A Heeft Nuis verkeerd gegokt Competitie nu definitief stilgelegd, eredivisie mm* 18 Premier Mark Rutte was glashelder gisteravond: tot 1 september wordt er geen betaald voetbal gespeeld in Nederland. Het is nu aan de KNVB om de gestrande competitie af te ronden. Kort Miljoenensteun voor Thialf Het noodlijdende ijsstadion Thialf in Hee renveen krijgt een reddingskrediet van 3 miljoen euro van de provincie Friesland en de gemeente Heerenveen om de financiële problemen op te lossen. Thialf werd tussen 2015 en 2017 voor tientallen miljoenen gere noveerd en lijdt sindsdien verlies. Bond beëindigt seizoen De Nederlandse hockeybond heeft alle competities van dit seizoen beëindigd. Er worden geen kampioenen uitgeroepen, geen club promoveert of degradeert. De hoofdklassen gaan volgend seizoen met de zelfde teams van start. De verlenging van het verbod op evenementen tot 1 september is ook slecht nieuws voor de TT van Assen (28 juni) en de NK wielrennen (half juni, maar was al op zoek naar nieuwe datums in augustus). De TT mikt nog wel op een plekje in de alternatieve racekalender. September is een optie. Zandvoort: geen zomer GP Met het besluit dat er tot 1 september geen evenementen worden georganiseerd, komt er definitief geen Formule 1-race in Zand voort (foto) deze zomer. Onverwacht kwam die boodschap niet bij de organisatie van de Dutch Grand Prix. Hypothetisch zouden FIA en FOM nog met een verzoek kunnen komen om de race na 1 september in te halen. ,,En natuurlijk hebben we dan de plicht om daarover na te denken, als dat gaat over bijvoorbeeld september of oktober", reageerde circuitdirecteur Robert van Overdijk. ,,We wachten maar even af." Uitstel kost 5 miljard euro Japan en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) dragen samen de extra kosten van het uitstellen van de Spelen. Volgens schattingen van onderzoekers lopen die op tot zo'n 5 miljard euro. Japan heeft al meer dan 10 miljard euro geïnvesteerd in de Spe len, die zijn verplaatst naar volgend jaar. Quote van de dag 'Dit hadden onze toppers nodig. Conditie van zwemmers gaat sneller achteruit' Velema verlengt contract Slechte beurt van Brady De KNVB verkondigde de laatste weken steeds dezelfde boodschap: de richtlijnen van het RIVM en de overheid zijn leidend. Wat dat be treft was het verhelderend dat pre mier Mark Rutte duidelijke woor den sprak: tot 1 september is be taald voetbal uitgesloten in Neder land. Dat nieuws zat er al een tijdje aan te komen, maar werd gisteren definitief. Waar buurland Duits land een herstart van de Bundesliga voorbereidt, zonder publiek, is een dergelijk noodscenario in Neder land nu uitgesloten. Ook met lege tribunes gelden profwedstrijden als 'vergunningsplichtig'. Dat biedt deels helderheid, na maanden van gebakkelei over het al dan niet stopzetten van de compe titie. De KNVB verklaarde in een reactie verheugd te zijn dat er onder strikte voorwaarden weer voor zichtig mag worden getraind door topsporters, zoals ook de jeugd weer de velden op mag. Maar de immense zorgen voor het betaald voetbal zijn daarmee nog niet verdwenen, integendeel. Wat het formeel afronden van de competitie betreft, ligt de bal nu eerst bij de KNVB. Het bestuur betaald voetbal, bestaande uit di recteur Eric Gudde en commercieel directeur Jean-Paul Decossaux, be slist komende vrijdag hoe het sei zoen officieel eindigt. Het duo zal daarvoor eerst draag vlak moeten verkrijgen bij de clubs, maar een formele stemming is niet nodig. Wat inmiddels al een tijdje helder is, is dat een eredivisie met twintig clubs in het nieuwe seizoen geen serieuze optie is. Eindstand Praktisch is dat idee vrijwel onhaal baar binnen een mogelijk veel krappere speelkalender, terwijl het een grondige wijziging van het competitieformat vraagt, met alle reglementaire complicaties van dien. Bij de meeste clubs is er bo vendien amper serieus draagvlak voor dat plan. De huidige stand zal normaal gesproken leidend zijn bij het bepalen van de eindstand, waarbij er een oplossing moet wor den gevonden voor het 'KNVB be kerticket', aangezien de finale Fey- enoord-FC Utrecht niet gespeeld wordt. Het meest heikele punt wordt ech ter de promoties en degradaties, ook gezien alle financiële en juridi sche consequenties. Sportief gezien voelen de meeste betrokkenen voor een promotie van Cambuur en De Graafschap, de nummers 1 en 2 van de Keuken Kampioen Divisie. Maar juridisch kan een degradatie van RKC en ADO Den Haag weleens tot gedoe leiden, aangezien de com petitie voor slechts driekwart is ge speeld. Rechtszaken en bezwaar schriften vallen de komende weken bepaald niet uit te sluiten. Cruciaal wordt in het vervolgtra ject de financiële compensatie. In Op papier leek het zo mooi: een nieuw team, verandering na tien jaar onder dezelfde coach, een beter contract en trainen met de snelste mannen van Nederland. Kjeld Nuis (30) lonkt al langer naar een andere omgeving en sprak vorig seizoen openlijk over het gemis aan snelle ploeggenoten. Maar in navolging van zijn overstap van Jumbo-Visma naar Reggeborgh, anderhalve week geleden, werd gisteren bekend dat Kai Verbij en Dai Dai Ntab de trans fer andersom maken. Heeft Nuis, de tweevoudig olym pisch kampioen van Pyeongchang en meervoudig wereldkampioen, verkeerd gegokt? De stoelendans bij de sprinters betekent dat Nuis ko mend seizoen Ronald Mulder als belangrijkste ploeggenoot heeft, met wat jonge talenten daarachter. Maar geen grotere groep met man nen die zich al jaren meten met de snelsten ter wereld. Verbij, bij Reg- geborgh de afgelopen jaren kop man, wordt bij Jumbo-Visma her enigd met boezemvriend, concur- rent en oud-ploeggenoot Thomas Krol. Juist Krol was het afgelopen jaar naast teamgenoot een van de grootste concurrenten van Nuis. ,,Een van de dingen die Kjeld zei was: ik wil een snelle trein'', zegt Erben Wennemars. ,,Nou, die snelle trein die is nu weg, die zit nu waar hij zit. Financieel heeft hij on getwijfeld een goede keuze ge maakt, maar op sportief gebied, op snelheid? Dan zeg ik: nee.'' Tegelijk snapt Wennemars Nuis' behoefte aan een andere omgeving. ,,Na tien jaar een keertje wat anders, dat is goed.'' De stoelendans betekent ook dat Nuis een andere rol krijgt dan de af gelopen jaren bij zijn vertrouwde team. Waar hij bij Jumbo-Visma woensdag 22 april 2020 GO SCHAATSEN HOCKEY FORMULE 1 OLYMPISCHE SPELEN —Ronald Gaastra, coach van België, kan het bad weer in om te trainen. SCHAATSEN Lennart Velema (26, foto) schaatst ook komend seizoen voor Team IKO. De sprinter verlengde zijn contract met een jaar. Velema was goed op dreef afgelo pen seizoen. Hij reed alle wereldbeker wedstrijden, inclusief de finale in Hee renveen. Op de NK sprint werd hij tweede. NFL American footballer Tom Brady (42, foto) heeft een slechte beurt gemaakt in zijn nieuwe woonplaats Tampa. De beroemde quarterback werd betrapt terwijl hij sportte in een afgesloten park. Brady verruilde on langs New England Pa triots voor Tampa Bay Buccaneers. O a 0) KNVB is nu echt aan zet Sjoerd Mossou Maarten Wijffels Zeist Het seizoen begon 2 augustus met PEC - Willem II (1-3). Gronin gen - PSV was de laatste. foto bsr De spraakmakende transfer van Kjeld Nuis naar ploeg Regge- borgh wordt gevolgd door het vertrek van zijn beoogde ploeg genoten. Kai Verbij en Dai Dai Ntab schaatsen de komende twee jaar voor Jumbo-Visma. Heeft Nuis verkeerd gegokt? Lisette van der Geest Heerenveen thialf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18