Hotel l'Escaut stapt uit ambitieus project 5 Corona heeft van kampeerboerin Joyce de Visser een echte knutselboerin gemaakt. Nu ze geen kindjes meer op de camping heeft, knutselt ze online met ze. Joyce heeft het razend druk, ook al is haar minicamping in Zoutelande leeg en verla ten. ,,Ik moet nog een nieuwe opdracht verzinnen, een video opnemen en de kinderen van mijn gasten online aan het werk zetten." Tientallen kinderen door het hele land zijn er zoet mee. Hun ouders zijn Joyce dankbaar. Het nieuwe seizoen is net drie we ken aan de gang, als Joyce en Adrie de Visser hun minicamping moeten sluiten. Ook hen zakt de moed even in de schoenen. Maar niet voor lang. ,,De negativiteit is er in overvloed op dit moment. Het heeft mij ook we ken gekost om die achter me te laten. Nee, dat zeg ik verkeerd, want dat kan ik niet. Om er een positieve draai aan te geven, dat is het." OnlineEen online-sessie met on dernemers ('iets waar ik anders nooit tijd voor heb') brengt haar op een ge weldig idee. De scholen zijn dan al dicht en ouders verdelen thuis hun aandacht over hun werk en de kinde ren. ,,Als het op de camping drie da gen regent en mijn gasten zitten met hun koters in een voortent die nét iets te klein is, dan neem ik de kinde ren mee naar onze recreatieruimte. Dan gaan we knutselen en hebben ouders rustig tijd voor een bakje kof fie en de krant. Zo omzeil je gemop per." Stoute schoenen Joyce trekt de stoute schoenen aan en stuurt haar gasten een mailtje: 'jullie hebben het allemaal hartstikke zwaar en druk en ik heb niets te doen. Ik ga helpen en een knutseluurtje organi seren. Net als op de camping'. Ze richt een pagina in op de website en schrijft erop wat de kinderen nodig hebben. ,,Dat zijn materialen die ie dereen in huis heeft. Want ik wil niet dat ze voor mijn klusuurtje de winkel in moeten." Achter haar laptop neemt Joyce een filmpje op. ,,Het komt er eigenlijk op neer: ik doe het voor en zij doen het Ik doe het knutselwerkje voor, de kinderen doen het na na." Binnen de kortste keren krijgt ze op alle schermen die ze heeft 'be richtjes en fotootjes van knutselende kindjes'. Ouders schrijven erbij: 'Ze zijn begonnen hoor', 'wat een leuk idee' en.'kijk eens hoe het gaat. Joyce is helemaal happy. ,,Hier krijg ik zo veel energie van." Het allerleukste moment is aan het eind van de week, vertelt de 'Klus- boerin'. ,,Dan komen ze allemaal on line en laten ze zien of het gelukt is. Voor Pasen, de eerste keer dat ik het deed, zag ik 23 kindjes op mijn scherm met 39 paashazen. Het was een hoop gegil en gekrioel. Ze vertel den me wat ze hadden gedaan. Er gingen duimpjes omhoog. Echt ge weldig." Maar dan komt het. ,,Als laatste vroegen de kindjes wat we volgende week gaan doen." Joyce schiet in de lach. ,,Ik heb me wat op mijn hals ge haald. Zolang de crisis duurt, ben ik er denk ik mee bezig." Nee, geld ver dient ze er niet mee. ,,Ik hoop dat het goodwill oplevert. Als ik vanuit Zee land in deze tijd een positief be- richtje kan sturen, kindjes aan het werk kan zetten zodat ouders even wat anders kunnen doen, is mijn missie geslaagd." Harde realiteit Ondertussen is er de harde realiteit. ,,Ik strijd om weer open te mogen. Want ik wil niet alles wat we in 20 jaar hebben opgebouwd in twee maanden teniet laten doen." Joyce en Adrie houden het nog wel even vol, maar al te lang moet het natuurlijk niet gaan duren. Al is Joyce ook hier creatief. ,,Hoe mooi zou het zijn als de ge meente nou eens voor één keer zou zeggen: jongens, jullie moesten als eerste op slot, ga in de winter maar door. Als ik mijn seizoen kan verlen gen, kan ik meer mensen doorschui ven en tevreden stellen. En dan kun nen het strandpaviljoen en het res taurant er ook van profiteren. Het is een heel goedkope oplossing, waar we het Rijk niet bij nodig hebben. Ik hoef alleen maar de sleutel van het slot te laten." ,,Het is nog zo onzeker wat de coro nacrisis zal betekenen voor de ho telbranche en reiswereld", verklaart hoteleigenaresse Anne-Marie Rof fel de beslissing. ,,Niemand kan voorspellen wat de markt de ko mende jaren gaat doen. Wij kun- nen het risico van zo'n grote inves tering niet nemen." Het besluit zich uit het project te rug te trekken is vorige week geno men, vertelt Roffel. Zij stapte er tweeënhalf jaar geleden vol en thousiasme in. Het proj ect was vol gens haar dé kans om de ambities van l'Escaut waar te maken en uit te groeien tot een modern vierster- renhotel. Het hotel heeft aan de Scheldekade nu 28 kamers, dat zou den er aan de Beurtvaartkade zestig worden. Hotel l'Escaut maakt net als de rest van de toeristische sector een lastige tijd door. Het bedrijf is van wege de coronacrisis sinds enkele weken dicht. Roffel: ,,De vraag is wanneer en hoe alles straks weer op gang komt, maar we gaan door aan de Scheldekade met alle energie en positiviteit." Wij kunnen het risico van zo'n grote investering niet nemen De Terneuzense burgemeester Jan Lonink, die afgelopen weekend in een interview bij de lokale zen der GO-RTV het nieuws bekend maakte, vindt het heel jammer dat l'Escaut is teruggetreden, maar toont ook begrip voor het besluit. Geert Loevendie meldt namens bouwbedrijven Cordeel en Spran- gers dat 'het plan gewoon doorgaat'. Voor de zomer verwacht hij duide lijkheid over een andere invulling van de ruimtes aan de kade waar l'Escaut zou komen. Het Beurtka- deproject, dat een blikvanger voor Terneuzen moet worden, omvat op de hogere etages 96 appartementen. Cordeel, Sprangers en de ge meente Terneuzen sloten begin 2018 een ontwikkelovereenkomst voor het project. Het bestemmings plan dat ervoor is gemaakt, ligt bij de Raad van State. Bewoners van het vrij nieuwe, tegenover de Beurtvaartkade gelegen apparte mentencomplex De Sluiswachter hebben beroep aangetekend. Hun hoofdbezwaar is dat het project groter wordt dan hun eerder is voorgespiegeld. De terugtrekking van het hotel is voor het Terneuzens project een flinke tegenslag Op de ontwikkeling van de Beurtvaartkade lijkt geen zegen te rusten. Rederij Vroon uit Breskens zou er eerder het hoofdkantoor bouwen. Begin 2016 kwam het be drijf in financiële problemen, waarna het besloot zich te vestigen in een huurpand in Breda. dinsdag 21 april 2020 GO Joyce knutselt onïne^ Jeffrey Kutterink Zoutelande Joyce de Visser achter haar laptop, bezig met een knut- selles voor de 'cam pingkinderen'. FOTO LEX DE MEESTER -Joyce de Visser Eén van de grootste bouwwer ken in Terneuzen, het Beurt- vaartkadeproject met een 70 meter hoge woontoren annex hotel, is geconfronteerd met een serieuze tegenslag. Het Ter- neuzense hotel l'Escaut dat zich erin zou vestigen, heeft zich te ruggetrokken. Oorzaak: de coro nacrisis. Harmen van der Werf Terneuzen -Anne-Marie Roffel, eigenaresse hotel l'Escaut in Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29