CORONAVIRUS £3 Geen muizen in een laboratorium Zeldzame havikarend gespot bij Sint-Kruis Kapsels i 2 Vandaag begint de Nationale Museumweek, maar vanwege de coronacrisis kunnen musea hun deuren niet openzetten. Daarom is een digitale manifestatie bedacht om 75 jaar culturele vrijheid te vieren. Vijftien Zeeuwse musea doen mee. F 15 Zeeuwen Commentaar Hoe intelligent is de lockdown van Mark Rutte eigenlijk nog? Half maart was het volstrekt begrijpelijk dat het ka binet overging tot een aantal algemene rigoureuze maat regelen. Ruim een maand later mogen we van hem meer gede tailleerde uitleg verwachten over de effecten van al die ons op gelegde verboden. De voortekenen zijn niet gunstig. Rutte zei dat we ons moe ten instellen op een anderhalvemetersamenleving. Het is een il lusie om te denken dat dit mogelijk of zelfs wenselijk is. Voor een korte periode is het ontzeggen van normaal menselijk con tact vol te houden, maar dit kan geen strategie zijn voor de lange termijn. De voorzitter van het Veiligheidsberaad Hubert Bruls wil de maatregelen voor de jeugd al versoepelen. Zijn pleidooi getuigt van realiteitszin. Dit in tegenstelling tot alle moeite die gestoken wordt in de 'anticorona-app'. Los nog van alle twijfels over privacy, blijft het de vraag of zo'n app nut heeft als nog geen fractie van de men sen die met klachten rondloopt, wordt getest. Nederlanders houden zich tot nu toe keurig aan de regels Maar als het kabinet draagvlak wil behouden, moet het precies vertellen waarom bepaalde maatregelen nodig zijn, maar ook waarom andere niet genomen worden. De gevolgen zijn ernstig en daarbij hoort een goede verantwoording. We zijn geen mui zen waarmee je naar hartenlust kunt experimenteren. Bruls' pleidooi voor versoepelen maatregelen voor jongeren getuigt van realiteitszin ALMANAK Die twee Middelburgse vrien den hechten er nogal aan dat hun kapsels er strak uitzien. Dat treft, want de tante van een van hen is gediplomeerd kapper en zij zorgt er al jaren voor dat ze er vlekkeloos bij lopen waar het hun kapsels betreft. In tijden van corona is dat alle- Tip? redactie@pzc.nl maal wat lastiger, maar tante kapper had de oplossing. „Waarom knippen jullie elkaar niet'', stelde ze voor, ,,dan geef ik advies op anderhalve meter afstand.'' Aldus geschiedde. Mocht u dus twee slecht ge knipte vrienden tegenkomen, dan weet u hoe het kwam. Weer veel te druk op de boulevards KIDSrFM* Vakantieboek voor kinderen Om de verveling voor ba sisschoolleerlingen deze meivakantie tegen te gaan, maakte de Terneu- zense welzijnsorganisatie Aan-z een vakantieboek. Kids2Fun van Aan-z had leuke activiteiten voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar voor de meivakantie opgezet. Door de coronamaatre gelen gaan die niet door, maar is er nu een vakan tieboek. Het telt vijftig pagina's vol activiteiten, zoals (sport)spelletjes, proefjes, recepten en knutselideeën. Via aan-z.eu is het gratis te downloaden tot 23 april. Vlissingen Buurt helpt dakloos gezin na brand Frank- SINT-KRUIS Vogelaar Johnny du Burck uit Oostburg wist even niet wat hij zag. Tijdens veldwerk bij Sint-Kruis spotte hij een havik arend, die hij op de foto zette. De havikarend is een roofvogel die in Nederland slechts drie keer eer der is waargenomen. De vogel heeft een spanwijdte van anderhalve meter. Hij komt voor in rotsachtige gebieden in Afrika, Zuid-Europa en Azië waar hij nestelt op onbereikbare rots wanden. Een volwas sen havikarend is donkerbruin vanboven en grijs vanonder met verticale stre- ping. ,,Hij was voorzien van een zender. Daardoor kon ik achterha len dat hij geringd was in de buurt van Narbonne in het zuiden van rijk." Eerder was de roofvogel ge signaleerd in Algerije en hij overwinterde in Zuid-Spanje. Du Burck: „Na een kort verblijf vloog hij weer terug in de richting van België." maandag 20 april 2020 VLISSINGEN De boulevards in Vlissin- gen zijn afgelopen week einde voor het derde weekeinde op rij door de Veiligheidsregio Zeeland afgesloten voor gemoto riseerd verkeer. Vanaf za terdag 17.00 uur tot gis teravond mocht niemand de Boulevard Evertsen, Boulevard Bankert en Boulevard De Ruyter in Vlissingen op. De veilig heidsregio besloot hier toe omdat er wederom sprake was van te grote (verkeers)drukte. De VRZ sprak van 'asoci aal verkeersgedrag en tevens groepsvorming waarbij de minimale af stand van anderhalve meter niet in acht werd genomen'. BOEK TERNEUZEN 'Het virus De vijftien Zeeuwse musea die meedoen hebben de volgende pronkstukken geselecteerd: M Museum Terra Maris: Potvis, petfles en kaarsvet. Het gezin van de woning aan de Irislaan in Vlis- singen waar vorige week brand uitbrak zit tijdelijk in een hotel. Ze kunnen hun huis niet meer in en veel van hun spullen zijn verbrand. Buurtbewoners hebben kleding ingezameld en proberen het gezin aan onderdak te helpen. Het vuur brak afgelopen donderdag uit op de bo venverdieping van het huis. De bewoners vluchtten het brandende pand uit met hun vier jonge kinderen, onder wie een baby van onge veer 4 maanden en een jongetje van 2. M Stadmu- seum Zierik- zee: Cristóbal de Mondragón. M Museum Veere: Carillon. M Bevrijdings museum Zee land: Zilveren avondmaalstel. M Fruitteelt museum: Ge broken vrucht. FOTO JOHNNY DU BURCK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30