NL Blijft Thuis, maar gelukkig kunnen we nog Bingoman Akkerman: 'Misschien moet ik quizmaster worden' ...tuinieren, fit blijven en tv-kijken! 21 Behalve door een grote schare trouwe fans werd de Limburgse veel- filmer niet altijd gewaardeerd door de filmcritici. Nog steeds is Van der Linden verbolgen over een negatieve recensie die hij in De Tijd kreeg voor een van zijn films over Sjors en Sjim- mie, waarvan de vertolker van de laatste rol van Ambonese komaf was. Pas in 1976 had Van der Linden een Surinaamse jongen gevonden voor de rol. Hij moest krom praten, een oorring dragen en dikke rode lippen hebben, in opdracht van de stripte kenaar Frans Piët, iets wat vandaag de dag ondenkbaar is. De jongen die Sjors speelde zou door zijn Limburgse accent amper te verstaan zijn. Vele decennia later is de regisseur daar nog steeds ont stemd over. ,,Ik kan aantonen dat de verstaanbaarheid goed was.'' Behalve jeugdfilms maakte Van der Linden andere titels: hij was de eer ste die een Nederlandse western regisseerde, De Jongen uit het Wilde Westen. Ook waagde hij zich aan sciencefiction, De Robins en het robot komplot. Hij heeft collega's geïnspireerd, zo als het regie-echtpaar Dave Schram en Maria Peters die ook Pietje Bell ver filmden. Schram: ,,Bij de films van Henk van der Linden kun je zien dat hij ontzettend veel plezier beleefde tijdens het maken ervan. Dat bewe gend beeld vermaak is en dat je daar even in kunt wegdromen. Het doek gaat open, het licht gaat uit en de voorstelling begint. Dat is Henk. Dat plezier heeft hij mij bijgebracht. Henk was magie, Henk is magie en Henk zal altijd magie blijven.'' moet ik er nog een avondje aan vastplakken. Ik zei vandaag nog te gen Sander: misschien moet ik maar quizmaster worden.'' ,,Kun je wel zeggen. Dit is een geintje, hoor. Mensen zitten thuis en willen vertier, maar inderdaad: financieel is het allemaal anders geworden. Het is zo zuur dat er voor artiesten zo weinig alterna tieven zijn. Als zzp'er ben je ge- ,,Haha, nee, het begon met een tweetje. 'Ik ga vanavond lekker al leen bingo spelen, dan heb ik altijd prijs', postte ik op social media. Ik kreeg grappige reacties en eigen lijk dachten Sander en ik toen: waarom niet online? Hij verdiepte zich in de techniek, ik in de rest, zoals de kaarten en het spel. Ik ben naar de winkel gegaan voor een bingospel met balletjes.'' ,,Ja, echt, ik lig in een deuk. Ik zou één sessie doen, maar ik kreeg zoveel reacties. We hebben er nu vier, verdeeld over de woensdag-én donderdagavond, maar misschien Aan het eind zing ik nog een lied, zeg maar dat ik die avond een valse bingo heb woon ontzettend de sjaak. Het wordt zoeken naar andere vormen. We zijn bezig met nieuwe muziek, maar willen ook gaan streamen vanaf huis. Ik las ook van het initiatief van Tim Hofman voor een strea- mingplatform. Dat soort ideeën is welkom.'' „Artikelen uit mijn merchan- diselijn, mijn album, maar ik ga nog wat lu dieks verzin nen. En ik zing op het einde van de avond nog een liedje. Zeg maar, dat ik degene ben met die valse bingo.'' ,,Je koopt via mijn web shop een bingokaart voor 5 euro. Die moet worden geprint en op de avond zelf zien we elkaar alle maal via Zoom. Dan roep ik ouderwets de num mers om en als deelnemers thuis bingo hebben la ten ze dat weten. Live, maar het kan ook via chat. Ik heb vijftig bingokaarten per sessie.'' ^#NL^ BLIJFT THUIS Samen maken we het thuis mooier, Leuker en gezelliger dan ooit met NLBLijftThuis, het nieuwe platform voor iedereen die wel wat positieve energie kan gebruiken. pzc.nl/nlblijftthuis dinsdag 21 april 2020 Henk van der Linden maakt voorname lijk films over jeugd boeken zoals: 1. Pietje Bell, 2. De jongen uit het Wilde Westen, 3. Dik Trom en 4 Billy Turf. FOTO'S ARCHIEF HENK VAN DER LINDEN EN EYE FILMINSTITUUT kwam. Iemand die in een dergelijk milieu opgroeide, kon alleen maar iets met film gaan doen. Het werd filmregisseur. Tussen de filmrollen, de autobio grafie van Henk van der Linden, is een uitgave van uitgeverij IJzer, i.s.m. Stichting Filmuitgaven. 368 pagina's, 29,50. Inclusief twee dvd's met vier gerestaureerde films: Vier rakkers en een oude jeep, Avon turen van een zigeunerjongen, De avonturen van Pietje Bell en Sjors en Sjimmie en de gorilla. Er zijn nog maar een paar bingo kaarten beschikbaar, en dus overweegt Tim Akkerman (39) een extra avond in te lassen. De zanger/gitarist die dit jaar bij The Passion de rol van Jezus zou vertolken, zit thuis en stilzit ten kan hij niet. Hij bedacht daarom, samen met bassist Sander, een avondje online- bingo. ,,Een geintje, maar dat is een beetje uit de hand gelopen.'' Dennis Jansen Nogal een verschilletje: bingo in plaats van The Passion en een gloednieuw festivalseizoen. STIJN GHIJSEN Bingo spelen bij Tim Akkerman, dat had je waarschijnlijk een maand geleden nooit kunnen denken? En? Is er animo? —Tim Akkerman Terug naar de bingo: wat kan er worden ge wonnen? A Bingoman Tim Akkerman. foto Hoe werkt het?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21