Verder kennismaken kan nu niet Na zo'n 14 maanden eindelijk geboren: kamelenbaby's Zazoe en Hercules 7 Ilse van Loo Remijn exposeert met dubbel gevoel BURGEMEESTER NOORD-BEVELAND EERSTE 100 DAGEN YERSEKE ,,Ik heb er wel een beetje een dubbel gevoel bij", vertelt kunstenaar Ilse van Loo- Remijn terwijl ze bij 'haar' eta lage in Yerseke staat. ,,Een zelfde soort etalage-expositie, Goes En Passant, ging niet door omdat we wilden voorkomen dat het te veel mensen naar de stad zou trekken." ,,Toch wil ik in deze coronatijd graag aandacht vragen voor de beeldende kunst", aldus Van Loo. „Misschien werkt dat juist wel op deze manier. Er zijn im mers veel mensen die nu hun huis hebben opgeruimd of een facelift hebben gegeven. Wel licht dat ze nu aan de muur ook nog plekje hebben voor een kunstwerk(je) van Zeeuwse bo dem. Ze zouden er de Zeeuwse kunstenaar enorm mee onder steunen." En het werkt. Al tijdens het maken van de foto voor bij dit ar tikel heeft de kunstenares beet. Truus Vercouteren, vrijwilliger van het Oosterschelde Museum, vindt één van de pentekeningen zo mooi dat ze de verleiding niet kan weerstaan. Ze besluit ter plekke om de tekening te kopen: ,,Ik verzamel van alles over de oesterputten hier. Daar past deze prima bij." De eerste honderd dagen als burgemeester van Noord-Beveland zitten er al weer op. Aanvankelijk leek alles voor Loes Meeuwisse heel normaal te beginnen, maar al snel stond alles volledig in het teken van de coronacrisis. „Daarom ben ik echt heel dankbaar dat ik nog een leuke start heb gehad met een heel warme ontvangst.". In december 2019 maakte Meeuwisse de overstap van Goes naar Noord-Beveland. Van wethouder in de Ganze- stad naar burgemeester van Peeland. ,,Ik heb nog een fijn af scheid gehad in Goes en een goeie installatie hier op Noord-Beve land. Begin januari hadden we ook nog de nieuwjaarsbijeenkomst in Kamperland. Die is heel druk be zocht, ik heb daar heel wat handen geschud. Dat was heel fijn en voelde als een warm welkom." Handen schudden Handen schudden was toen nog de gewoonste zaak van de wereld. ,,Ook bij de koninklijke onder scheidingen van de brandweer en de opening van de kringloopwin kel in Kamperland. Daar kwamen toen nog gewoon vijftig inwoners op af. Waar je dan gezellig een kopje koffie mee kon drinken. Want zo is de cultuur in Noord- Beveland. Mensen zijn heel be trokken en komen ook gewoon naar zo'n bijeenkomst." Hoe an ders werd dat bij de intrede van het coronavirus. Het advies om vooral thuis te blijven en anders op zijn minst anderhalve meter af stand te houden veranderde de 'inwerkperiode' van de burger- Ik hoop dat ik over een tijdje weer mensen kan gaan bezoeken moeder dramatisch. ,,Ik vind het heel jammer dat ik niet gewoon verder kon gaan. Want je wilt juist kennismaken met de mensen en overal een kijkje gaan nemen." Dat gevoel is door de coronacri- sis overigens niet verminderd. ,,Juist nu in de crisis zou je graag heel veel bedrijven willen bezoe ken. Net als de mensen thuis, want het is voor veel mensen heel erg zwaar. Maar ja, ik heb me ook als burgemeester aan de richtlijnen te houden." Alternatieven Meeuwisse geeft aan te zoeken naar alternatieven. ,,Ik probeer daar andere vormen voor te vin den. Opbellen of buiten langsgaan bijvoorbeeld. Want ik ben zelf juist iemand van communiceren. Bellen doe ik nu ook al met recrea tieondernemers, met de brand weercommandanten en met men sen uit het onderwijs. Maar ik hoop dat het over een tijdje wat soepeler wordt, zodat ik weer mensen kan gaan bezoeken." Bestuurlijk loopt alles in ver band met de coronacrisis nu an ders dan anders. ,,Zo is bijvoor beeld de omgevingswet uitgesteld. En in verband met de financiële gevolgen van de crisis moeten we de begroting van 2021 nog maar eens goed bespreken, ook met de raad. Want alle normale financiële uitdagingen, zoals het sociale do mein, blijven ook gewoon be staan." In de tussentijd gaat de burge meester op zoek naar een woning op Noord-Beveland, waar ze overi gens al eerder heeft gewoond. ,,In 1996, toen ik uit Leimuiden naar Zeeland kwam, heb ik eerst twee jaar in Colijnsplaat gewoond. Daarna ben ik in 's-Heer Hen drikskinderen gaan wonen." Maar ook bij die zoektocht loopt de burgemeester van Noord-Beve land tegen de coronabeperkingen op. „Sommige verkopers willen in verband met corona nu niet dat je komt kijken met een makelaar. Een enkeling trekt zelfs zijn wo ning terug uit de markt. Maar goed, het zal vast wel lukken, hoor." WEMELDINGE Het is nog een beetje wennen voor Hercules en Zazoe in Wemeldinge. Toch lijkt nu alles goed te gaan met de kamelen- veulens, ook met de moeders Dounja en Isabel. Maar dat ging niet helemaal vanzelf, laat eigenaar Pe ter de Vos weten. ,,Bij Isabel, van wie het veulen als laatste is geboren, hebben we nog flink moeten helpen", aldus De Vos. ,,Dat was nog een hele strijd. Zazoe wou niet drinken bij haar moeder. En dat moet wel om de darmen op gang te helpen. Anders kleven ze dicht en dan is het zo gebeurd. Maar sinds vanmorgen lukt het haar nu zelf ook." En inderdaad. Het jongste ka- meeltje zoekt haar moeder al weer op om wat te drinken. Waarna het even later gaat lopen stoeien met de drie weken oudere Hercules. Die is net wat groter en duwt met zijn kop flink tegen Zazoe aan. De Vos: ,,Kijk, dat is al echt hengstenge- drag." Het is voor allebei de merries nog maar de eerste keer dat ze moeder worden. Hoe lang de dracht precies heeft geduurd weet De Vos niet. ,,Er heeft vorig jaar zes weken lang een hengst bij gelopen. Normaal ge sproken is de dracht van een ka meel gemiddeld zo'n 406 dagen. Dat zou precies kunnen voor Isabel, maar dan moet de dekking exact op de laatste dag hebben plaatsgevon- den. Dus ga maar uit van ongeveer 14 maanden." De twee kamelenveulens van Hof Keizersweel hebben overigens gisteren pas hun naam gekregen. ,,Ik heb er even over gedacht om ze Cor en Rona te noemen", grapt De Vos. „Gezien de volgorde, eerst een hengst en dan een merrie, zou het nog kunnen ook. Maar het leek ons niet zo'' n goed idee." maandag 20 april 2020 Beeldend kunstenaar Ilse van Loo-Remijn. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Willem Adriaansens Wissenkerke Loes Meeuwisse heeft haar eerste honderd dagen als burgemeester van Noord-Beveland erop zitten. Een periode die vooral wordt beheerst door de coronacrisis.. foto johan van der heijden - Loes Meeuwisse, burgemeester Voor meer info: Facebookpagina van Hof Keizersweel. Kijk op de site bij /video y Kamelenbaby's Zazoe en Hercules Moeder Isabel houdt haar veulen nog goed in de gaten. Dounja lijkt al wat meer gewend aan haar moederschap. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42