Elektronisch afval niet in prullenbak mikken Residence Mondragon ingeluid met bouwvlog 7 BOUWVALLEN HOEK VAN DE N59 MET DE N57 Wie is er niet langsgereden? De twee bouwvallen van huizen op de hoek van de N59 met de N57, aan de Serooskerkseweg. Beschermde vleermuizen hielden de sloop twee jaar tegen, maar nu is er groen licht. Beëdiging te zien via livestream i én huis is inmiddels te gen de vlakte. Dat van Arianne en Marcel Be zemer, die twee jaar te rug hun huis in Burgh- Haamstede verkochten en de lap grond aan de Serooskerkseweg kochten. Mét de verkrotte woning erop. ,,Want hier kunnen we paar den aan huis houden. Dat is een langgekoesterde wens", legt Ari- anne uit, die met Marcel en hun We wonen al die tijd in een woonunit op het terrein. Dat gaat eigenlijk heel goed kinderen in de paardensport actief is. Met de buren wilden ze de twee oude huizen op het voormalige campingterrein slopen - ze ston- den te dicht naast elkaar. De nieuwe huizen zouden dan een eindje verder landinwaarts kun nen komen, om zo ook minder last van het verkeer te hebben. Als de Dammenweg straks is doorgetrok ken, staan de huizen zo'n beetje in het midden tussen die weg en de Serooskerkseweg (N57). Onderzoek Maar vleermuizen in beide leeg staande, verkrotte panden zorgden voor vertraging. Zolang die daar huisden, mocht er niet gesloopt worden. Onderzoek naar die die ren kostte bovendien veel tijd om dat een locatie meerdere malen en in meerdere seizoenen bezocht moet worden om vast te stellen waarom ze er zitten. En in de win terperiode mocht er überhaupt niet eens onderzoek naar gedaan worden om ze niet te verstoren. Het leverde al met al aardig wat tijdverlies op. ,,Dat het langer dan een jaar ging duren wisten we ook niet van tevoren", zegt Arianne. ,,Maar zo gaat het nu eenmaal. We wonen al die tijd in een woonunit op het terrein. Dat gaat eigenlijk heel goed." Groen licht Vorige week kwam er groen licht voor de sloop van het oude huis op hun grond. De afgelopen da gen is dat neergehaald. Ze hebben juist zo snel gehandeld om te voorkomen dat er weer een vleer muis binnen zou vliegen, legt Arianne uit. ,,Nu wachten we af tot het bestemmingsplan gewij zigd wordt. Daarna volgt de aan vraag voor een bouwvergunning om een nieuw huis te kunnen bouwen. We maken ons niet druk en genieten nu al elke dag van de paarden die we aan huis hebben en van de stal die we al vergun- ningsvrij konden bouwen. De rest komt vanzelf goed." ZIERIKZEE Jack van der Hoek wordt donderdag 14 mei geïnstal leerd als de nieuwe burgemeester van Schouwen-Duiveland. Zijn benoeming is 17 april bij koninklijk besluit officieel ge worden, heeft commissaris van de koning Han Polman vandaag bekend gemaakt. Vanaf 12 mei is Van der Hoek al wel in functie. In verband met de maatregelen rond het coronavirus gebeurt de formele beëdiging twee dagen la ter in kleine kring. Het moment zelf is voor iedereen te volgen via een live-uitzending op de ge meentelijke internetpagina. Van der Hoek (56) volgt Gerard Rabe- link op, die met pensioen gaat. ZIERIKZEE Hotel Mondragon is nog maar net klaar of de bouw van Residence Mondra- gon is begonnen. Direct naast het hotel aan de Oude Haven in Zierikzee komen zeven luxe appartementen. ,,In 'normale' tijden zouden we dit met een groot gezel schap vieren, dat gaat nu niet. Daarom zijn we online gestart met een bouwvlog", zegt ma kelaar Joris Jobse van Team Leisure. De appartementen zijn geschikt voor 2 of 4 perso nen en voorzien van alle luxe, zoals een eigen 'pantry', een klein keukentje. Het naastge- legen hotel Mondragon zorgt straks voor alle 'services', zoals de schoonmaak en het bedlin nen. De exploitatieorganisatie van het hotel gaat de appartemen ten beheren en verhuren. In de praktijk komt het er op neer dan eigenaren van de apparte menten er geen omkijken naar hebben, zegt Jobse. ,,Het is een interessante investering." Bin nenkort start de verkoop. Ma kelaar Jobse denkt niet dat de coronacrisis roet in het eten gooit. Meer informatie over de ap partementen: teamleisure.nl. Michiel Bouwman Goes Dat het belangrijk is om elektro nisch afval niet zomaar in de vuil nisbak te mikken, leren kinderen van twintig basisscholen de ko mende tijd. En wel via een online programma: de E-waste Race. Normaal gesproken zouden zij nu fysiek bezig zijn met het inza melen van klein elektronisch afval, maar door het sluiten van de scho len kon dit niet doorgaan. Via vi deo's, quizzen en online opdrach ten leren kinderen alsnog wat er zo belangrijk is om elektronische ap paraten in te zamelen en te recy clen. Dat is nodig vindt de OLAZ, een samenwerking tussen alle Zeeuwse gemeente op het gebied van afval. Want nog te vaak belandt e-waste bij het restafval. Nu dat niet meer ingezameld kan worden op scholen gaan de leerlin gen zelf aan de slag om de bood schap aan hun omgeving te vertel len. Ze maken bijvoorbeeld zelf een campagne en zetten social media in bij hun project. Vorig jaar werd de eerste E-waste Race gehouden in Zeeuws Vlaan deren. Kinderen van tien basis scholen verzamelden daar ruim 22.000 kilo elektronisch afval dat via de Zeeuws Vlaamse milieustra ten is afgevoerd. dinsdag 21 april 2020 SD 'Vleermuishuizen' worden gesloopt Michiel Bouwman Serooskerke - Arianne Bezemer Eindelijk mag dit huis aan de Serooskerkseweg worden gesloopt. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41