O 'Ischa Meijer was zijn tijd ver vooruit' En daar zijn dan eindelijk de vlinders en vonken 'er@home 22 MEDIA CULTUUR LIEFDESBAL IN DE KOEIENSTAL SOUNDTRACK CORONA Is het een track van het nieuwe album van Pearl Jam, een oude smartlap uit de jaren 80 of, een kakelverse rap? Welk nummer zal ons jaren later aan deze periode herinneren als dé soundtrack van coronatijd? Muziekkenners spreken zich uit. Candy Dulfer: 'De mensen optillen en blij maken' Catherine Keyl Freek Rikkerink: 'Leven voor coron bijna niet meer voor te stellen' ROMANTIEK Het duurde even, maar eindelijk vliegen de vonken er vanaf. Letterlijk zelfs (duuuh) bij het lassen, tussen Milou en Bastiaan. Ze zijn ver liefd aan het worden, maar ja, die afstand, hè. Arme Elise, die, zorgzaam als ze is, zo veel be ter bij Bastiaan past, maar zich als het derde wiel aan de kruiwagen voelt. 'Dat derde wiel' in de Beemster had het goed aangevoeld. Vera zag van dichtbij de vlinders tussen boer Jan en Nienke en vertelde dat aan Jan. Het fragment dat volgde, past naadloos in het rijtje iconische BzV- momentjes. Denk aan de zoen van Marc aan An- nekim onder de mangoboom. En vorig jaar een stamelende Steffi die op het zandpad de liefde verklaarde aan Roel. Nu was daar de breiende Nienke aan de keukentafel. En Jan die haar hand pakt, verklaarde haar 'echt hartstikke leuk te vin den', waarna Nienke ('Ik krijg het er helemaal warm van') opstond om hem een knuffel te ge ven. En ze leven nog lang en gelukkig ONGEMAK Dat was een uitstekende cliffhanger vorige week toen Yvon ten tonele verscheen om Erik over te halen alles uit de kast te halen. En nu? Liep Erik alsnog terug. Was er drama. Waren er tranen. Liefdesverklaringen. Knuffels. Jawel, zelfs een paar zoenen, zij kuste hem! De kijkers én ver moedelijk makers keken handenwrijvend naar een kansrijke wending, maar Annemiek gooide alsnog de deur dicht: ze vindt de afstand tussen Gelderland en Drenthe (anderhalf uur) een ob stakel. Het is een bizarre conclusie: dat zelfs ons land te groot is voor de liefde. ,,Maar je hebt nog 620 brieven'', opperde Yvon. ,,Moet je dMr nou niet doorheen gaan? En met een andere blik?'' Zéker een andere blik: een geografische blik. ERGERNIS Voldoende Boer Geert Jan die als sjeik in een lang gewaad binnentreedt. Als je deze Boer zoekt Vrouw reeks hebt gevolgd, kijk je er amper meer van op. Zijn twee logees ook niet. Die hadden al een konijnenpak gehad. Het ongemak ver dwijnt, ook bij de kijker. Zelfs bij boer Geert. Vera voelt het niet. Als ze dat vertelt en haar vertrek aankondigt, antwoordt Geert dat 'hij dat wel wist'. Gek genoeg zegt hij even later dat hij 'dit niet had zien aankomen'. Het is Geert, die zich amper blootgeeft, ten voeten uit. Het is te hopen dat zijn liefdevolle uitsmijter naar Angela wél eerlijk is. Wat hij zo mooi vindt aan Angela? ,,Dat ze na alles wat ze heeft meege maakt, het gas erop houdt en alles aanpakt.'' Andy weer in soapserie 3FM haalt 3 ton op HAPPY Hoe gaat het met u? ,,Heel goed eigenlijk. Ja, het is wel saai, dat hoor ik van ieder een. Maar goed, gedeelde smart is halve smart. Het zorgt ook weer voor vernieuwde creativi teit en saamhorigheid.'' Wat doet u zoal overdag? ,,Niet zo heel veel eigenlijk. Ik probeer te lezen, maar ik heb echt last van concentratieproble men, merk ik. Ik probeer Zonder de top te bereiken van Paolo Cog- netti te lezen, maar ik ben al drie keer opnieuw begonnen.'' Heeft u nog aanraders voor de mensen thuis? „Jazeker. Ik ben nu het boek Ik heb niets tegen antisemieten, ik lééf ervan van Ischa Meijer aan het lezen. Dat zijn allemaal columns, korte stukken, dus daar kan ik me wel op concentreren. Heel interessant. Hij was zijn tijd echt ver voor uit. Het was een lastige man, een rare man. Maar ik ben hem nu toch anders gaan bekijken. Oh, en een andere aanrader is de Netflix-serie Vivir sin permiso. Een Spaanse serie over een maf fiabaas die de ziekte van alzhei mer krijgt. Er zitten waanzin nige intriges in en de spelers zijn allemaal erg mooi. Dat is een heel prettige bijkomstigheid, ha- haha.'' Hoe ongemakkelijk was het deze week op de boerderij? Sloegen de vonken over? En wat stoorde ons in Boer zoekt VrouW? Na elke uitzending geven we in deze rubriek ons oordeel. Dennis Jansen Koetjes-score Volop Koetjes-score Niet Koetjes-score maandag 20 april 2020 REALITY-TV Andy van der Meijde is bin nenkort weer te zien in een real- lifesoap. Dat kondigde de voormalig voet baller aan in de #NLblijftThuis- show, te zien op de site van deze krant. ,,Het wordt weer chaos'', belooft Van der Meijde. RADIO De coronaeditie van 3FM Seri ous Request heeft 307.392 euro opge bracht voor het Rode Kruis. Dj's voerden vijf dagen actie en draaiden num mers in ruil voor een donatie. Tondo was de meest ge vraagde plaat. 3 ■u PC Welk liedje Dennis Jansen Alexander van Eenennaam Happy - Pharrell Williams r Saxofonist Candy Dulfer: „Optredens gaan niet door, tours zijn afge zegd en we zijn een beroepsgroep die in deze periode pas laat weer aan het werk zal kunnen gaan, vermoed ik. In de tus sentijd proberen we positief te blijven. Hard te werken, actie te voeren voor muzikanten en muziek te maken. Dat gebeurt nu op social media. Voor Club Dauphine, waar normaal gespro ken elke vrijdag avond livemuziek was, maken we nu speciale edities die we uitbrengen op Instagram en Facebook. Daarvoor brengen we covers, zoals Put a little love in your heart, vorige week door Shirma Rouse gezongen. Zelf denk ik dat Happy van Pharrell Williams - dat we opnamen met Bo Saris - me lang bij blijft. Dat num mer was eerst leuk, toen be hoorlijk uitgekauwd. Maar we vonden het nu juist weer een heel toepasselijk liedje om in deze droevige tijd de mensen niet nóg meer down te maken. Veel mensen denken dat je in een shitsituatie alleen maar zielige liedjes ten gehore moet brengen, maar we moeten de mensen juist optillen en blij maken, al is het maar even.'' Nederland zit voorlopig vooral thuis en veel BN'ers dus ook. Wat lezen, luisteren of kijken zij om de dag door te komen? Vandaag geeft presentatrice Catherine Keyl (73) haar aan- rader(s). Janske Mollen Rotterdam den in een volle kroeg staat, ondenkbaar. Het is al laat toch van Ra coon vind ik ook heel mooi, maar dat vond ik al mooi in januari en daarom is het voor mij minder ver bonden met de coronacri sis. Changes is een heel mooi liedje dat gaat over veranderin gen en hoe die iemand beïnvloeden. Het zal me later doen terugdenken aan deze periode.'' Changes - Ilse DeLange Freek Rikkerink van Suzan Freek: ,,Toen de ernst van deze crisis voor ons allemaal duide lijk was, kwam Changes uit van Ilse De- Lange. Die titel is heel toepasselijk voor deze tijd. Verande ringen, je kunt je nu al bijna niets meer voorstellen bij het leven dat er was voor co rona. Dat je met je vrien-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22