Dick Advocaat (72) is nog niet klaar met klus bij Feyenoord II met keus voor Reggeborgh? II 19 met twintig clubs zo goed als uitgesloten Trainen onder voorwaarden eerste instantie voor de clubs die 'gedwongen' degraderen, ofwel promotie mislopen, waaronder in elk geval de periodewinnaars FC Volendam en NAC. Die twee clubs zijn - curieus genoeg de enige Nederlandse clubs die formeel ge zien een al afgeronde competitie hebben gewonnen. Solidariteitsfonds Maar veel ingrijpender nog wordt de strategie voor het hele kalender jaar 2020. De kans is groot dat ook het nieuwe seizoen 2020-2021 zon der publiek zal aftrappen, met alle grote financiële gevolgen van dien. Recettes en sponsoring vormen het overgrote deel van de inkomsten van profclubs in Nederland. Een solidariteitsfonds is pure noodzaak om het profvoetbal over een langere periode overeind te houden. Het geld van FOX Sports is wel binnen. Voor de KNVB was dat een van de belangrijkste redenen om niet zelf de competitie vroegtijdig stop te zetten: in dat geval zou de zendgemachtigde de betalingen stop kunnen zetten. Nu is er for meel sprake van 'overmacht', ook verzekeringstechnisch van belang. ,,Dat de KNVB de onderbroken competities nog niet definitief heeft afgelast, is vooral omdat de bedrijfstak betaald voetbal in finan cieel zwaar weer zit'', stelde de bond in een persbericht. ,,Gepro- beerd wordt om te voorkomen dat hierdoor clubs omvallen en banen uit het voetbal verdwijnen. Net als in andere delen van onze economie wordt gevochten om een bedrijfs tak zo goed mogelijk te beschermen tegen de financiële gevolgen van de huidige crisis.'' TOPSPORT Toen ze bij Feyenoord hoorden dat Dick Advocaat deze weken ook nog alle beelden van de wed strijden uit de oefencampagne van dit seizoen wilde hebben om terug te kijken, wisten ze genoeg. De 72-jarige Hagenaar zou een jaar bijtekenen in de Kuip. Gisteren kwam het volgens de aanhang van de club zeer goede nieuws offici eel naar buiten, gek genoeg twee uur voor de persconferentie van premier Rutte. Daardoor sneeuwde het alle maal enigszins onder. Advocaat hield het bij een zeer korte pers verklaring, de club liet weten dat de trainer pas in een later stadium dieper zal ingaan op het hoe en waarom. Dat is overigens zo ook wel in te vullen. Advocaat heeft Feyenoord dit seizoen in een re cordtempo naar zijn hand gezet en bij hem leeft sterk het idee dat de stijgende lijn in de Kuip kan worden doorgetrokken. Tot alles kwam stil te liggen waren we met iets moois bezig bij Feyenoord De periode zonder trainingen en wedstrijden vrat aan het Haagse voetbaldier. ,,Zeker de af gelopen gekke weken merkte ik hoe gedreven ik nog ben en hoe enorm veel zin ik heb om door te gaan als trainer'', aldus Advocaat. ,,Tot alles kwam stil te liggen wa ren we met iets moois bezig. Er begon binnen de ploeg echt iets te ontstaan. Dat willen we als staf en selectie afmaken.'' Dat Advocaat een krabbel zet onder een nieuw contract, maakt ook meteen duidelijk dat tech nisch directeur Frank Arnesen hem een toekomstbeeld heeft ge schetst met perspectief. Feyen- oord hoopt dat Steven Berghuis in de Kuip blijft. Leroy Fer onder handelt over een nieuw contract en ook Eric Botteghin die deze maand zijn aflopende contract formeel zag worden opgezegd, krijgt snel een nieuwe verbintenis voorgeschoteld. Kuyt Feyenoord denkt dat het klaar is voor een nieuw seizoen als het twee middenvelders en een lin kerspits weet te strikken. Oguzhan Ozyakup zou een van die middenvelders kunnen zijn. Vitesse-aanvaller Bryan Linssen is de kandidaat om als extra aanval ler te worden toegevoegd. Dirk Kuyt was de hoofdkandidaat om het nieuwe Feyenoord Onder 21 jaar onder zijn hoede te nemen, maar de Katwijker past voor die rol. Kuyt zal komend seizoen zo veel mogelijk rondkijken op trai ningsvelden. Dat doet de trainer van Feyenoord Onder 19 jaar bij de jeugd, het eerste van Feyenoord en bij clubs in het buitenland. het kopmanschap deelde met Sven Kramer en Patrick Roest, is hij nu de absolute kopman. ,,Er wordt veel van Kjeld gevraagd'', zegt Mark Tui- tert. ,,Kjeld zal meer de leiding moeten nemen, de lijnen deels uit zetten, zich meer met het pro gramma moeten bemoeien. De vraag is nu of Kjeld dat wil, of hij Financieel heeft Nuis goede keus gemaakt. Maar sportief? Danzeg ik nee dat kan en leuk vindt en hoe de wisselwerking met de rest is." Uitdaging Er zijn twee scenario's volgens Tui- tert: ,,Het kan achteraf een foute keuze blijken, maar het kan ook veel positiefs losmaken bij iemand. Als dat gebeurt, kan hij ongetwij feld heel hard schaatsen. Mooi is: het is ook een uitdaging. Kjeld zal het idee hebben: ik weet wat ik kan, ik ben goed en ik red me wel. Het is nu aan hem om dat te bewijzen.'' De grote vraag is ook hoe Regge- borgh op het vertrek van Ntab en Verbij reageert. Of er nog andere schaatsers aangetrokken worden. Nederlands beste sprinters liggen allemaal vast of zijn gestopt, zoals Jan Smeekens. Tuitert: ,,Als Regge borgh Kjeld haalt, mag je ervan uit gaan dat ze dat vertrek van die twee zo goed mogelijk op willen vangen. Maar Kai Verbij vervang je niet zo maar, niet in Nederland althans.'' Het getouwtrek om Nederlands beste sprinters is goed voor het schaatsen, denken Wennemars en Tuitert. Laatstgenoemde: ,,Je kunt flauw zeggen: het gaat om geld, maar geld is ook de waardering die je voor je prestaties krijgt. Het is goed dat het niet alleen meer om Ireen en Sven gaat, maar dat een paar partijen serieus werk maken van het optuigen van een ploeg.'' Of Nuis verkeerd heeft gegokt, zal blij ken. Wennemars: „Komende win- Kjeld Nuis is volgend seizoen de absolute kopman bij Reggeborgh ter wordt het besloten. Op het ijs." na het vertrek van Kai Verbij en Dai Dai Ntab. foto bsr agency woensdag 22 april 2020 Topsporters mogen onder bepaalde voorwaarden weer buitenshuis op locatie indivi dueel trainen. NOC*NSF had er afgelopen week bij minister Martin van Rijn (Sport) op aangedrongen om de trai ningsmogelijkheden van top sporters te verruimen. Diverse sportbonden hebben al plannen hoe ze hun trainin gen kunnen vormgeven met inachtneming van de voor zorgsmaatregelen, zoals 1,5 meter afstand bewaren. Dat Dick Advocaat zou bijteke nen, was helder. De Hagenaar deed het gisteren officieel, wetend dat Feyenoord een se lectie op de been zal brengen die sterk genoeg is voor een top 3-plek. Mikos Gouka Rotterdam - Dick Advocaat (72) Dick Advocaat gaat nog een jaar door. foto bsr agency - Erben Wennemars (44)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19