Nu online: Tuin, balkon of dakterras: wat een heerlijke vluchtheuvel 'Wij spelen telefonisch 30 Seconds' EUWS 11 #NL BLIJFT THUIS In de stilte openbaart zich opeens wat mooi is 'Luca had alles in huis al omgetoverd tot ridder of draak, maar toen ze na honderd dagen nog altijd binnen moesten blijven veranderde zijn bed opeens in een geeuwende leeuwenmuil.' /nlblijftthuis Test je kennis over programma's met de TV-quiz VIDEO Dit zag de AD-drone tijdens de vlucht boven Zeeland: 'Hou vol!' Borrelen via een online bierproeverij: 'Creëer het ultieme bargevoel' Nederland houdt de moed erin. U ook? Mail ons uw tips en bijdragen: NLblijftthuis@dpgmedia.nl Kijk nou! De eerste zin Voor Nederlander Cindy Olcan is er in het Turkse Alanya nu niks te beleven Ook geëmigreerde Nederlanders worstelen met corona. Zoals Cindy Olcan (43) in de normaal zo levendige badplaats Alanya. „Normaal gaan de hotels en zo open, maar nu is er niks. 65-plus- sers en mensen onder 20 mogen niet naar buiten. En we hebben ook al twee weekenden gehad dat memand naar buiten mocht, zelfs niet naar de supermarkt." ,,Nee. Het idee is dat volwassenen één tot drie mensen besmetten en kinderen drie tot vijf.'' ,,Hahaha, nee hoor. En zéker geen wc-papier. Elke wc heeft hier een kraantje.'' ,,Daar gaan de mensen ook niet massaal naartoe.'' „Die oproep is er nog steeds. Er is er zelfs een bij: elke avond voor de slachtoffers van corona. Los daarvan gaat ie dereen om 21.00 uur naar buiten om te klappen.'' ,,Wij klappen elke avond, en lich ten knipperen erbij.'' „Mondkapjes zijn verplicht in de winkels. Maar sinds vorige week is de verkoop ervan verboden. Je krijgt ze nu via de post van de overheid. Ik wacht er al anderhalve week op. Gelukkig had den we er nog een paar. We doen er zuinig mee want na twee uur kun je ze niet meer gebruiken. Dan zijn ze wat nattig. Maar weet je: ik voel me er toch veiliger bij.'' ,,Eten maken, Netflix kijken, thuisscholing en Nerf Gun spelen, met onze zoon van 8.'' ,,Ken je dat niet? Schieten met schuimrubberen kogels. Het is hier oorlog in huis, de hele dag, haha. Echt wat voor mannen, maar ik wen er ook al aan.'' OPROEP: Mijn groene tuin Amateurfotograaf Fred van Raam uit Almere stuurt ons regelmatig foto's uit zijn tuin. Hij kiekt zijn gasten, zoals deze kauw die toe kijkt terwijl de fotograaf rek- en strekoefeningen doet. Fred lijkt soms wel op expeditie in zijn ei gen tuin, zoals we in andere tij den op safari gaan. De vrolijke Almeerder is niet de enige met een passie voor wat groeit en bloeit. De sociale media staan bol van de landschappen, bossen en groen in parken of plantsoenen. Of van tuinen en tuintjes op het balkon. En daar zijn we naar op zoek: Uw tuin, uw groene hofje op het balkon of het paradijsje op uw dak. Maak een foto Heeft u er iets van gemaakt? Ge niet u van een kleine citrusboom? Staat het bij u vol met lavendel of ijsbloemen? Of misschien hebt u voor een tropische uitstraling gekozen, met bamboe? Of toch geraniums? Alles mag. Maak een foto van uw groen en uzelf en mail ons met tekst en uitleg. Wij plaatsen de leukste inzenders in onze groenrubriek. NLblijftthuis@dpgmedia.nl Getroost door... ,,Ik kom uit een spelletjesfami lie en ik mis de gezelligheid van de spelletjesavonden. Daarom heb ik een alternatief bedacht voor het partyspel 30 Seconds: de 40 Seconds-videoversie. Je speelt met vier personen, ieder met zijn eigen mobieltje. Om de beurt stuur je via Whatsapp een foto van een kaartje met vijf onderwerpen naar de te genpartij. Die videobelt met zijn teamgenoot en heeft dan 40 seconden om de onderwer pen aan zijn teamgenoot te omschrijven. Geen gebaren, geen tekeningen, alleen praten. Het leuke is dat iedereen zelf van tevoren de onderwerpen moet verzinnen. Dus je bent ook echt wel even lekker bezig. En het is hilarisch om te doen! Plus: je hebt voor een paar uur het gevoel SAMEN te zijn.'' Bea Frénay. Erbovenop 'Tien dagen aan de beademing op de ic - met heel slechte momenten. Op maandag mocht ik op zaal. Alle kracht was weg, ik kon niet eens mijn telefoon oppakken.' dinsdag 21 april 2020 Als u 's avonds een ommetje maakt in deze vreemde tijd en u openstelt voor wat er nog wel goed en prachtig is dan valt er best nog wat te bele ven. Zo genoot Peter de Meijer uit Lienden van de intense stilte op de dijk bij de Oude Rijn waar hij liep. En de ooievaar bij zons ondergang helpt hem om zich dat moment te blijven herinneren. FOTO PETER DE MEIJER 'We krijgen nu mondkapjes van de overheid opgestuurd' Victor Schildkamp Cindy, hoe moet ik me het eens zo bruisende Alanya nu voorstellen? Kinderen niet naar buiten? Laat Rutte het niet horen. Hier mo gen ze dat juist wel. Dus als je naar buiten mag: hamsterééééén? En de moskee? Mijn eerste bezoek aan Turkije was ooit in Alanya. Toen werd ik elke ochtend om vijf uur wakker van de oproep tot gebed. Slapen jullie nu lekker uit? Elke avond? Dat hoorde ik uit Vancouver ook. Wij hebben het hier bij één keer gelaten. Is het dagelijks leven nog enigs zins normaal voor jou? Wat doe je de hele dag? Nerf Gun? We hebben meer oog voor elkaar en voor groen in onze omgeving tijdens de corona crisis, zo blijkt uit onderzoek. A Fred van Raam kiekt tuingas- ten tijdens zijn gymnastiek. -Marco van Eerd is weer thuis en bezig met zijn herstel. Hij eet beter 'nu de smaak een beetje terug is', meldt hij op theybeatcorona.com Schrijvers be denken de eer ste zin van een boek over co rona. Vandaag Edward van de Vendel (55), onder meer bekend van zijn boek Eurovisie Songfestival:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11