Er is nu ook een actiegroep vóór een Kaaibrug in Sluis r Vlag gaat uit wijzers van de basiliek in Hulst 7 BISTROT EN PASSANT RESTAURANT IS EVEN BROCANTERIE iiiiÉ lil Geen mensen meer op de stoelen van het terras van Bistrot En Passant in de Gentsestraat in Hulst. Op de tafels geen borden met Franse cuisine. Wel emaille uithangborden, een antiek haardstel, oude serviezen en andere rariteiten uit de inrichting van het restaurant. Eigenaar Carl de Wolf houdt uitverkoop. Je moet toch wat in deze tijden?" Het interieur van de Hulster Franse bistrot (écht Frans, dus met een T) is al sinds de opening in 2002 een gezellig allegaartje van vanalles en nog wat. De muren, plafonds, ven sterbanken en planken hangen en staan vol met snuisterijen, antiek, curiosa en rariteiten. Alles is in bijna twintig jaar liefdevol bij el kaar verzameld op Franse rommel- marktjes door echtpaar An en Carl de Wolf. Maar nu En Passant het door de coronamaatregelen moet hebben van thuisbezorging, heeft De Wolf nóg een manier bedacht om de kas te spekken; van restau rant naar brocanterie. Een fijn staaltje omdenken voor onderne mers. De overdadigheid aan decoratie geeft En Passant al jaren die unieke sfeer. Wie er neerstrijkt, kijkt de ogen uit. Van oude schil- derijen, een enorm draaimolen- paard, stokoude potjes en blikjes tot glazen van allerlei merken in alle soorten en maten en gebruiks voorwerpen waarvan de laatste generaties geen idee meer hebben waar ze voor dienen. Veel van de inrichting zoekt nu een nieuw huis. We gaandus absoluut niet dicht en we verkopen zeker niet alles ,,We hebben besloten delen van de collectie te verkopen om deze moeilijke tijd door te komen", zegt Carl. ,,We gaan dus absoluut niet dicht en we verkopen zeker niet alles. De sfeer die we zo zorgvul dig hebben gecreëerd, blijft be houden, we hebben nog zat oud en leuk spul!" Niet alles is te koop. Zoals een originele stokoude KLM-poster. Carl: „Wij hebben een vaste gast, een gepensioneerd piloot. Hij schonk ons de poster en hij zit altijd aan het tafeltje waar de poster hangt, dus die poster blijft gewoon hangen." Kerststallen Op een plank in de hoek staat een antiek warmhoud'ding'. Carl: ,,Ik weet niet precies wat het is, maar ik heb het zelf gekocht, ik heb er wat mee, dus die gaat niet weg." Ook een kleurrijke Tiffanylamp blijft hangen. ,,Die kregen we ook van een vaste gast en die komt hier nog steeds, dus dat kun je niet ma ken." Aan de rest is Carl niet gehecht. ,,Als je wat moois ziet, gewoon vragen en dan zeg ik wel wat het kost." De prijzen zijn een feestje. Reissetjes bijvoorbeeld: een oud koffertje of etui met een hoornen kam, scheerkwast en een spiegel tje: vijf euro, of drie voor vijftien euro. Zeshonderd miniatuurflesjes alcoholische versnaperingen: vijf tig euro (of tien cent per flesje), oude kerststallen voor vijf euro, emaillen uithangborden, koperen pannen, een antiek 35-delig ser vies, een lampetset, oude sodafles- sen (met zo'n knijpertje), het mag allemaal weg. Voor An de Wolf valt het afscheid van de spullen niet altijd mee. ,,Het doet soms een beetje pijn aan mijn hart hoor!" De tijdelijke brocanterie blijft open zolang Carl en An er zin in hebben. ,,Ik ben een ondernemer, dus dan wil je bezig blijven. Je kunt niet elke dag je gazon maaien." Tijdens een storm zijn aan de kant van de Steenstraat en het Cornelis de Vosplein de Hulster vlaggen verstrikt geraakt tussen de wijzers. Ook is de klok van slag. Hij geeft niet het correcte aantal slagen bij het uur. Morgen en 28 april wordt aan het uurwerk ge werkt om ze weer bij de tijd te krijgen. Het probleem met het uur werk wordt veroorzaakt door een defect in de computer die de klokken aanstuurt. Morgen wordt geprobeerd dit op te los sen. Lukt dat niet, dan moet waarschijnlijk de computer wor den vervangen. Een week later, de 28e, wordt gepoogd de wijzers te verlossen van de vlag. Dat gebeurt met een grote kraan die op het Cornelis de Vosplein wordt geplaatst. De straat is hierdoor tijdelijk afge sloten voor verkeer. De werk zaamheden beginnen om 7.00 uur en het werk zal vermoedelijk enkele uren in beslag nemen. Frank Gijsel Sluis Ook de voorstanders van een voetgangers brug over de Damse Vaart in Sluis hebben zich nu verenigd. Ze zijn de actiegroep 'In Sluis blijven we bruggen slaan' gestart. Ze zijn er van overtuigd dat de Kaaibrug een grote meerwaarde heeft voor winkelcentrum Sluis. De komst van een brug over de Kaai blijft de gemoederen in Sluis bezighouden. Twee weken geleden zag de actiegroep 'Een Brug te Veel' het licht. De leden zijn pertinent te gen de voetgangersbrug omdat die tegen de kademuren wordt aangelegd en dat zijn Rijksmonumenten. Ook zou een brug onno dig zijn, omdat een wandeling van de ene naar de andere kant van de Damse Vaart he lemaal niet ver is. Initiatiefnemer van de pro-brugclub is Frank Faes en hij wil graag een stevig tegen- geluid laten horen. Hij meent dat door de te genstanders van de brug niet de correcte ar gumenten worden gebruikt. Faes: ,,Volgens hun woordvoerder gaat het om een kosten plaatje van tussen de drie en vier ton, maar ik heb andere cijfers gehoord en er is ook een budget voor gereserveerd." Ook vindt Faes dat de brug geen afbreuk hoeft te doen aan de omgeving. ,,Een smal, gesmeed en rank nos- talgisch brugje in de kleur van de rest van de Kaai kan ook, het hoeft niet pompeus of een ijzeren gedrocht te zijn." Schermen met de historie als tegenargument vindt Faes niet erg netjes. ,,De huidige aanblik van al die au to's aan de Kaai is ook niet echt historisch te noemen. Er staan daar amper twee vooroor logse monumenten, de rest van de gebouwen is pas na de oorlog gebouwd." Faes wil ook de mening van de tegengroep, dat je een haven nooit afsluit met een brug, met klem ontkrachten. ,,Kijk naar Middel burg, Amsterdam of Utrecht. Het kan en ziet er prachtig uit. Bovendien lag er in de acht tiende eeuw al een brug over de vaarweg naar Damme op ongeveer dezelfde plek. Dat is op oude kaarten te zien." Faes wijst er verder op dat er straks een nieuw 'ommetje om de Kaai' ontstaat voor het winkelend publiek. ,,Een gammele handtekeningenactie van een handvol tegenstanders toonde enkele jaren geleden al duidelijk aan dat er geen meerder heid tegen de brug is." De meerderheid van de gemeenteraad noemde de brug destijds een nieuwe recreatieve route, die ervoor zorgt dat ondernemers aan de minder drukke westzijde beter bereikbaar zijn. Faes: ,,Poli- tiek gezien zijn er enkele jaren geleden beslis singen genomen. Volgens mij leven we in een democratisch land en dit besluit moet ook democratisch worden uitgevoerd." maandag 20 april 2020 ZV 'Gewoon vragen als je iets ziet' Sheila van Doorsselaer Hulst Kijk op de site bij /video Hulster Bistrot En Passant verkoopt antiek Wat eerst het terras was, is nu een openlucht-brocanterie. Over klandizie heeft De Wolf (rechts) niks te klagen. foto anne hana - Carl de Wolf, eigenaar Hopelijk nog deze maand is het weer mogelijk de juiste tijd af te lezen van de uurwer ken van de Hulster Willibror- dusbasiliek. De vlaggen die tussen de wijzerplaten zijn gewaaid, worden ervantussen gepeuterd. Sheila van Doorsselaer Hulst De Vlaamse vlag nekt de wijzers van de klok. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Impressie van een brug over de Damse Vaart. beeld adromi groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43