CORONAVIRUS s 4 i Drone boven Middelburg en Vlissingen maakt bijzondere beelden I» 1 Al die mensen hadden gereageerd op een oproep van de PZC. Drone- piloot Frans Janssen en dronecame- raman Martijn Enkelaar maakten bijzondere, hartverwarmende beelden. Ze hadden hiervoor speci aal toestemming gekregen van de overheid, want je mag niet zomaar met een drone boven de bebouwde kom vliegen. Zaterdagochtend wer den de eerste beelden gemaakt, tot dat het begon te regenen. De drone kon niet meer vliegen, de krijtteke ningen vervaagden. Gisteren ging het duo weer op pad, langs vele adressen in de twee steden waar op de vroege zondagochtend de krijt tekeningen opnieuw waren ge maakt. Myla en Jill willen eigenlijk weer wel naar school. De Middelburgse meiden lieten via de dronebeelden weten: 'Lonneboot groep 4, we mis sen jullie'. Frank Bijleveld had za terdagochtend, net voor de regen, met collega-ondernemers uit de Middelburgse binnenstad de be kende leus 'Wij zijn de stad' voor het stadhuis op de Markt neerge- legd. Papieren en plastic tasjes vormden de letters. ,,We willen aan al onze klanten laten weten dat we ze missen." Ook in speeltuin Lam- merenburcht is het erg stil de laat ste weken. De vrijwilligers lieten in grote stoepkrijtletters weten dat ze kinderen missen. Er werden heel wat harten ge maakt. Jong Ambon vormde een groot hart met ballen op het voet balveld. Daarbij de tekst: samen 1, samen sterk in twee talen. De Vlis- singse horecaondernemer Frans Meijer legde een oranje hart van dekzeil boven het spandoek 'Vlis- singen' ('hadden we nog van de Giro in 2010)'. De brandweer ge bruikte helmen om een hart te vor men voor de kazerne aan de Stro- menweg. Bij Rijkswaterstaat ge bruikten ze pylonen. En in Lamme- renburcht stoelen. Marijke Oosterveen-de Jong had bijna over de volle lengte van de Je kan natuurlijk wel trouwen, maar je wil toch een echt feest geven Keizer Karelhof in Vlissingen de bekende leus 'Alleen samen krijgen we corona onder controle' geschre ven ,,Gelukkig wonen we hier in een kinderrijke buurt. Ze hebben allemaal meegeholpen met inkleu ren van de letters." In Middelburg heeft zelfstandig trouwambtenaar Daphne Haegens heel wat verdrietige stelletjes aan de lijn gehad die hun trouwdatum hebben moeten verzetten. ,,Je kan natuurlijk wel trouwen, maar j e wil toch een echt feest geven en elkaar kunnen knuffelen. Maar kop op, we gaan het gewoon later vieren." Met hartjes op straat onderstreept ze haar optimisme. Pauline Zadeits uit Middelburg heeft met de buren in Park Griffioen ook een tekst op straat gezet. ,,Het geeft toch ook een gevoel van saamhorigheid." En zo waren er nog veel meer Zeeuwen die iedereen een hart on der de riem staken. Het is allemaal te zien op pzc.nl 111Pi ïilÉÉii O a - - i-, rafe» - - - - maandag 20 april 2020 GO Vele tientallen Middelburgers en Vlissingers zetten afgelopen weekend hun boodschap voor opa en oma, klas, klanten, club- en stadsgenoten op de stoep, op straat, op het sportveld, het platte dak en in hun speeltuin: hou vol, sterkte en we missen jullie. Theo Giele Middelburg/Vlissingen -Daphne Haegens, trouwambtenaar - 'm 'S&FSÊÈ Zou het een hart worden van pylonen of ballen? Toch maar ballen be sloten ze bij Jong Ambon, met in twee talen de spreuk Samen 1, Samen Sterk. Ella van Kempen en Vera Louws hebben gisterochtend hun straattekening in de Oude Koude- kerkseweg in Middelburg nog eens overgedaan, nadat de regen zaterdagmiddag hun hele grote ster had weggespoeld. De Vlissingse horecaondernemer Frans Meijer legde op het oranje hart van dekzeil het spandoek 'Vlissingen' ('hadden we nog van de Giro in 2010'). Deze Middelburgse meiden zouden weer graag naar school willen. Ze missen hun klasgenootjes van de Lonneboot. Medewerkers van Rijkswaterstaat hebben op hun terrein aan de Kle- verskerkseweg in Middelburg een groot hart met pylonen gevormd. Die kan iedereen onder zijn riem steken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32