CORONAVIRUS £3 Het voordeel van de twijfel Tassenactie voor minicampings in nood Videobellen 2 Mag de horeca voorzichtig open, kunnen we weer naar de kapper en krijgen bedrijven voldoende ruggensteun om de coronacrisis te overleven? Vandaag komt het kabinet met een nieuwe coronaboodschap. Ondernemers kijken er met spanning naar uit. We spreken er drie. Commentaar Heel Holland smacht naar het normale leven. Dat komt voorlopig niet terug. Maar er is wel een beetje hoop dat het kabinet de coronaregels zal versoepelen. Al was het maar met een kleine correctie om de burger moed te geven. Misschien slechts met een belofte die gemakkelijk kan worden gebroken als corona toch weerbarstiger blijkt dan gehoopt. De laatste dagen wordt er druk gespeculeerd. Het zal wel beginnen met iets meer armslag voor de scholen. Of we gaan gefaseerd minder thuiswerken. Dat soort dingen. Een versoe peling van de anderhalvemeterregel zit er niet in. Daarover is de regering heel duidelijk. Maar hoe pas je die anderhalve meter dan consequent toe op school of op kantoor? We willen jonge kinderen toch niet voortdurend drillen? In veel kantoren kunnen mensen alleen met kunst- en vliegwerk voldoende af stand van elkaar houden. Dat zal niet lang goed gaan. Om het aantal slachtoffers van het coronavirus terug te dringen kan Nederland beter te voorzichtig zijn dan te noncha lant. Daartegenover staat de grote sociale en economische schade van de beperkingen. Er is geen instrument om deze grootheden tegen elkaar af te wegen. Toch vindt het kabinet met vallen en opstaan een lijn die veel Nederlanders steunen. De miskleun met de corona-app maakt het draagvlak wellicht iets kleiner, maar al met al verdient de aanpak nog steeds het voordeel van de twijfel. In deze omstandigheden is dat het hoogst haalbare. Toch vindt het kabinet met vallen en opstaan een lijn die veel Nederlanders steunen Volgens SVR verkeert 40 procent van de SVR-campings 'in acute geldnood'. SVR heeft van tentdoek een tas laten maken met daarop een speciale opdruk en een pakket kaar ten. Wie voor 12,95 euro zo'n pakket koopt maakt bovendien kans om een midweek of weekend kam- ALMANAK Al jaren werken de Bevelandse collega's van een groot kantoor vanuit huis. Het werkoverleg gaat per telefoon, en dan vliegen de grapjes over vergaderen in badjas of vanuit bed (,,mis- schien moet ik maar eens op staan") regelmatig over en weer. Nu iederéén vanuit huis werkt, peren op een SVR-camping te win nen. Van elk verkocht pakket gaat de winst, 6 euro, naar de kleinschalige campings. Mensen kunnen ook ex tra geld doneren om de minicam- pings te steunen. Dat heeft volgens de SVR al dui zenden euro's opgeleverd voor noodlijdende campings die het voorseizoen in het water hebben zien vallen. In de provincie Zeeland zijn 42 kampeerboerderijen en andere kleinschalige campings bij de Stichting Vrije Recreatie aangeslo ten. Binnen drie dagen heeft SVR inmiddels een paar duizend pak ketten verkocht. De tassen zijn te bestellen op de website van SVR. Tip? redactie@pzc.nl wil de baas eens per week met z'n allen videobellen. Op het af gesproken tijdstip zat iedereen keurig aangekleed klaar voor de webcam. Iedereen? Tot grote hi lariteit van de Bevelandse colle ga's zat één collega er lekker huiselijk bij. Jawel, in een bad jas. Zorginstellingen krijgen tablets Drie mensen overleden door coronavirus In ziekenhuis Adrz in Goes zijn in het afgelo pen weekend drie men sen overleden aan de ge volgen van besmetting met het coronavirus. In Goes liggen nu 17 patiën ten die zijn besmet met het coronavirus; 7 ervan liggen op de intensive care. Volgens het Adrz hebben in totaal 49 pa- tienten die waren besmet het ziekenhuis verlaten. In ZorgSaam ziekenhuis in Terneuzen is de situa tie hetzelfde als in het weekend. Daar zijn nu 7 coronapatiënten opgeno men; vijf ervan liggen op de intensive care en 2 op een afgesloten verpleeg- afdeling. Boek onbeperk te downloaden Regine en Jethro Wijnja, restaurant Eigenwijs in Oostburg. Personeel: 2 in vaste dienst en 10 vakantiekrachten. ,,We hebben dit restaurant 1 maart overgenomen. Twee weken later moesten we dicht. We heb ben tevergeefs een beroep gedaan op de loonkostenregeling (NOW) voor ons personeel. De aanvraag is afgewezen omdat we geen loon kosten konden overleggen over november 2019 en januari 2020. Ja logisch, we zijn sinds 1 maart open. Er wordt veel beloofd, maar voor beginnende ondernemers is er nauwelijks een vangnet. Bij de bank krijgen we ook niks los. Zelf hebben we geen dikke spaarpot." ,,Jethro is nu in de bouw aan de slag gegaan, zodat we toch ons personeel kunnen betalen. We zijn wel even gestopt met afhaal- en bezorgmenu's, vooral om onze medewerkers en onszelf te be schermen. Als dinsdag blijkt dat de mogelijkheden voor de horeca worden verruimd, gaan we waar schijnlijk toch weer afhaalmenu's bereiden, want er moet geld bin nenkomen. We hebben de zaak daarvoor al veranderd. Tafels staan verder uit elkaar, de boel wordt re gelmatig gedesinfecteerd en er staat handgel." ,,Jethro blijft voorlopig nog bouwvakker. Daarom zullen de kinderen een handje moeten hel pen. We blijven ons concentreren op wat er wel kan in de anderhal- vemetereconomie. Voorlopig ploeteren we lekker door. We hebben de moed nog niet verloren hoor!" dinsdag 21 april 2020 Veel minicampings hebben het zwaar door de coronacrisis. De Stichting Vrije Recreatie (SVR) is een actie begonnen om hun kleinschalige campings te on dersteunen nu ze vanwege de coronamaatregelen gesloten zijn. Theo Giele Vlissingen 'S-HEERENHOEK Zorginstelling Ter Weel heeft vrijdag de eerste 45 tablets gekregen waarmee bewoners de mogelijkheid krijgen om te beeldbellen met familie en vrienden. Door de co ronamaatregelen kunnen bewoners in zorginstel ling behoorlijk eenzaam zijn: beeldbellen kan dan toch nog voor enig con tact zorgen. Installatiebe drijf Paree uit 's-Heeren- hoek heeft samen met De Zeeuwse Raboban- ken en de gemeente Rei- merswaal de tablets ter beschikking gesteld. Paree zorgt ook voor het beheer en de installatie. GOES BIJ NADER INZIEN Het vakantieboek van Aan-z kan onbeperkt gedownload worden. Er is geen einddatum aan verbonden. De Terneu- zense welzijnsorganisa tie maakte een vakan tieboek om verveling voor basisschoolleerlin gen tegen te gaan in de meivakantie. De ge plande activiteiten van Kids2Fun, voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar, gaan niet door vanwege de coro namaatregelen. Het boek telt vijftig pagina's vol activiteiten. Het boek is gratis te downloaden via www.aan-z.eu. Rutte, we Frank Balkenende Jethro en Regine Wijnja hopen bij hun gesloten restaurant Eigen wijs op betere tijden. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26