mi i r. iflük O O) CD O 21 Nummer 2 van vorig jaar loopt afgelaste marathon toch c rmm RCS FC Axel IIM V"7 SOL Het begon deze week te kriebelen bij Leendert van der Lugt uit Capeiie aan den IJssel, een paar dagen voordat hij normaliter de Marathon Zeeuws- Vlaanderen gelopen zou hebben. Toen het evenement vanwege het coronavi rus gecanceld werd, moest hij even slik ken. De organisatie schoot echter te hulp en begeleidde hem zaterdag bij een onheilspellende solotocht. „Het was zwaar, maar dit is een overwinning voor mezelf' was zijn eerste reactie na dat hij de marathon in 2 uur en 35 mi nuten had volbracht. Reikhalzend had hij uitgekeken naar de twaalfde editie van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Na een vierde (2018) en tweede plaats (2019) had Leendert van der Lugt uit Capeiie aan den IJssel dit jaar zijn zinnen gezet op winst, maar niets was minderwaar. Het coronavirus deed zijn intrede in Neder land, waarna de Marathon Zeeuws- Vlaanderen in navolging van veel an- Vlaanderen, niet. ,,Toen ik zijn gewel dige prestatie op Facebook las, heb ik hem meteen gecontacteerd met de vraag of hij met behulp van mijn bege leiding op de fiets zaterdag alsnog solo de Marathon Zeeuws-Vlaanderen zou willen lopen." Gemiddeld Met de spierpijn van dinsdag in het achterhoofd en in de benen moest Van der Lugt daarover nadenken. Maar al snel ging hij op het voorstel in. En met succes, bleek zaterdag. „Het ging on derweg boven verwachting. Het scheelt natuurlijk dat er totaal geen druk op zit, dus je start ook met een andere mind set. Ik ben aan een gemiddeld tempo van 16 km/u begonnen en kon dat ei genlijk goed vasthouden. Ik heb eigen lijk geen moeilijke momenten gekend en ben blij dat ik in 2 uur en 35 minuten kon finishen. Ik heb mezelf verbaasd. Twee snelle marathons in één week voelen aan als een overwinning voor mezelf." De honger van Van der Lugt is nog niet gestild. „Laat dit een inspiratiebron zijn voor alle mensen en sporters die het moeilijk hebben. Als sporter jaag je doelen na, maar dat is nu gezien de on zekerheid heel lastig. Ik wil graag nog een goede marathon in september lo pen, in Zwitserland als die doorgaat. Hoe dan ook, heb ik alweer mijn zinnen gezet op volgend jaar. Dan hoop ik als nog een gooi te doen naar de overwin ning in de Marathon Zeeuws-Vlaande ren", besluit Van der Lugt. ZEEUWS dere evenementen geannuleerd moest worden. Hoewel Van der Lugt het zag aanko men, was het toch een domper. „Vooraf heb ik dat natuurlijk nooit openbaar ge maakt, maar ik wilde echt voor de winst gaan. Het zegt genoeg denk ik dat ik de eerste was die zich bij de start van de inschrijvingen had aan gemeld. Ik was enorm ge brand om de Marathon Zeeuws- Vlaande ren tot een goed einde te brengen." Van der Lugt heeft een Het scheelt natuurlijk dat er totaal geen druk op zit speciale band met de wed strijd. „In 2018 liep ik hier in Zeeuws-Vlaanderen mijn eerste marathon en dat was meteen een groot succes. Ik werd vierde in een mooie tijd van bijna 2 uur en 40 minu ten. Ik was kapot, maar ik keek vlug daarna al uit naar de volgende editie.'' Dat hij als inwoner van Capeiie van den IJssel de Marathon Zeeuws-Vlaanderen boven de be faamde Marathon Rotterdam verkiest, maakt het verhaal extra bijzonder. „Ik ben behoorlijk christelijk, waardoor lo pen op zondag voor mij wel een dinge tje is. Buiten dat vind ik de Marathon Zeeuws-Vlaanderen prachtig. Het dorpse karakter en de schitterende na tuur zijn een aanrader voor iedereen. Het is zwaarder dan een stadsmara- thon, maar het is gewel dig om te doen." In 2019 stond hij op nieuw aan het vertrek en finishte zelfs als tweede in een mooie tijd van 2 uur en 30 minuten. „Ik was enorm blij met die progressie en dat deed me beseffen dat ik mogelijk ooit een gooi naar de overwinning zou kunnen doen. Ik was kort daarna vastbera den om dit jaar terug te komen voor de winst." Het mocht echter niet zo zijn. „Toen het ene na het andere grote evenement werd afgelast vanwege het coronavirus, zag ik de annulering van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen natuurlijk aanko men. Ik ben blijven doortrainen voor het geval dat Ik had goede vorm en be sloot om dinsdag zelf een marathon te lopen, solo als training. Ik wilde die binnen 2 uur en 30 minuten volbren gen en dat lukte met 2 uur en 26 mi nuten." Dat ontging Matthieu Warrens, speaker van de Marathon Zeeuws- maandag 20 april 2020 GO 3 Met het aantrek ken van aanval ler Marlo Ja- nisse (De Noor mannen) en doelman Yous- sef Ben Sellam (foto, Walche ren) staat het aantal nieuwe lingen bij RCS op drie. Eerder maakte Nicky van Merriënboer (Vlissingen) zijn terugkeer naar de derdeklasser bekend. 3 FC Axel heeft de selectie voor volgend voetbal seizoen rond met het aantrek ken van drie spelers. Van Terneuzen komt Nick Claassen, van Zaamslag komt Maikel Krans en van het tweede van Hoek stapt Jo- siah Allen over. Tegenover de komst van dit trio staan geen vertrekkers. Sjoerd Verhulst keert niet terug bij Goes; hij blijft bij Oostkapelle/ Domburg. Cf Leendert van der Lugt onder weg van Hulst naar Terneuzen onder begelei ding van Matt- hieu Warrens, de speaker van de Marathon Zeeuws-Vlaan- deren. foto anne hana r'V Leendert van der Lugt wil inspiratiebron zijn De Marathon van Zeeuws-Vlaande- ren stond zaterdag op het pro gramma. Het coronavirus gooide echter roet in het eten. De nummer twee van vorig jaar kon dat niet ver teren en liep de marathon toch, in zijn eentje. Leendert van der Lugt uit Capeiie aan den IJssel had 2 uur en 35 minuten nodig voor de loop over ruim 42 kilometer van Hulst naar Terneuzen. Job de Feijter Terneuzen 1/LAAlgyEREN - Leendert van der Lugt f a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21