MEDIA CULTUUR 23 Herinnering op canvas Jamie Westland 'Even die keiharde beats van Travis Scott' Mattie Valk: 'Dit liefdesliedje zou een festival helemaal afmaken' Daniël Dekker: 'Ik heb hem heel veel gedraaid' Frits Spits: Alles wat vastzat, lijkt los te zitten' ELVIS w ÏF HTT Jj Guus Meeuwis: 'Hoop dat het eens voorbij mag zijn' Vi ICAN DREAM Wat is voor u de soundtrack van corona? atjehetH||H Een foto van je kinderen, je huisdieren of een dierbaar moment is de perfecte decoratie voor in huis. Een foto op canvas maakt dit mogelijk en is één van de popuLairste 'fotolijsten'. Het voordeel van een canvas is datje geen lijst nodig hebt, want de foto wordt op een houten raamwerk gespannen. Niet alLeen leuk voor jezelf, maar ook om cadeau te doen! Benieuwd naar andere mogelijkheden voor foto's in huis en tuin? Bekijk dan ons assortiment aan fotoproducten in de webwinkel. maandag 20 april 2020 PC hoort bij deze tijd? Sicko Mode - Travis Scott Jamie West- land, drum mer van Di rect: „Dit jaar zouden we veel spelen. Normaal gesproken zit je dan in de bus met z'n allen, draai je muziek, heb je die hectiek. Het gevoel van een school reisje. Thuis zet je minder snel iets op, maar laatst hadden we een bespreking met de band. Toen ik daarna in mijn auto stapte, zette ik Travis Scott op, die rappende gast. Die keiharde beats vond ik echt zo vet. Een paar dagen later moest ik iets ophalen met de auto en dacht ik: ik draai 'm gewoon weer. En dan is Sicko Mode de beste. Ja, van ons is Soldier On aardig opgepakt. Een ballad die je misschien niet zo snel opzet als je met een cocktail op een terras zit, maar nu wel is gaan leven. Ik hoop dat dit nummer voor anderen een herinnering kan zijn, waar een beetje troost uit geput wordt.'' I'll wait - Kygo Mattie Valk, radio-dj van Qmusic: ,,Het liedje is net twee weken oud, maar ik denk dat ik het al 25 keer beluisterd heb. Een toepasse lijke titel, ja. Een liefdesliedje Over mensen die hebben af gesproken dat ze hoe dan ook weer bij elkaar komen, maar dat nu even niet kun nen. Ik ben groot Kygo-fan. Som mige mensen hebben het oneerbiedig over bamboohouse. Ik hou ervan. Kygo is geïnspireerd door Avicii. Je hoort het terug in de melo dieën. Melancholisch, zweve rig, bijna zeurderig, maar dan in een posi tieve zin en het geeft je veel energie. Kijk, wat ik momenteel mis, is met een pilsje op een festival staan. En dan het mooiste moment: aan het einde van de dag. Als het zonnetje wegzakt en je een beetje in de olie bent, ja, dan zou dit liedje het helemaal af maken.'' Ain't No Sunshine - Bill Withers Daniël Dekker radio- dj van NPO Radio 2: ,,Ik zag afgelopen weken in mijn spotify- lijstjes van zowel thuis als in de auto, dat ik Bill Withers heel veel heb gedraaid. Het zal ook met zijn dood te maken hebben twee weken ge leden. Toen heb ik tij dens mijn radio uitzending meteen Ain't No Sunshine gedraaid. Misschien niet zijn beste liedje, maar wel eentje dat de luisteraars goed kennen. Die associa tie kwam ook omdat ik hoorde dat hij in Los Angeles was overleden, waar ik vorig jaar een mooie reis heb gemaakt met mijn vrouw. Dus ik draai nu veel muziek van Just as I am, het album waar niet al leen Ain't No Suns hine op staat, maar ook bij voorbeeld Grandma's Hands. Duurt bij elkaar maar een half uurtje.'' Solid Ground - Michael Kiwanuka Radiomaker Frits Spits: ,,Mu- ziek kan je hel pen de zinnen te verzetten, maar het kan ook hel pen verdriet een plaats te geven. Sommige liedjes zullen zich hechten aan deze tijd. Voor mij geldt dat voor Solid Ground van Mi chael Kiwanuka. Ik hoorde dat thuis langskomen op Sublime FM en stond met een schok stil. Ik kende het al, maar vond het op dat moment fantastisch. Ik weet niet eens of het erover gaat, maar Solid ground, vaste grond onder de voe ten, dat is wat nu ont breekt. Alles wat vastzat, lijkt nu los te zitten. Zo'n lied stuurt mij, ook als ik het over tien jaar nog eens hoor, naar het verhaal van nu." nen -8j§|8- If I can dream - Elvis Zanger Guus Meeuwis: ,,Niet een van de be kendste nummers van Elvis, maar het lied staat voor hoop. De hoop dat dit eens voorbij mag zijn, dat we el kaar weer kunnen zien zonder glas ertussen of zonder 1,5 meter af stand. Ik heb dit in de eerste dagen van de coronacrisis veel gedraaid. Het is een gospelachtig nummer. Luister ernaar en zet het lekker hard, het geeft troost, je wordt er vrolijk van. Ik ben nu veel in de stu dio om mijn nieuwe album in te zin gen, de nummers waren al klaar voor de corona crisis. Ik pas ze niet aan, maar luis ter toch anders naar elk woord dat ik zing. Een peri ode als deze kan inspiratie geven, maar daarvoor moet ik eerst kun nen reflecteren, nu is het te vers.'' Welk nummer blijft voor altijd verbonden met deze periode en waarom? Stuur uw verhaal in maximaal honderd woorden naar soundtrack@persgroep.net. Wij publiceren een selectie uit de inzen dingen. *Excl. verzendkosten. Bestel nu op pzc.nl/canvasdoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23