Het feestje bij Fortis komt er nog wel II O O) CD O Brabantse vereniging dreigde naar achtergrond te verdwijnen ZEELAND 11 Rinus Verboom slaat samen met Marcel en Davy Gunst een nieuwe weg in. ,,Het is hoog tijd voor een volgende stap.'' Trainer De Bonte Begin april was het een feit: de korfbal lers van Fortis waren zeker van de titel in de eerste klasse in de zaal en komen volgend seizoen uit in de overgangs klasse. Een mooi moment voor de 35- jarige routinier Remco Crucq, die een belangrijk aandeel had in het succes én voor wie de cirkel rond is. Maar tegelij kertijd ook een heel vreemd moment. Met de kennis van nu zou je kunnen zeggen dat Remco Crucq een cru ciale bijdrage heeft geleverd aan het succes van Fortis. Op 19 januari schoot hij elf keer Js raak in de topper tegen Kinderdijk, dat op slechts yjf één punt tweede werd. „Ik moest even graven, want het is best een tijd geleden. Maar toen was ik inderdaad aardig op schot'', gaat Crucq terug in de tijd. Fortis was de concurrent met 24-19 de baas. Dddr werd het verschil ge maakt. ,,Maar toen wisten we natuur- lijk nog niet dat het zo zou gaan lopen'', aldus de topscorer van de topper. ,,Het was een spannende wedstrijd. Zij had den ook een heer die veel punten maakte. Maar mijn teamgenoten scoorden beter dan die van hem. Dan zie je maar: je kunt het niet in je eentje." Crucq speelde een goed zaalseizoen, vindt hij ook zelf. „Eén van mijn betere seizoenen van de laatste ja ren. Ik heb best wel wat goals gemaakt." Maar hij blijft het zeg gen: zonder de rest van het team was het niet gelukt. ,,We hebben allemaal een goed seizoen gespeeld. We hebben laten zien hoe sterk we zijn, bijvoor- beeld tegen nummer drie Merwede. We knokten onszelf, zoals wel vaker, terug van een achterstand en wonnen. Ook dat was een hoogtepunt.'' Dankzij die late zege en ook dankzij zijn elf doelpunten tegen Kinderdijk is voor Crucq de cirkel rond. ,,Dertien jaar geleden maakte ik mijn debuut in de overgangsklasse en nu keren we te rug op dat niveau. Ik ga dus nog wel een jaartje door en ik voel me ook nog fit.'' De titel kreeg Fortis echter op papier, waar de ploeg die liever had gepakt in de tweede topper tegen Kinderdijk. ,,Nu misten we het euforie-moment. De échte beslissing viel niet op het veld. Maar we waren zeker blij en dat feestje komt er nog wel, hoor.'' Dylan Groenwegen, Thomas de Gendt, Niki Terpstra, Sebastiaan Lan- geveld. Het is een kleine greep uit de renners die Willebrord Wil Vooruit hebben vertegenwoordigd. De Bra bantse wielervereniging was jaren lang een begrip, maar dreigde de laat ste jaren naar de achtergrond te ver dwijnen. De familie Gunst en Rinus Verboom willen daar verandering in brengen. ,,We zijn goed op weg met de junioren en deze wedstrijdloze pe riode is een goed moment om ons te bezinnen over de toekomst", klinkt het eensgezind. Met gepaste trots loopt Rinus Ver boom de lijst van renners door die naam en faam hebben gemaakt in de wielersport en de basis bij Willebrord Wil Vooruit hebben gelegd. ,,Als je zo kijkt, heeft onze vereniging toch aar dig wat mooie namen voortge bracht", kijkt Verboom terug. „Ik loop inmiddels als zo'n vijftig jaar mee in de wie lersport. Eerst als renner, vervolgens jarenlang als ploegleider. Ik heb inmid dels al diverse jaren de elites en beloften onder mijn hoede, maar ik merkte dat het voor onze vereniging steeds lastiger werd om een volwaardige ploeg op de been te brengen." Verboom (foto links) zag de belang stelling jaar na jaar afnemen en zat met de handen in het haar. ,,Ik heb zelfs overwogen om te stoppen. Als je ziet dat het zo moeizaam gaat, dan be- Er zullen wat wenkbrauwen ge fronst zijn, toen de vereniging begin april - normaliter midden in het wie- lervoorjaar - een oproep deed aan be langstellenden. ,,Je kunt er niet vroeg genoeg bij zijn", beseft Davy Gunst. ,,De concurrentie wordt steeds groter. Wij benaderen zelf ook al volop, want wij weten dat de andere clubs ook op de loer liggen Er zijn niet voor niets nu al renners die voor volgend jaar al rond zijn met een ploeg. We benaderen zelf dus ook al volop, want wij weten dat de andere clubs ook op de loer liggen. Boven dien is het mooi dat al tien renners op onze oproep gereageerd hebben." Waar de juniorenploeg vooral be kend staat om zijn internationale ka rakter, zou dat ook op termijn bij de elites en beloften het geval kunnen zijn. ,,De Britse tweevoudig wereld kampioen veldrijden Ben Tulett heeft twee jaar voor onze juniorenploeg ge reden. Volgend jaar zijn we bij de eli tes en beloften ook al verzekerd van een Nieuw-Zeelandse renner. Verder is er interesse uit Noorwegen, Groot- Brittannië, Engeland en België. Het gaat de goede kant op." Verboom en Gunst doen er dan ook alles aan om dit project te gen het volgende seizoen op poten te hebben. „We bie den een internationaal programma aan. Naast de gebruikelijke clubcompeti tiewedstrijden willen we deelnemen aan de U23 Road Series met onze beloftenploeg en buitenlandse etappekoersen rij den in België, Frankrijk en Duitsland. Dat is naar onze mening cruciaal voor de ontwikkeling van renners. We hebben al enthousiaste reacties gekre gen. Het is nog vroeg, maar een goed begin is het halve werk", besluit Gunst (foto rechts). gin je je af te vragen wat voor zin het heeft. Aan de andere kant zag ik dat de juniorenploeg onder leiding van Davy en zijn vader Marcel Gunst steeds be ter ging presteren. Dat biedt perspec tief." Nu het wielerseizoen door de coro nacrisis op zijn gat ligt, was het voor de Zeeuwen het ideale moment om samen te zitten en plannen te bera men voor de toekomst. „Toen Ri nus om raad vroeg, heb ik geen moment getwijfeld", vult Davy Gunst aan. ,,Het wordt tijd dat er terug leven komt bij de elites en beloften. Voor onze ambitieuze junio ren kan het een mooie tus senstap zijn. Het ontbreekt ons met name aan belofterenners, maar dat hopen we nu te veranderen." De tweedejaars junioren hebben door het coronavirus vooralsnog nau welijks de kans gekregen om zich te tonen aan het grote publiek. ,,Tel daar bij op dat de eerstejaars beloften bij continentale ploegen in dezelfde situ atie zitten. Het lijkt me sterk dat die- zelfde renners volgend jaar geen kans meer krijgen, wat zou betekenen dat er minder plaats is voor de doorstro mende junioren. Een precaire situatie dus." Nieuw clubgebouw Aangezien de opleiding van renners centraal staat bij Willebrord Wil Vooruit, is dit het uitgelezen moment voor de nieuwe opzet. „Er is inderdaad geen beter tijd stip om dit plan te ont vouwen", meent Rinus Verboom. ,,De junioren zijn bij ons enorm suc cesvol. Ik denk dat er geen betere opleidings- ploeg in Nederland is. Het is ongelofelijk welke stappen in de voorbije jaren zijn gemaakt onder leiding van Davy en Marcel. Daarnaast heeft onze vereniging sinds kort een nieuw clubgebouw met een nieuwe wielerbaan. Het is dus ook hoog tijd voor een volgende stap, met onze elites en beloften. Ik zie het al vast helemaal zitten." dinsdag 21 april 2020 GO 43 Erwin van der Woerdt ver trekt na twee seizoenen bij derdedivisionist Barendrecht, waar hij het tweede elftal onder zijn hoede had. Van der Woerdt (43) voetbalde in het verleden bij Kloetinge en was daar ook twee jaar as sistent-trainer. Daarna stond hij als trainer bij onder meer RBC en Duive- land aan het roer. I 21 Tom de Bonte (27, foto) is ko mend seizoen in België actief. De Brabantse aanvaller, die in Zeeland voor Kloetinge en Goes uitkwam, verruilt hoofd klasser Halste ren voor Excel sior FC Essen. Die club is ge promoveerd en komt komend seizoen uit in de derde klas se provinciaal. Zeeuwen blazen Willebrord Wil Vooruit nieuw leven in Vroeger dan normaal is het tijd om terug te kijken op het seizoen. Want door het coronavirus zijn veel com petities abrupt tot een einde geko men en liggen andere sporten stil. Wat waren de hoogtepunten van een vreemde jaargang? Vandaag in deel 1: korfballer Remco Crucq. Daniel Vervelde Oost-Souburg Job de Feijter Sint Willebrord Olav Kooij wint in 2019 in Sluiskil de derde etappe van de Juniorendrie- daagse. Kooij reed toen voor Willebrord Wil Vooruit en maakt sinds dit jaar deel uit van het Jumbo-Visma Development Team. foto joeri de coninck -Davy Gunst a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35