[huiswerkei Hoe dan? CORONAVIRUS Hartjes en duimpjes voor Facebookconcert Anita en Ed 4 Na 28 april gaat ons land mogelijk stapsgewijs richting het oude normale leven. Tot die tijd blijven we zo veel mogelijk thuiswerken. Maar wat als je kapper, kok, zanger, zwemjuf of schoonheidsspecialiste bent. Pakken ze andere banen op, gaan ze klussen of projectjes beginnen? Deze week vertellen ze erover. Vandaag: Peter en Esther de Neef van Theaters aan Zee Esther de Neef van Theaters aan Zee haakt bijna elke week iets nieuws. foto lex de meester Sinds 2012 brengen de twee in opdracht van Stichting Theaters aan Zee voorstellingen en concerten op diverse plekken in Zeeland. Te weten: De Stenge in Heinkenszand, De Weverij en Nieuwe Kerk in Zierikzee, Dorps huis Renesse, en in Ritthem het historische kerkje en het eigen huiskamertheater De Verwach ting. Alle activiteiten op alle loca ties staan stil. Nul inkomsten. Van gemiddeld vier voorstellingen per week abrupt naar nul. Bijde pakken neerzitten? ,,No wayNatuurlijk hebben we flink zitten rekenen", zegt Esther. ,,Als alle mensen onmiddellijk hun geld terug wilden hebben voor gekochte theaterkaartjes, hadden we een dik probleem. Op verwachte inkom sten baseer je je jaarbegroting. Ge lukkig begrijpen onze klanten dat. Sommige bezoekers doneren geld van de kaartjes en willen graag dat ons theater blijft bestaan na deze crisis. Een enorm warm gevoel." Brainstormsessies Peter en Esther maken dagelijks lange wandelingen langs de zee dijk in Ritthem of Dishoek. Brain- stormsessies. Alles passeert de re vue. De toekomst en wat er na deze crisis wèl mogelijk is. ,,Ons succesvolle format (mix van lan delijk bekende artiesten én opko mende en minder bekende arties ten) willen we behouden", aldus Peter die zich nu bezighoudt met muziek. Hij speelt piano, gitaar, bas en accordeon. ,,Ik klungel maar wat aan, een prof ben ik niet", lacht hij. ,,Heerlijk om te doen en ik blijf er jong bij." Esther pakt een oude hobby op. Ze haakt bijna elke week iets nieuws. Verder 'rommelt' ze wat in de tuin, leest ze graag en tekent ze af en toe. Hun drie kleinkinde- ren hebben ze al geruime tijd niet gezien. Gelukkig worden er veel foto's uitgewisseld via de familie- app. Servicetheater Of het nieuwe theaterseizoen in september start? ,,Dat hangt af van zo veel factoren. Uiteraard willen we weer graag beginnen. Maar het moet praktisch wel te doen zijn. Achter de bar staan in ons eigen huiskamertheater met anderhalve meter afstand tot de andere bar- medewerker is lastig. Mondkapje voor? Nog even goed nadenken. We denken aan een soort 'service theater' waarbij bestellingen van- Sommige bezoekers doneren geld van de kaartjes, ze willen graag dat ons theater blijft bestaan uit de zaal opgegeven kunnen worden, zodat het niet opstropt bij de bar en iedereen voldoende af stand houdt. Uitdagingen genoeg, dus we zijn nog lang niet afge haakt." „Jullie mogen thuis meezingen hoor, en dansen", zegt Anita Kou- wenhoven voor ze weer een num mer inzet. ,,Wij genieten, we hopen dat jullie ook genieten. Het is heel wat anders dan op het podium." Het was een concert vol verzoek nummers. Bijvoorbeeld van Mari anne uit België, ,,Zijvraagt om Mexico, onze eerste single", vertelt Ed Kouwenhoven. Anita knikt. ,,Dat was wel even oefenen." Er zijn meer dan genoeg verzoekjes bin nengekomen om twee uur uitzen ding te vullen. En dat deden ze vanaf hun boot in de haven bij Tho len. ,,,Dat geeft natuurlijk veel sfeer, zo met dat water en de Zeeuwse vlag op de achtergrond. We doen het heel simpel hoor, heel eenvou dig. Met een kleine set en de tele foon in de hoek." En sfeer gaf het zeker, al was het alleen al omdat Anita en Ed zo zichtbaar genoten. Omdat nu geen enkel concert gege ven mag worden en er ook geen nieuwe boekingen bij komen voor later dit jaar wilde het duo op deze manier wat voor de fans doen. ,,We dachten dat we toch eens een beetje van ons moesten laten horen. En het is ook goed want we moeten toch een beetje in vorm blijven. Je moet je stembanden blijven trai nen." Naast dit Facebookconcert treden Anita en Ed ook op bij ver zorgingshuizen. Dat hebben ze ge daan bij Ten Anker in Tholen, in Zeeuws-Vlaanderen en binnenkort gaan ze richting Spijkenisse. Dat zijn allemaal gratis optredens, maar ze doen het graag. dinsdag 21 april 2020 Theaterdirectrice haakt erop los Gerrit van Loon Ritthem -Esther de Neef De hartjes vliegen in hoog tempo over het beeldscherm. De duimpjes en reacties komen uit de buurt, maar ook uit Winscho ten, Benidorm of Goor. Het eer ste liveconcert van het Thoolse duo Anita en Ed via Facebook trok heel wat fans. Melita Lanting Tholen Anita en Ed geven vanaf hun boot een Facebookconcert dat tot in Benidorm werd bekeken. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28