CORONAVIRUS Plastic scherm is gouden business O Basisonderwijs begint 11 mei weer, meeste maatregelen gehandhaafd JOL Gratis olie? In Amerika wel, maar hier (nog) niet Wat zou Toon nu zeggen? Walcheren In de VS krijgen kopers van olie geld toe dankzij de coronacrisis.P14 Zoon Maurice Hermans over de teksten van zijn vader Toon die volgens hem juist in deze tijd nog steeds hoop en troost bieden Als abonnee heeft u onbeperkt toegang tot alle online artikelen. Ga naar pzc.nl/inloggen In de aanloop naar de anderhal- vemetereconomie is de vraag naar afzetlint, stickers, handschoenen, schorten en mondkapjes geëxplodeerd. Ook voor makers van kunststof schermen is het een gouden tijd. Het Zeeuws-Vlaamse sociaal werkbedrijf Dethon maakt al jaren zulke schermen, maar nu is de vraag overweldigend. En bedrijfsmanager Clen de Kraker ziet kansen genoeg. ,,Als je sommige doe-het-zelf- schermen ziet, weet je: dat kan beter.'' «zeeland 2 „Voorzichtigheid nu, is beter dan spijt achteraf', zei premier Mark Rutte gisteravond tijdens een pers conferentie over de coronacrisis. Hoewel het aantal besmettingen af neemt, is het nog te vroeg om de maatregelen te versoepelen. Het kabinet kiest er daarom voor bijna alle huidige coronamaatrege len te verlengen tot 20 mei. Ruimte wordt vooral geboden aan kinderen en ouderen. Vanaf 11 mei mogen de basisscholen weer open. Kinderen worden dan om de dag op school verwacht, om zo de lokalen leger te houden. Scholen bepalen zelf hoe ze dat organiseren. Sporten Ook worden voor kinderen tot en met 12 jaar de regels om te mogen sporten soepeler: zij mogen weer in groepsverband met elkaar het sport veld op. Voor ouderen die nog thuis wonen, komt ook enige verlichting. Nu luidt het dringende advies nog dat 70-plussers geen bezoek mogen. Straks mogen zij 'één of twee' be zoekers ontvangen. Maar verder durft het kabinet het nog niet aan om de samenleving te Voorzichtigheid nu, is beter dan spijt achteraf 'herstarten'. ,,Het risico is te groot dat het virus dan weer opflakkert met alle gevolgen van dien'', bena drukt Rutte. Dat betekent dat de ho reca op zijn vroegst weer woensdag 20 mei opent. De brancheorganisa tie vreest voor massale faillissemen ten. Ook aan het thuiswerken komt voorlopig geen einde, waardoor be drijven en veel winkels onder hoge druk blijven staan. Evenementen gaan niet door: het verbod wordt verlengd tot 1 september. Tot die tijd is ook het betaald voetbal verboden. Vanuit werkgeversorganisaties klonk gisteren al felle kritiek. Zij le verden vuistdikke protocollen in over hoe klanten en personeel 1,5 meter afstand tot elkaar konden houden. Maar dat is voor het kabinet geen reden de bedrijven toestem ming te geven weer open te gaan. ,,De vrijheid van de een mag niet ten koste gaan van de gezondheid van de ander'', zei Rutte. Maatwerk Het Zeeuwse onderwijs heeft nog veel vragen. ,,Dat de kinderen min der gevaar lopen begrijp ik, maar hoe zorg je dat je medewerkers veilig kunnen werken? Maatwerk is no dig'', zegt Pim van Kampen, voorzit ter van de coöperatie voor het Zeeuwse basisonderwijs. Concert at Sea Concert at Sea is nu uitgesteld tot 24, 25 en 26 juni 2021. Alle aange schafte kaarten voor de editie van 2020 blijven geldig voor 2021. ,,Het doet pijn dit te moeten melden. Net als jullie keken we weer erg uit naar het jaarlijks hoogtepunt op de Brou- wersdam, maar het is helaas niet an ders," zegt Paskal Jakobsen namens Bl0f op de site van het festival. Nieuwsmedia »P20 FOTO ANNEHANA Scholen open, maar meer niet De basisscholen gaan weer open in mei, maar de horeca blijft ge sloten en grote evenementen worden afgelast tot september. Het kabinet heropent het land maar heel langzaam. Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag -Premier Mark Rutte »P3-5 ZEELAND 1: Zeeuws onderwijs ziet nog veel losse eindjes, voor ho reca en contactberoepen is er nog geen groen licht en voor evene menten valt het doek. woensdag 22 april 2020 21°C Vandaag en morgen zonovergoten pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1