CORONAVIRUS Meer ruimte voor scholen JOL Kersverse mama, verlies jezelf niet uit het oog België worstelt met het coronavirus en een duikende regering Walcheren Ester Heemskerk is zelfstandig osteopaat in Kloetinge. De coronacrisis raakt haar financieel hard. „Geen euro komt er meer binnen. En ik kan van geen enkele regeling gebruikmaken. Ik val tussen wal en schip. En ik ben niet de enige." Het midden- en kleinbedrijf in Zeeland luidt de noodklok. Heel wat bedrijven grijpen mis als het om compensatie of krediet gaat. zeeland2 Vandaag beslist het kabinet of de corona maatregelen, die nu tot en met 28 april gelden, worden verlengd. De verwachting is dat we allemaal nog tot diep in mei moeten thuiswerken en zo veel mogelijk thuis moeten blijven. Op een paar kleine uitzonderingen na. Het Outbreak Management Team (OMT), een team van experts dat het ka binet van adviezen voorziet, adviseert om de basisscholen weer te openen. Dat zou dan wel anders moeten gaan dan normaal: zo zouden leerlingen alleen in kleine groepjes weer naar school kunnen gaan, iedere groep twee dagen per week: ver deeld over maandag tot en met zaterdag. De horeca zou voorlopig nog dicht moeten blijven, evenementen worden ze ker tot het eind van de zomer afgelast. Vorige week nog dwong de Tweede Ka mer het kabinet te bekijken of mondkap jes onderdeel kunnen uitmaken van de strategie om uit de crisis te komen. Alles valt of staat bij het oordeel van experts. Laten we niet de illusie hebben dat we grote stappen kunnen zetten ,,Laten we niet de illusie hebben dat we grote stappen kunnen zetten", zei minis ter De Jonge van Volksgezondheid giste ren. ,,Mogelijk kunnen we binnen de be staande maatregelen wat ruimte maken", voegde minister Grapperhaus (Justitie) toe. Gisteravond leverde het OMT Team hierover een vooralsnog vertrouwelijk ad vies af aan het kabinet. En vanavond zal RIVM-directeur Jaap van Dissel premier Rutte vergezellen tijdens de persconfe rentie op het ministerie van Justitie en Veiligheid. Op het Catshuis, de ambtswoning van de premier, kwamen zondag weer de meest betrokken ministers, Van Dissel en enkele topambtenaren bijeen om de lij nen uit te zetten. Dit keer was voor het eerst ook directeur Kim Putters van het Sociaal Cultureel Planbureau aanwezig. Het is nog onduidelijk of het kabinet vanavond ook de ban op vergunnings- plichtige evenementen, die nu geldt tot 1 juni, gaat verlengen tot het najaar. Burge meesters hebben wel om die stap ge vraagd. Het aantal patiënten op de intensive ca res blijft langzaam dalen. Gisteren lagen 1158 mensen op de ic, eind vorige week waren dat er nog 1235. In een etmaal zijn er 67 meldingen gedaan van overlijden ten gevolge van het coronavirus, meldde het RIVM. Het totale aantal doden is hiermee opgelopen tot 3751. »P4 Nina Pierson gidst vrouwen door zwangerschap, bevalling en kraamtijd P16 Premier Wilmes onder vuur Blijf 24/7 op de hoogte over het coronavirus via de PZC app. Ga naar pzc.nl/app dinsdag 21 april 2020 Nieuwsmedia 1 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Krijgen we iets meer bewegingsvrijheid? Nederland snakt naar verzachting van de maatregelen die het coronavirus moeten indammen. Experts adviseren om basisscholen deels weer te ope nen, het kabinet laat de teugels licht jes vieren. Edwin van der Aa Den Haag - Hugo de Jonge, minister P8 Stevige schrale oostenwind pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: 19°C Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1