen. Daar- Of we genoeg personeel hebben? Dat durf ik niet te zeggen naast zou het mooi zijn als de Vei ligheidsregio de lockdown iets ver soepelt, zodat recreatiebedrijven weer voorzichtig gasten kunnen ontvangen." Hij pleit verder voor afstemming met België. Jeroen van Gastel van kapsalon Charlie Hair in Goes snapt de over wegingen van het kabinet: ,,Zake- lijk is het zuur, maar we hebben er niks aan als er een tweede piek in coronabesmettingen komt. Ik ben blij met de steunmaatregelen, maar het moet geen halfjaar gaan duren. Financieel wordt het dan lastig. Maar ik mis ook mijn klanten. Nou ja, we knappen nu de zaak op. De kapsalon is straks om door een rin getje te halen." Evenementen Het grootste evenement van Zee land, Concert at Sea, gaat deze zo mer niet door. De Ballade in Ter- neuzen ook niet, net als het Zeeland Nazomerfestival, dat van 25 augus tus tot en met 5 september zou plaatsvinden. ,,Je kunt niet op 1 sep tember toch een gedeelte door laten gaan", zegt directeur Henk Schoute. ,,Repetities zijn onmogelijk en dan hadden we nog steeds anderhalve meter in acht moeten nemen. Er zat niks anders op." Met vijf andere provincies die weinig inwoners hebben, vormt Zeeland K6 om te strijden voor gelijkwaardige kwaliteit van leven Goesenaar helpt ex- patiënten op hun lange weg van herstel Allister van Hoeve kan door de uitbraak van het coronavirus tijdelijk niet naar zijn werk bij manege Paardoes en de groendienst van 's Heeren Loo waar hij in een begeleid-wonenhuis woont. Maar stilzitten is niks voor Allister en daarom maakt hij de binnenstad van Vlissingen vrij van gedumpt afval. ,,Het is geen gezicht, al die troep op straat en het is niet goed voor het milieu.'' It I woensdag 22 april 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Scholen: veel losse eindjes Scholen en sportclubs gaan de komende tijd bedenken hoe ze de versoepeling van de corona maatregelen in het vat gieten. De horeca en contactberoepen als kappers zien voorlopig nog geen licht aan het einde van de tunnel. Voor evenementen valt het doek. Frank Balkenende, Theo Giele en Ernst Jan Rozendaal Vlissingen - Pim van Kampen, basisonderwijs ZEELAND5 ZEELAND8 ZEELAND6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25