Leao Masters Getijdenduiker bij Waterdunen voldoet Explosief in brievenbus in Opsporing Verzocht Vrouw aangehouden na nacht vol vergrijpen 2 BOB MAES V Column In tijden van crisis en tegen spoed grijpen we terug op het bekende. We willen weer jong zijn, de wereld opnieuw kunnen ontdekken en alles voor de tweede keer doen. Professionals die er voor hebben doorgeleerd, hebben het meerdere keren aangetoond. We verlangen terug naar zorgeloze tijden. In deze coronacrisis kom ik tot dezelfde conclusie. YouTube de legendarische wed strijden tegen PSV, Internazionale en Borussia Dortmund uit het sei zoen 2001/2002. Ik heb ze van be gin tot eind terug zitten kijken. Ik was weer een 10-jarig mannetje, zittend op de bank in een Feyen- oord-shirt dat ik tot over mijn knieën kon trekken, zeker wetend dat mijn ploeg de beste van de we reld was. Concerten op Lowlands en Rock Werchter herbeleef ik. De Staat, The National, Elbow en Royal Blood komen opnieuw voorbij. We omhelzen elkaar en dansen met iedereen. Anderhalve meter? Zo lang moet de frontman van Muse zijn. een verslaving bij gekomen. Lego Masters op RTL4, waarin acht duo's uit Nederland en Vlaande ren de meest bizarre Lego-creaties bouwen. Ademloos kijk ik toe hoe twee vrienden een wolkenkrabber bouwen die wordt aangevallen door een octopus. De kritische 'brickmaster', ontwerper bij Lego (hallo droombaan), is het enige ju rylid en bepaalt wie naar huis gaat en wie het gouden steentje krijgt. Je wordt instant terug ge slingerd naar je jeugd toen je uren zocht naar een ontbrekend steentje in je Legodozen om dat ene treinstation of kasteel af te bouwen. Na vijftien jaar is er ein delijk weer een programma op de buis waar je op zaterdagavond voor thuisblijft. Al zóu je al naar het café mogen. Lego is er blij mee, want de ver koop knalt ongetwijfeld door het dak. Na aflevering 2 scrol ik op In- stagram langs een reclame van Lego. Ik zie een enorm piraten- schip dat ik moét hebben. Helaas, 200 euro. Nooit geweten dat Lego zo duur was. Sinds vorige week zaterdag is er een verslaving bij gekomen DE STELLING Vandaag: De coronamaatregelen moeten nog niet worden versoepeld Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters PAS 36 QUARANTAINE Henk hier. Grote berg afval gedumpt bij de Steenen Beer Straat afgezet vanwege kans op gasontploffing HEINKENSZAND Borsele zoekt gevoel van vrijheid Dat was schrikken, anderhalf jaar geleden. De getijdenduiker, be doeld om water uit de Wester- schelde door te laten naar Waterdu- nen en omgekeerd, voldeed niet aan de eisen van de Waterwet. Als de schuiven open gaan, moet de veiligheid van het achterliggende gebied zijn verzekerd. Verbijsterd Provinciale Staten reageerden ver bijsterd. ,,Dit is de sleutel van het project!", zei Joan van Burg (SGP). ,,Als dit niet wordt goedgekeurd, heeft heel Waterdunen geen zin ge had. Dat zou een enorme afgang zijn." Het inlaten van zout water draagt namelijk bij aan de natuurherstel van de Westerschelde. Zonder wer kende getijdenduiker zou Zeeland niet voldoen aan de opdracht van het Rijk om natuurmaatregelen te treffen. Vanuit Den Haag zijn daar voor tientallen miljoenen euro's overgemaakt naar Zeeland. En zon der zout water in de kreken was het niet waarschijnlijk dat recreatieon dernemer Molecaten huisjes zou neerzetten in Waterdunen. Dat worst case scenario is nu defi nitief van de baan. Vanaf vorig jaar september is de getijdenduiker uit geprobeerd, om te beginnen een van de drie kokers. Onderzoeksbu reau Royal Haskoning werd inge schakeld om de werking en de vei- Als dit niet wordt goedgekeurd, heeft heel Waterdunen geen zin gehad ligheid in beeld te brengen. Er zijn wel wat aanpassingen nodig, con cludeert Royal Haskoning in een vorige maand opgeleverd rapport. Daar wordt nu naar gekeken. Alles wijst erop dat de extra kosten kun nen worden gedekt uit de post on voorzien in de begroting. Het opsporingsprogramma Opspo ring Verzocht laat vanavond beelden zien hoe drie jongens een explosief door een brievenbus gooien. Dat gebeurde aan de Jazzroute in Mid delburg. De bewoner raakte ge wond. De hulp van het publiek wordt ingeroepen om het drietal te vinden. Door de harde knal op woens dagavond 1 januari liep de man blij vend letsel op. De knal werd ver oorzaakt door een explosief. Zelfs een muur werd op twee plaatsen volledig doormidden gescheurd. De politie gaat voorlopig uit van een poging tot doodslag en neemt de zaak hoog op. Opsporingsbericht Tijdens het politieonderzoek zijn beelden opgevraagd. Het is nog niet bekend wie de drie jongens zijn. De politie wil weten wie het drietal herkent. In een speciaal opspo ringsbericht staan foto's van de jon gens, de publicatie daarvan volgt vanavond. De liveuitzending van Opsporing Verzocht is vanavond om 20.30 uur op NPO1. Morgen is er een herha ling van de uitzending op NPO2 rond 16.30 uur. De politie heeft gistermiddag in Kattendijke een 23-jarige vrouw uit Goes aangehouden, nadat ze ramen van een woning had ingegooid, een auto had gestolen en een man had aangereden. De vrouw zou gisternacht om 01.00 uur al ruiten van een woning in Goes hebben ingegooid. De re den is onbekend, mogelijk lag er een ruzie aan ten grondslag. Daarna zou de Goese bij een woningin braak in Goes een auto hebben ge stolen, waarmee ze naar Hooger- heide reed. Op de Reimerswaalweg in die plaats botste ze gisteren om 07.45 uur achter op een auto. Toen de 28-jarige Krabbendijkse be stuurder van die auto uitstapte, reed de vrouw er in de gestolen auto vandoor. Daarbij reed ze de man aan, die gewond raakte. De politie vermoedt dat de vrouw, die geen rijbewijs heeft, ook nog tegen geparkeerde auto's in 's-Gravenpolder is gereden. Men sen die schade hebben, wordt ge vraagd contact op te nemen met het politiebureau in Goes via telefoon nummer 0800-8844. Gisterenmiddag rond 13.30 uur werd zij in Kattendijke aangehou den. Zij zit vast voor onderzoek. dinsdag 21 april 2020 Mijn club Feyenoord streamt via Sinds vorige week zaterdag is er V 1 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb vertrou wen in een corona-app 726 stemmen E R IS NIKS AAN C>E HAN&. L_ EUKE tSINSEN EsOEN MET TOOS, PRET EN PLEZIER HULST Bij de Steenen Beer, de inundatiesluis in de Vlaamse Kreek tussen Graauw en Hulst, is een berg afval gedumpt. Het waterschap en de gemeente Hulst zijn in middels op de hoogte van de dumping, laten ze weten in een reactie op Twitter. Het afval wordt zo spoedig mogelijk op geruimd. KWADENDAMME Nadat de Sebastiaan- straat in Kwadendamme gistermiddag ruim een uur was afgesloten, is ie mand die in een woning had gedreigd zichzelf iets aan te doen, uiteindelijk per ambulance afge voerd. Het incident werd rond 14.00 uur gemeld, waarna de politie de straat afzette, omdat er sprake was van een gas kraan die open stond. Omwonenden werd ge vraagd voor hun eigen veiligheid binnen te blij ven en de brandweer deed metingen in de straat. Rond 15.30 uur werd de betrokkene uit eindelijk uit de woning gehaald en in een ambu lance afgevoerd. Wat betekent vrijheid voor de inwoners van Borsele? Is dat vrij over straat kunnen lopen? Is dat geen oorlog of leven zonder angst? Burgemeester Gerben Dijksterhuis roept de mensen in Borsele op een filmpje te maken, een tekening, foto of brief en zo te laten zien wat vrijheid is. Inzenden is mogelijk tot 29 april. Van alle inzendingen wordt een overzicht ge maakt op de site van de gemeente en de meest originele inzending krijgt een prijs. Insturen naar: communicatie@ borsele.nl Goed nieuws voor Waterdunen, meldt het dagelijks provinciebe stuur. Met enkele aanpassingen voldoet de getijdenduiker - die twee keer per dag zeewater bin nenlaat in het natuur- en recrea tiegebied bij Breskens - aan de Waterwet. De aanpassingen maken het project niet duurder. Ernst Jan Rozendaal Breskens - Joan van Burg, SGP Timo van de Kasteele Middelburg Arjen Nijmeijer Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2