CORONAVIRUS Ihuiswerkei Hoe dan? 6 Na 28 april gaat ons land stapsgewijs richting het oude normale leven. Tot die tijd blijft iedereen zoveel mogelijk thuiswerken. Maar wat als je een beroep hebt dat thuis niet kan worden uitgeoefend. De kapper, kok, zanger, zwemjuf of schoonheidsspecialiste bijvoorbeeld. Pakken ze andere banen op, gaan ze klussen of projectjes beginnen? Deze week vertellen ze erover. Vandaag: fysiotherapeut Danny Bisschop uit Tholen. Danny Bisschop (36) werkt zo'n 12 jaar lang bij FysioFit in Bruinisse. De fysiotherapeut is ook gediplomeerd orthopedisch manu eel therapeut. De praktijk in de Nieuwstraat is gesloten. Slechts en kele uren in de week geeft Bisschop nu nog digitale behandelingen. Het team van FysioFit bestaat uit vijf personen die hun dagen nu anders invullen. ,,Wat is mogelijk vroegen we ons als team af, toen bekend werd dat we de praktijk moesten sluiten. Hoe houd je afstand en blijft de ge zondheid van ons en de patiënten overeind? Praktisch is dat bijna niet mogelijk in de praktijk. Voor de co ronacrisis waren we al bezig met e- health. We gaven patiënten via de mail filmpjes. Hoe kun je thuis zelf oefeningen doen. Digitaal bijstu ren. Maar dit behandelen op af stand neemt geen grote vlucht. Slechts een fractie van de mensen vraagt om meer filmpjes. Fysiothe rapie is echt fysiek werk", aldus Bisschop die ook therapeut was in Bergen op Zoom en Rotterdam. Nu moet hij zich thuis vermaken. ,,Ik woon samen en heb geen kin deren. Mijn partner werkt in de lo gistiek, daar is het abnormaal druk. Vergeleken met andere gezinnen hebben wij het een stuk minder stressvol. Vooral onze hond is blij. Ik laat hem veel uit en wandel veel in de polder. Blijven bewegen is be langrijk. Tennis was echt mijn uit laatklep, maar dat valt nu weg. Mijn sociale leven is ook een stuk stiller. Van een digitale meeting met vrienden in Tilburg bijvoorbeeld werd ik niet blij." Hardlopen in de polder probeert Bisschop nu. ,,Hardlopen vind ik saai, maar bijkomend voordeel: ik ontdek nu eindelijk hoe mooi ons eiland Tholen eigenlijk is. Thuis ontdek ik ook allerlei plekken in huis. De bovenste keukenkastjes. Zolder. Mijn tuintje. Ik heb geen groene vingers. Heel suf misschien: Behandelenop afstand neemt geen grote vlucht. Slechts een fractie vraagt om meer filmpjes maar ik spot ineens ook vogels. Zie het verschil tussen een kool- en pimpelmees." Beschermende kleding Dat contacten bijna uitsluitend via beeldschermen lopen, begint Bis schop de keel uit te hangen. ,,Fysiek contact is een levensbehoefte. Ik merk het ook bij patiënten. In mijn werk zit en hang ik echt soms bo venop mensen om goed bij de schouders of rug te kunnen. Ik hoop dat we na 28 april weer aan het werk kunnen. Al zijn er dan wel beschermende kleding en juiste materialen nodig." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Coronavirus (18) De laatste weken worden we overspoeld door berichten over het coronavirus. Naast de tv-jour- naals van 18.00. 1900, 19,30 (RTL 4) en 21.30 uur doen de omroe pen, politieke partijen radio en journalisten hun best om ons op de hoogte te houden van het laat ste nieuws. Dat nieuws heeft bijna altijd dezelfde inhoud na melijk verslagen uit de zieken huizen, het aantal ic-bedden, het gebrek aan mondkapjes ander halve meter afstand en het feit dat er nog geen antivirus is gevon den. Voor een aantal mensen wordt deze opeenhoping van in formatie te veel. Ze zitten hele dagen voor de tv en maken zich ongerust. Als ze een kuchje of en hoestje doen, liggen ze 's nachts wakker en denken dat ze ziek zijn. In plaats van dat de omroe pen positieve programma's aan bieden worden programma's als Andere Tijden, 2 voor 12 en Zem- bla en meer van de buis gehaald en vervangen voor slecht nieuws. Wellicht is het beter om het vol gende gezegde aan te houden: de mens lijdt het meest door het lij den dat hij vreest en nimmer op komt dagen. A. Joziasse, Oostkapelle Coronavirus (19) Heel Nederland heeft last van co rona, maar Zeeland nog meer. Al jaren was bekend dat de capaci teit van de Zeeuwse ziekenhui zen voor 250.000 extra bewoners in de zomer te klein is. Dat is niet wat de veiligheidsregio eerlijk met ons deelt. Dus roep je dat de corona zorgt voor een te grote druk op de Zeeuwse zorg, schijn baar exponentieel meer dan el ders in Nederland. Wat ze willen is dat de Duitsers niet komen. Ze gooien alle vakantieparken, de boerderijcampings, de stacara vans en tweede huizen dicht, veel strenger dan de rest van Neder land. Geen haan die ernaar kraait en een kort geding voeren is kansloos. Zeeland wordt gestraft voor het verleden, belazerd door defensie met de mariniers en ex tra gepakt door het heden. Krijgt de Zeeuwse toeristensector als enige eigenlijk in Nederland de rekening gepresenteerd voor het kort houden van de Zeeuwse zorg, of gaan de zorgverzekeraars de Zeeuwse toeristensector com penseren Chris Mulder, Arnhem Onzekere pensioenen Als deskundigen zich uiten over onze pensioenen moeten we op letten voor dubbele bodems in hun betogen (krant 14 april). Ge zien hun exegeses lijken ze gelijk te hebben en zijn wij, het volk, geneigd om aarzelend ja te knik ken. Alsof we het snappen. Tij dens mijn sollicitatiegesprek werd er door de werkgever met klem op de geweldige pensioen regeling gewezen. Mijn inkomen ging bestaan uit loon en uitgesteld loon: pensioen. Mijn levensverzeke ringsmaatschappij en mijn hypo theekverstrekker komen hun af spraken keurig na. Mijn pensi oenfonds, gedomineerd door De Nederlandsche staats)Bank, uit gehold door de uitnamewetten (Lubbers 1982), gecontroleerd door werkgever en vakbonden, knabbelt continu een deel van mijn bezit - pensioen - af. Nu deze sluipende onteigening vast loopt en de ZZP'ers, zonder pen sioenvoorzieningen, eraan ko men, willen de geleerde heren het stelsel ook nog herzien (af breken?). J.W. Minderhout, Vlissingen maandag 20 april 2020 Fysiek contact is een levensbehoefte A Danny Bis schop moet in zijn beroep veel fysieke handelingen doen. Thuis werken kan niet. privéfoto Gerrit van Loon Tholen - Danny Bisschop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34