20 Steven Berghuis had gisteren met bekerwinst in stijl zijn afscheid bij Feyenoord willen aankondigen. Na vijf prijzen in vier jaar zou iedereen hem alsnog de transfer gunnen die hij vorig jaar liet lopen. Maar in tijden van corona gaat alles anders. Feyenoord voor Linssen in markt »De toekomst van Berghuis is cruciaal. Voor Dick Advocaat en voorde ambities van Feyenoord Steven Berghuis (28) gaf in de zo mer van vorig jaar wekenlang nau welijks interviews. PSV hengelde naar zijn diensten, de voetballer kon er eigenlijk geen zinnig woord over zeggen en continu praten over een eventueel vertrek uit de Kuip zou bij de fanatieke achterban on getwijfeld tot ergernis gaan leiden. Uiteindelijk werd de knoop door gehakt. Dirk Kuyt, die zich in de eerste maanden onder het bewind van trainer Jaap Stam nadrukkelijk bemoeide met het beleid van de club, vertelde Berghuis dat een ver trek naar Eindhoven simpelweg onbespreekbaar zou zijn. De aan valler was er zelf eigenlijk ook wel klaar mee en Mark van Bommel, toen nog trainer van PSV, kreeg van het kamp Berghuis het signaal dat de international van zijn wensen- lijstje weggestreept kon worden. Feyenoord verlengde vervolgens snel de verbintenis van Berghuis en vertelde hem dat er in de zomer van 2020, bij een fatsoenlijk bod, zeker te praten viel over een vertrek uit de Kuip. Eenzelfde scenario werd spits Nicolai J0rgensen voorgelegd door de tijdelijke technisch directeur Sjaak Troost. Een jaar bijtekenen, een forse salarisverhoging én de toezegging dat er te praten viel over een transfer na het seizoen. Berghuis vertelde vervolgens ver schillende keren tijdens het seizoen dat hij Feyenoord alleen wilde ver laten voor een club in het buiten land. ,,Maar wel eentje waar het plaatje helemaal klopt'', zei Berg huis. Dat was de les van het avon tuur bij Watford, dat nimmer was geworden waar hij op had gehoopt. De Spaanse manager Enrique 'Qui- que' Sanchez Flores zat namelijk niet zo te wachten op een flegma tieke buitenspeler, die ook nog eens uit de bescheiden eredivisie kwam. De huidige transfersituatie in de Kuip? Eigenlijk is er alleen echte in teresse voor Berghuis, al komen er steeds meer clubs die ook Orkun VERSTERKING? Van een aanbod is nog geen sprake. Kök^ü en Marcos Senesi op hun verlanglijstje zetten. Maar de laatste twee spelers zitten nog in de op startfase van hun loopbaan. Berg huis heeft al een landstitel op zak, een beker gewonnen en tweemaal de Johan Cruijff Schaal. Bovendien is hij aanvoerder en met vijftien doelpunten gedeeld topscorer in de eredivisie. Berghuis is kritisch als het over zijn toekomst gaat. Het land moet hem aanstaan, de club moet hem aanspreken, de speelstijl is een be langrijke factor en de trainer moet laten blijken dat hij écht met Berg huis aan de slag wil. Bovendien zit hij vrijwel zeker bij de selectie van Oranje en dat moet bij een nieuwe club zo blijven tot de zomer van 2021, als het EK alsnog plaatsvindt. En dan is er natuurlijk de huidige bizarre situatie in de wereld. Het geld raakt op in de grote competi ties, de clubs hebben wel iets an ders aan hun hoofd dan nu al spe lers uit de eredivisie aan te trekken en de vraag is wanneer er über haupt aan een nieuw seizoen kan worden begonnen. Trainer Dick Advocaat wil graag in de Kuip blijven. Met 'td' Frank Arnesen praat hij al geregeld over het Feyenoord voor komend sei zoen. Een van zijn grote wensen? Steven Berghuis nog een seizoen bij Feyenoord op de rechterflank. Clubs in Nederland, ook Feyen- oord, zullen hoogstwaarschijnlijk weinig spelers aantrekken voor ko mend seizoen. Feyenoord zou dan met de huidige selectie een heel be hoorlijke ploeg op de been kunnen brengen. Renato Tapia is weg, Wouter Burger komt terug. Rick Karsdorp vertrekt, maar Lutsharel Geertruida en Bart Nieuwkoop zijn er om die vacature in te vullen. Luis Sinisterra is in januari waarschijn lijk terug. Ridgeciano Haps kan als linkerspits uit de voeten. J0rgensen zal toch ooit helemaal fit raken? Maar de Rotterdamse ploeg is al leen in staat om écht mee te doen om de prijzen als Berghuis erbij is. Opdrogen Stel dat Feyenoord de kosten, die ongetwijfeld hoog zullen oplopen als er inderdaad zonder publiek moet worden gespeeld, wil com penseren met de verkoop van Berg huis. Dus: hij eruit voor pakweg 15 miljoen, als dat nog een haalbare prijs is nu de financiën opdrogen in de voetbalwereld en geen vervan ger van naam halen. Is Advocaat dan nog steeds zo enthousiast? Het antwoord is ongetwijfeld nee. Zoals eerder gezegd: Feyenoord moet Ad vocaat perspectief bieden voor ko mend seizoen. En als er aan een nieuw elftal moet worden ge bouwd, moet Feyenoord eigenlijk voor een andere trainer kiezen. In dat opzicht is de toekomst van Berghuis dus cruciaal. Cruciaal voor Advocaat en cruciaal voor de ambi ties van de club. In Zuid weten ze dat er eigenlijk een transfer zal moeten plaatsvinden, omdat de club alleen zo financieel gezond kan blijven. Aan de andere kant: de crisis heeft alles veranderd. En met Berghuis erbij is Feyenoord meer gewaagd aan Ajax, AZ en PSV. gp®°/7, iW®tök&r maandag 20 april 2020 GO Vertrek Berghuis niet meer vanzelfsprekend Mikos Gouka Rotterdam Steven Berghuis in duel met Olivier Boscagli van PSV (3-1) op 15 december 2019. De aanvaller maakte die middag een hattrick tegen de club die hem vorig jaar begeerde. foto bsr ROTTERDAM Feyenoord heeft zich voor een 'eerste verkenning' gemeld bij Bryan Linssen van Vitesse. Linssen (29, foto) is na dit seizoen trans fervrij. De vleugelaanvaller, de aanvoerder van Vitesse, heeft al een aanbieding van zijn hui dige club op zak. Die is riant, zo stellen bronnen in Arnhem. De Limburger is dit afgebro ken seizoen goed voor veer tien competitietreffers. Dat Feyenoord Linssen al langer volgt, is algemeen bekend. Maar er zijn meer kapers op de kust. Het management van Linssen is de voorbije maan den door tal van clubs bena derd, ook uit het buitenland. Steven Berghuis is bezig aan zijn vierde seizoen bij Feyenoord. Sinds zijn komst in 2016 speelde hij 118 com petitieduels voor de club. Daarin scoorde hij 52 keer. In 16 interlands voor Oranje, meestal als invaller, staat de aanvaller nog droog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20